آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۱۵:۲۷
منبع: پارسینه
دسته: اجتماعی-سیاسی
کد خبر: 18286605
ممنوع‌الخروجی بیش از 100 نفر از افراد صاحب سمت/ تشکیل شعبات رسیدگی به اخلالگران اقتصادی
ممنوع‌الخروجی بیش از 100 نفر از افراد صاحب سمت/ تشکیل شعبات رسیدگی به اخلالگران اقتصادی
سخنگوی قوئه قضائیه اعلام کرد: بیش از 100 نفر از افراد صاحب سمت ممنوع الخروج شده‌اند و برای 25 پرونده و 26 نفر کیفرخواست صادر شده است.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش پارسینه، حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در یکصد و بیست و نهمین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه با تسلیت سالرزو شهادت امام جواد (ع) و تجلیل روز خبرنگار افزود: خبرنگاران نقش ویژه‌ای در ارتقاء آگاهی‌های مردم دارند و در این مسیر، سخت تلاش می‌کنند و اگر به وظیفه حرفه‌ای خود صادقانه عمل کنند از بسیاری از مفاسد اجتماعی جلوگیری خواهد شد.

وی همچنین جنایات اخیر عربستان را در یمن که موجب شهادت بیش از ۵۰ نفر و جراحت ۷۰ کودک شد، محکوم کرد و گفت: امیدواریم ریشه این ظلم و این جانیان عربستان که با حمایت آمریکا مرتکب این اعمال می‌شوند، ریشه کن شود.

محسنی اژه‌ای در بخش دیگری از سخنانش به پرونده‌های اخیر مرتبط با اخلال گران نظام اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود: مردم و بزرگان و نخبگان انتظار بحق از قوه قضاییه در خصوص رسیدگی به این پرونده‌ها دارند که ما هم غیر از این انتظارات، خودمان رسیدگی سریع و دقیق به این پرونده‌ها را در برنامه داریم، اما با توجه به حساسیت مردم و نخبگان از آنجا که برای اجابت این انتظارات محدودیت‌های قانونی داشتیم نیاز به استجازه بود.

سخنگو و معاون اول قوه قضاییه گفت: چون تعیین تکلیف این موضوع از مجلس زمان می‌برد از مقام معظم رهبری طلب اجازه کردیم و ایشان هم اجازه فرمودند: قوه قضاییه در همان موارد پیشنهادی این قوه با رعایت عدل و انصاف رسیدگی کند.

اژه‌ای گفت: به دنبال این موافقت، بلافاصله نشستی با حضور تعدادی از مسئولان قضایی با رئیس قوه قضاییه تشکیل و قرار شد علاوه بر دادسرا‌هایی که از مدتی پیش فعال شده اند، شش شعبه دادگاه هر یک با سه قاضی دارای حداقل ۲۰ سال سابقه قضایی تشکیل شود.

وی افزود: در چارچوب این استجازه و قوانین موجود، این دادگاه‌های شش گانه شروع به کار می‌کنند و اگر نیاز بود شعب دیگری هم با حداقل سه قاضی تشکیل خواهد شد.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: روزنامه خراسان
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۰۰:۲۹
منبع: روزنامه خراسان
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۰۰:۲۹
منبع: ایران آنلاین
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۰۰:۲۴
منبع: بلاغ نیوز
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۰۰:۱۹
منبع: روزنامه جوان
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۲۲:۵۷
منبع: روزنامه ایران
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۲۲:۳۳
منبع: روزنامه اطلاعات
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۲۲:۲۵
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۲۱:۲۰
منبع: روزنامه اعتدال
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۲۱:۱۰
منبع: روزنامه اعتدال
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۲۰:۵۵
منبع: دانا
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۸:۴۵
منبع: روزنامه قدس
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۸:۴۳
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۸:۳۵
منبع: شهدای ایران
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۷:۳۷
منبع: روزنامه قانون
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۶:۴۹
منبع: شیعه نیوز
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۶:۲۶

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار