آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۱۶:۱۹
منبع: مهر
دسته: فرهنگی
کد خبر: 18287983
220 نفر از اصحاب فرهنگ و هنر کردستان بیمه شدند
220 نفر از اصحاب فرهنگ و هنر کردستان بیمه شدند
سنندج-مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از پوشش بیمه تامین اجتماعی، 220 از هنرمندان استان در 9 ماه گذشته در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری خبر داد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، جلال قلعه شاخانی، با تاکید بر اهمیت امنیت شغلی اهالی فرهنگ و هنرگفت: یکی از سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در راستای تحقق حقوق شهروندی، پوشش بیمه اصحاب فرهنگ و هنر است.

 وی با بیان اینکه بیمه هنرمندان از ضروریات بود، عنوان کرد: در همین راستا در دولت تدبیر و امید تفاهم‌نامه‌ای با سازمان تأمین اجتماعی منعقد شده که به موجب آن، همه اهالی فرهنگ و هنر واجد شرایط، می‌توانند از مزایای آن استفاده کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان ادامه داد: نبود بیمه تامین اجتماعی در سن کهولت را یکی از دغدغه‌های همیشگی هنرمندان و پیشکسوتان اهالی فرهنگ و هنر بود که خوشبختانه با تدابیر صورت گرفته همه هنرمندان می توانند از مزایایی بیمه تامین اجتماعی برخوردار شوند.

قلعه شاخانی با بیان اینکه هنرمندان سرمایه اجتماعی، هویت تاریخی و ملی و عامل پیش برنده توسعه کشور محسوب می شوند، افزود: به همین منظور پوشش بیمه ای هنرمندان در دستور کار قرار گرفت که در ۹ ماه گذشته ۲۲۰  هنرمند استان از مزایای بیمه تامین اجتماعی برخوردار شده اند.

وی با بیان اینکه ۳۴ نفر از این هنرمندان در سال جاری بیمه شده اند، اذعان کرد: از این تعداد، ۲۷ نفر از شهرستان سنندج، ۲ نفر از بیجار، ۲ نفر از قروه، یک نفر از مریوان، یک نفر از دیواندره و یک نفر از دهگلان هستند.

وی بیان کرد: این افراد از طریق صندوق هنرمندان و در حوزه هنرهای تجسمی، سینمایی، موسیقی، نمایش و ادبی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته اند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با تاکید بر معرفی و شناسایی هنرمندان و نویسندگان شهرستانی عنوان کرد: ادارات شهرستانی می توانند در اسرع وقت نسبت به معرفی هنرمندان فاقد بیمه شهرستان خود تلاش کنند تا نسبت به برقراری بیمه تامین اجتماعی اقدام شود

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: پول نیوز
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۵:۱۹
منبع: روزنامه قدس
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۴:۳۶
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۴:۲۱
منبع: ایران‌اکونومیست
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۲:۲۴
منبع: ایران خبر
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۱:۱۸
منبع: ایران‌اکونومیست
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۱:۰۵
منبع: ایران آنلاین
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۰:۱۴
منبع: افکار
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۰۹:۵۱
منبع: سلامت
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۰۹:۴۹
منبع: بهار
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۰۹:۲۳
منبع: جهان
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۰۸:۰۵
منبع: عصر ایران
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۰۷:۲۱
منبع: پارسینه
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۰۶:۴۱
منبع: ایران‌اکونومیست
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۸:۳۵
منبع: تسنیم
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۲:۲۸
منبع: وزارت بهداشت و درمان
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۰۹:۵۷
منبع: ایران‌اکونومیست
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۰۹:۴۲
منبع: ایران آنلاین
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۰۹:۱۹
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۰۶:۱۰

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار