آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۱۷:۱۷
منبع: پارس
دسته: اجتماعی-سیاسی
کد خبر: 18289219
تعداد بازداشتی اعتراضات اخیر از زبان اژه‌ای
تعداد بازداشتی اعتراضات اخیر از زبان اژه‌ای
سخنگوی قوه قضائیه گفت: قوه قضائیه نسبت به بسیاری از دستگاه‌ها در زمینه فناوری اطلاعات جلوتر است و پیشرفت خوبی هم کرده است.
به اشتراک بگذارید:
به گزارش پارس نیوز، 

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در یکصد و بیست و نهمین نشست خبری خود در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه چند سال است معاونت فناوری تشکیل شده، اما هنوز کار‌ها دستی انجام می‌شود گفت: قوه قضائیه نسبت به بسیاری از دستگاه‌ها در این زمینه جلوتر است و پیشرفت خوبی هم کرده است.

وی افزود: البته ما هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم، چون زیرساخت‌ها کاملا آماده نیست و مردم و نیروی انسانی ما هم آموزش کامل ندیده اند و در برخی موارد برای مردم گرفتاری ایجاد می‌کند و امیدواریم با افزایش بودجه بتوانیم کار را سریع‌تر و جدی‌تر پیش ببریم.

محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه در اعتراضات اخیر چند نفر بازداشت شدند یا ضرب و جرح شدند و در کرج جوانی به ضرب گلوله کشته شده است گفت: اقدامات غیرقانونی که از ناحیه مردم صورت نمی‌گیرد و الا مردمی که اعتراضی داشته باشند نمی‌آیند متعرض انبار مردم یا متعرض پلیس شوند.

وی افزود: مردم بین کار دشمن و معترضان تفاوت قائل می‌شوند؛ دشمن تبلیغ زیادی کرد، اما چقدر مردم برای اعتراض خیابانی آمدند؟ مردم متوجهند و نمی‌گذارند کاری خارج از مسیر درست انجام شود.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: بازداشت شدن افراد در صحنه اعتراض در شهر‌های مختلف به معنای این نیست که این افراد نگهداری شوند، آن‌ها در صحنه کنترل می‌شوند و چند ساعت بعد آزاد می‌شوند و حتی گاهی افراد اشتباهی دستگیر می‌شوند مثلا فردی در حال عبور گاهی بازداشت می‌شود؛ بنابراین بسیاری از دستگیر شدگان آزاد شدند.

محسنی اژه‌ای افزود: تعداد بازداشتی‌های اعتراضات بسیار بسیار محدود است و کسانی اند که یا لیدر بودند یا در صحنه مرتکب جرمی همچون تخریب اموال عمومی شده اند.

وی خاطرنشان کرد: اگر حقیقتا دشمن بخواهد این روند را ادامه بدهد مردم حواسشان باشد که گول نخورند، زیرا نیرو‌های مربوطه به جد برخورد خواهند کرد و همیشه هم نیرو‌های مسئول نظم صبوری نخواهند کرد.

 

منبع خبر : فارس
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: روزنامه آرمان
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۰۲:۲۹
منبع: روزنامه آرمان
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۰۲:۲۹
منبع: روزنامه خراسان
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۰۰:۲۹
منبع: روزنامه خراسان
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۰۰:۲۹
منبع: ایران آنلاین
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۰۰:۲۴
منبع: روزنامه مردم‌سالاری
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۰۰:۰۶
منبع: روزنامه مردم‌سالاری
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۰۰:۰۶
منبع: روزنامه ایران
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۲۲:۳۳
منبع: روزنامه اطلاعات
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۲۲:۲۵
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۲۱:۲۰
منبع: روزنامه اعتدال
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۲۱:۱۰
منبع: روزنامه اعتدال
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۲۰:۵۵
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۸:۳۵
منبع: پارسینه
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۷:۱۰
منبع: روزنامه قانون
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۶:۴۹
منبع: پارس
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۶:۴۶

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار