آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۱۹:۱۱
دسته: بین الملل-سیاسی
کد خبر: 18291287
ترامپ خودکامه و خودشیفته است
ترامپ خودکامه و خودشیفته است
ترامپ خودکامه و خودشیفته است
به اشتراک بگذارید:
نظريه پرداز برجسته آمريکايي معتقد است که هزينه هاي تقابل دولت ترامپ و ايران ، فاجعه بار بوده و واشنگتن عملا توان مواجهه و کنترل قدرت ايران را ندارد. 
نيکلاس اونف، از بنيانگذاران مکتب سازه انگاري در گفت و گو با خبرنگار رسالت و در خصوص تقابل ايران و ايالات متحده آمريکا اظهار داشت :
" بايد درک صحيحي از چرايي دشمني دولت دونالد ترامپ با ايران داشت. واقعيت امر اين است که ترامپ قصد دارد طرفداران خود را که بيشتر از افراد پرخاشگر هستند در اين خصوص اقناع کند .او سعي در مديريت سياسي و فکري حاميان خود دارد. 
از اين رو نمي توان سياست ترامپ در دشمني با ايران را منبعث از رويکردي محاسبه شده دانست. برخلاف آنچه ترامپ سعي در القاي آن دارد، بايد اين حقيقت را پذيرفت که ايران قدرتي منطقه اي مي باشد و در واشنگتن کسي امکان کنترل اين قدرت را ندارد. در غير اين صورت ( در صورت تقابل آمريکا و ايران)، ترامپ بايد هزينه هاي فاجعه باري را در منطقه بپردازد. "
بنيانگذار مکتب سازه انگاري در ادامه تاکيد کرد : من به طور کلي معتقدم که ترامپ اساسا به چيزي به عنوان "سياست " پايبند نيست و سياستي هم ندارد. ترامپ سعي دارد همه چيز را بر هم بريزد و نام خود را بر سر زبانها بيندازد. همان گونه که اشاره کردم، او در راستاي حفظ طرفداران خود، حاضر است بسياري از روشهاي منطقي و آزموده شده در حوزه سياست داخلي و خارجي ايالات متحده را زير سوال ببرد.
وي در پايان گفت : " من ترامپ را فردي خودشيفته و خودکامه  مي دانم .او به مراتب بيشتر از يک سياستمدار عادي داراي چنين روحيه اي است.
ناکارآمدي و عدم موفقيت دولت ترامپ از ابتداي سال 2017 ميلادي تاکنون نيز در چنين شرايطي قابل تحليل است. در يک 
جمع بندي کلي بايد بگويم که رئيس جمهور ايالات متحده آمريکا در حوزه سياست خارجي چيزي نمي داند.
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: روزنامه اطلاعات
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۲۰:۲۹
منبع: روزنامه شهروند
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۳:۴۰
منبع: روزنامه آرمان
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۲:۲۷

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار