آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۲۰:۱۳
دسته: استان ها-فرهنگی
کد خبر: 18292072
وظیفه خبرنگاران در موقعیت کنونی سنگین‌تر است
وظیفه خبرنگاران در موقعیت کنونی سنگین‌تر است
همدان-خبرنگار اطلاعات: استاندار همدان گفت: کار خبرنگارانی که در عرصه رسانه و در این برهه از زمان با وجود همه مشکلات برای اطلاع رسانی گام بر می‌دارند و شرافت قلم را حفظ می‌کنند، ستودنی است. محمدناصر نیکبخت در آیین بزرگداشت روز خبرنگار که در سالن مجموعه شهدای استانداری و با حضور اصحاب رسانه همدان برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رسانه از جمله شهید صارمی اظهار کرد: روز خبرنگار روز بزرگی است؛ چراکه فعالان این حوزه در واقع چشم و گوش مردم هستند. وی افزود: کار خبرنگاران کمتر از […]
به اشتراک بگذارید:
همدان-خبرنگار اطلاعات: استاندار همدان گفت: کار خبرنگارانی که در عرصه رسانه و در این برهه از زمان با وجود همه مشکلات برای اطلاع رسانی گام بر می‌دارند و شرافت قلم را حفظ می‌کنند، ستودنی است.

محمدناصر نیکبخت در آیین بزرگداشت روز خبرنگار که در سالن مجموعه شهدای استانداری و با حضور اصحاب رسانه همدان برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رسانه از جمله شهید صارمی اظهار کرد: روز خبرنگار روز بزرگی است؛ چراکه فعالان این حوزه در واقع چشم و گوش مردم هستند.وی افزود: کار خبرنگاران کمتر از رسالت پیامبران نیست زیرا خبرنگاران با آگاهی دادن به جامعه در شناساندن مسیر درست نقش بسزایی ایفا می‌کنند.

استاندار همدان اضافه کرد: کشور ما امروز هدف استکبار جهانی قرار گرفته و این نشان دهنده آن است که دشمنان چشم ندارند پیشرفت و بزرگی ایران را ببینند.وی گفت : عبور از شرایط اقتصادی امروز کشور از طریق کمک مردم، هدایت گری رهبر معظم انقلاب، مسئولان و خبرنگاران امکان پذیر است.نیکبخت ادامه داد: در شرایط امروز وظیفه رسانه‌های داخلی سنگین تر از گذشته است و باید در برابر تلاش رسانه‌های بیگانه که علیه ایران تبلیغ می‌کنند، بهتر وارد عمل شوند.وی با تاکید بر امید بخشی به مردم و جامعه اضافه کرد: اعتماد سازی باید مهمترین دغدغه اهالی رسانه باشد و فعالان این قشر بدانند که با قلم و اندیشه خود نقش بسزایی در نشاط آفرینی و آرامش جامعه ایفا می‌کنند.استاندار همدان از رسانه‌ها خواست نقادی را در برنامه‌های خود داشته باشند و در عین حال دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و خدمات دولت را نیز بازگو کنند.

وی با بیان اینکه هیچ روزنامه‌ای در استان همدان تعطیل نشده است، گفت: باید به سرعت مطالبات مطبوعات استان شناسایی و به موقع پرداخت شود.نیکبخت با اشاره به اینکه هیچ روزنامه‌ای برای ما خاص نیست، تاکید کرد: آگهی‌های تبلیغاتی و دولتی باید عادلانه در بین رسانه‌ها توزیع شود.

وی با اشاره به روند انتخاب مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان همدان، گفت: بنده پس از رایزنی‌هایی که با وزارت ارشاد داشتم علیرضا درویش نژاد را انتخاب کردم و مطمئنم وی می‌تواند در حوزه فرهنگی استان موثر باشد.

استاندار همدان از شخص مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان خواست مسائل رسانه‌ای‌ و بخش فرهنگی را پیگیری کند و افزود: مدیران برای پیشبرد کارها باید در مرکز حضور داشته باشند و نسبت به دریافت تسهیلات اقدام کنند.وی گریزی به ظرافت و سختی کار خبرنگاران زد و بیان کرد: حساسیت کار خبررسانی بسیار بالاست و فعالان این حوزه باید مراقب باشند که در عین مطالبه‌گری، موضوعات را درست و صحیح به جامعه منتقل کنند.نیکبخت با تاکید بر اینکه تمام فرمانداری‌ها باید اشتراک نشریه‌ها را داشته باشند، گفت: برخی از ادارات از این کار ممانعت و به زعم خود صرفه‌جویی می‌کنند در حالی که بنده معتقدم در کسب آگاهی نباید صرفه‌جویی کرد.وی خواستار تبلیغ رویدادهای گردشگری همدان ۲۰۱۸ توسط رسانه‌ها شد و گفت: همدان مهمترین، فرهنگی‌ترین و شایسته‌ترین استان کشور در حوزه فرهنگ است و باید از این رهگذر ایران را به جهان معرفی کنیم.

مشکل تامین کاغذ مطبوعات همدان رفع شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: نگاه دولت تدبیر و امید براین است که هیچ رسانه‌ای نباید تعطیل شده و به زمین بخورد و در همین چارچوب مشکل تامین کاغذ مطبوعات استان رفع شد.

علیرضا درویش نژاد در آیین نکوداشت روز خبرنگار، سرعت ارائه مجوز رسانه‌ها و کاهش مدت زمان سه سال به سه ماه را نمونه‌ای از حمایت دولت از رسانه‌ها دانست.وی از رفع مشکل کاغذ مطبوعات استان خبر داد و افزود: با حمایت دولت گره از مشکل نشریات باز شده و پنج تن کاغذ برای مطبوعات استان تهیه شده که هرکدام از نشریات می‌توانند برای تحویل سهمیه کاغذ خود اقدام کنند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان بیان کرد: شایسته نیست نشریه‌ای در پایتخت گردشگری آسیا به دلیل نبود کاغذ متوقف شود.وی تاکید کرد: مساعدت و یاری همه دستگاه‌های اجرایی استان برای درخشش رسانه‌ها و خبرنگاران لازم بوده و در این زمینه نباید کوتاهی صورت گیرد.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۱:۱۱
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۰۸:۲۰
منبع: شبستان
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۳:۳۰
منبع: ایسنا
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۰۹:۳۳

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار