آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۲۰:۵۵
دسته: فرهنگی
کد خبر: 18292526
تعبیر امام جواد (ع) از فرجام انتظار فرج
تعبیر امام جواد (ع) از فرجام انتظار فرج
تعبیر امام جواد (ع) از فرجام انتظار فرج
به اشتراک بگذارید:«اگر از عمر دنیا فقط یک روز باقی مانده باشد، خداوند آن روز را چنان طولانی گرداند تا اینکه قائم ما در آن روز خارج شده و ظهور نماید. پس با ظهورش جهان را از عدل و داد پر کند، چنانکه از ظلم و ستم پر شده است.»
امام جواد (ع)می فرماید: «قائم ما همان مهدی(عج) است. او کسی است که در زمان غیبتش، واجب است انتظار کشیده شود و هنگامی که ظهور کرد، اطاعتش کنند. او سومین فرزند از فرزندان من است. قسم به آن خدایی که محمد(ص) را به نبوت مبعوث گردانید و ما را به امامت انتخاب نمود، اگر از عمر دنیا فقط یک روز باقی مانده باشد، خداوند آن روز را چنان طولانی گرداند تا اینکه قائم ما در آن روز خارج شده و ظهور نماید. پس با ظهورش جهان را از عدل و داد پر کند، چنانکه از ظلم و ستم پر شده است.» (کمالدین، ج2، باب 36)
از امام جواد(ع) سوال شد چرا حضرت مهدی(عج) را «قائم» گویند؟ حضرت(ع) فرمودند: «زیرا پس از به فراموشی سپرده شدن و از خاطره ها محو شدن یاد و نامش به پا می خیزد».(کمال الدین، ج 2،ص 378)
امام جواد(ع) فرمودند: «او را غیبتی هست که زمانش زیاد است و پایانش به طول می انجامد، پس مخلصین چشم انتظار، قیام او می مانند و شک کنندگان به انکار او یر می خیزند و منکرین به استهزای او می پردازند و تعیین کنندگان وقت ظهور، مورد تکذیب قرار می گیرند و عجله کنندگان در آن هلاک می شوند و تسلیم شدگان نجات می یابند».(بحارالانوار، ج 51، ص 158)
امام جواد(ع) فرمودند: «قائم کسی است که خداوند به وسیله او زمین را از کافران و منکران پاک سازد و از عدل و داد پر کند. زادنش از دیدگاه کسان نهان خواهد بود و شخصش از برابر چشم بینندگان غایب است.» (اثبات الهداة، ج 3، ص 478، ح 175 به نقل از اکمال الدین)

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار