آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۱۶:۱۷
منبع: فارس
دسته: فرهنگی
کد خبر: 18287957
دانش‌آموزان با موضوع انسانیت، امید و ائمه اطهار (ع) فیلم ساختند
دانش‌آموزان با موضوع انسانیت، امید و ائمه اطهار (ع) فیلم ساختند
مدرس دانشگاه و داور بخش فیلم کوتاه سی و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش‌آموزی با اشاره به درخشش نوجوانان برگزیده کشوری در بخش «داستانی» فیلم کوتاه گفت: دانش‌آموزان درباره انسانیت، شرافت و فقر، امید و ائمه اطهار (ع) فیلم ساختند.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، حمید قاسم‌زادگان مدرس دانشگاه در رشته سینما، ادبیات و هنرهای نمایشی که در سی و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسر کشور به‌ عنوان داور در بخش فیلم کوتاه حضور دارد، در ارزیابی سطح کیفی فیلم‌ها اظهار کرد: اغلب دانش‌آموزان در این دوره نسبت به موضوعاتی که در فراخوان مطرح‌ شده بود، کمتر توجه داشتند.

وی ادامه داد: با توجه به سیاست وزارتخانه، دانش‌آموزان در انتخاب موضوعات آزاد هستند؛ منتها این سوژه‌ها، به‌جای اینکه به یک فیلم‌نامه و اثر خوب تبدیل شود، در حد ایده باقی می‌ماند و لازم است که بیشتر در این بخش کار شود.

قاسم‌زادگان، علت عدم تبدیل ایده‌های دانش‌آموزی به فیلم‌نامه را تأثیرات حداقلی مربیان فنی در مناطق و مدارس عنوان کرد و افزود: مربیان فنی در مدارس می‌توانند نقش ویژه‌ای در آموزش‌ و پرورش استعداد دانش‌آموزان داشته باشند، در حالی‌ که تأثیرگذاری این عزیزان در حال حاضر حداقلی است؛ مربیان باید در کارگاه‌های آموزشی و جلسات نقد و بررسی حضور یابند و خروجی جلسات را به دانش آموزان منتقل کنند‌.

این مدرس دانشگاه با اشاره به اینکه دانش آموزان در این دوره در بخش داستانی نسبت به بخش مستند و پویانمایی عملکرد و کارهای بهتری داشتند، بیان کرد: بچه‌ها در بخش فیلم‌نامه ضعف‌هایی داشتند و شناخت کمتری از سینما دارند؛ چراکه کمتر فیلم می‌بینند و مطالعه می‌کنند؛ توصیه ما این بود که به کتاب‌های ادبیات فارسی‌شان رجوع و موضوعات را از آنجا انتخاب کنند، البته امیدواریم با برگزاری کارگاه‌های ویژه برای بچه‌ها، سال بعد شاهد کارهای بهتری از سوی آنها باشیم.

وی با بیان این مطلب که برخی پویانمایی‌ها فاقد محتوا بودند، گفت: دانش آموزان به تکنیک گرایش بیشتری دارند و کمتر به محتوا توجه می‌کنند؛ اهداف جشنواره باید در راستای سند تحول قرار بگیرد و "ساحت زیباشناختی" در سند تحول تقویت شود و در این مسیر دانش‌آموزان نیز نگاه زیبایی‌شناسی به محیط پیرامون خود داشته باشند.

این مدرس دانشگاه موضوعات فیلم‌های کوتاه دانش امروزی را انسانیت، شرافت انسانی، فقر، امید و ائمه اطهار(ع) عنوان کرد و گفت: زاویه دید دانش آموزان باید متفاوت‌تر از چیزی باشد که در حال حاضر وجود دارد و بیشتر به سمت هنر سینما بیایند.

انتهای پیام/

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار