آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۲۲:۳۱
دسته: استان ها-فرهنگی
کد خبر: 18293660
آیت‌الله اسماعیل‌پور قمشه‌ای به دیار باقی شتافت
آیت‌الله اسماعیل‌پور قمشه‌ای به دیار باقی شتافت
سرویس شهرستان‌ها: آیت‌الله شیخ محمد علی اسماعیل‌پور قمشه‌ای استاد حوزه علمیه قم و مفسر قرآن کریم دیروز صبح در شهررضا از توابع استان اصفهان به دیار باقی شتافت. آیت‌الله اسماعیل‌پور اول فروردین 1319 در شهرضا متولد شد و از 16 سالگی دراین خطه شروع به فراگیری علوم قدیمه کرد. وی پس از گذراندن مقدمات و قسمتی از سطوح عالی و فراگیری فلسفه و کلام، سال 1339 وارد حوزه عملیه قم شد و پس از تسلط به علوم حوزوی، به عنوان استاد در این حوزه به تدریس سطح عالی و علوم […]
به اشتراک بگذارید:
سرویس شهرستان‌ها: آیت‌الله شیخ محمد علی اسماعیل‌پور قمشه‌ای استاد حوزه علمیه قم و مفسر قرآن کریم دیروز صبح در شهررضا از توابع استان اصفهان به دیار باقی شتافت.

‌آیت‌الله اسماعیل‌پور اول فروردین ۱۳۱۹ در شهرضا متولد شد و از ۱۶ سالگی دراین خطه شروع به فراگیری علوم قدیمه کرد. وی پس از گذراندن مقدمات و قسمتی از سطوح عالی و فراگیری فلسفه و کلام، سال ۱۳۳۹ وارد حوزه عملیه قم شد و پس از تسلط به علوم حوزوی، به عنوان استاد در این حوزه به تدریس سطح عالی و علوم اعتقادی پرداخت. او همچنین بعد از دوره‌هایی از تدریس کفایه‌الاصول از سال ۱۳۵۷ شمسی به تدریس خارج فقه و اصول مشغول بود.

آثار آیت‌الله اسماعیل‌پور شامل البراهین الواضحات، استفتائات و استدلالات، المعالم المأثورة، الدلائل الظاهرات، دقائق الاصول، مناسک حج؛ ملحقات مناسک حج،‌ الباقیات الصالحات، رساله مضاربه، رساله هدایة المتقین، مجمع الافکار و مطرح الانظار و تعلیقات علی کتاب العروة الوثقی است. پیکر آیت‌الله شیخ محمدعلی اسماعیل‌پور قمشه‌ای عصر دیروز از برابر منزل شخصی وی به سمت میدان شهدای شهرضا تشییع شد.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: ایکنا
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۴:۵۰
منبع: ایکنا
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۴:۵۰
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۳:۰۱
منبع: رجانیوز
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۲:۳۴
منبع: رسا
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۲۳:۲۶
منبع: ایمنا
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۴:۲۹

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار