آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۲۲:۳۳
دسته: سیاسی
کد خبر: 18293699
حسین علایی: تغییر دولت‌ها مسأله نیست، نگاه ملی به حوزه اقتصاد و سیاست خارجی باید تغییر کند
حسین علایی: تغییر دولت‌ها مسأله نیست، نگاه ملی به حوزه اقتصاد و سیاست خارجی باید تغییر کند
حسین علایی: تغییر دولت‌ها مسأله نیست، نگاه ملی به حوزه اقتصاد و سیاست خارجی باید تغییر کند
به اشتراک بگذارید:


نخستین فرمانده نیروی دریایی سپاه معتقد است که امریکا فعلاً در پی جنگ با ایران نیست، اما به‌دنبال این است که مردم را نسبت به حکومت نا امید کند. حسین علایی در گفت‌و‌گو با «خبرآنلاین» درباره امکان مذاکره مستقیم بین ایران و امریکا گفت: همان روز که ترامپ اعلام کرد آماده مذاکره است ما می‌توانستیم بگوییم «ما نیز برای مذاکره منعی نداریم اما لازم است که دولت امریکا بگوید اگر با هم مذاکره کردیم و به نتیجه رسیدیم چه تضمینی است که دوباره دولت ترامپ یا رئیس جمهوری بعدی امریکا توافق را به هم نزند.»
وی افزود: هم امریکا و هم اسرائیل، سازمان اطلاعاتی درون ایران ایجاد کرده‌اند، یعنی جدای از شبکه اطلاعاتی منافقین و سلطنت طلبان که به آنها گزارش می‌دهند، شبکه اطلاعاتی جداگانه‌ای نیز سازماندهی کرده‌اند و به‌صورت مستقیم اطلاعات کسب می‌کنند. علایی ادامه داد: اسرائیلی‌ها و امریکایی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که از ظرفیت منافقین و سلطنت طلبان استفاده کنند ولی به آنها تکیه نداشته باشند. به همین خاطر به نظر می‌رسد که شبکه جداگانه‌ای درون ایران راه‌انداخته‌اند. البته ایران مقابله کرده ولی نمی‌توان گفت این شبکه‌ها فعال نیست. اسرائیلی‌ها از 15 سال پیش یک شبکه گسترده اطلاعاتی در حوزه‌های هسته‌ای، موشکی ، حوزه سیاسی و اقتصادی درست کرده‌اند و برایش هزینه می‌کنند تا با اطلاعات میدانی تری، عملیات‌های تحریمی امریکا به نتیجه برسد.
نخستین فرمانده نیروی دریایی سپاه درباره طرح بحث رئیس جمهوری نظامی هم گفت: مسائل و مشکلاتی که در ایران وجود دارد این طور نیست که اگر یک رئیس جمهوری برود و رئیس‌جمهوری دیگری بیاید حل شود. باید با همگرایی و اجماع بین نخبگان، تصمیمات بزرگ گرفته شود. بعد همه قوانین و مقررات و سیستم حکمرانی باید از اجرای این تصمیمات بزرگ پشتیبانی کند. وی افزود: الان تغییر دولت‌ها مسأله ما نیست بلکه نگاه ملی به حوزه اقتصاد، سیاست خارجی و روابط بین‌المللی باید تغییر کند تا براساس این نگاه، قوانین و مقررات کشور به نفع تولید ملی و توسعه اقتصادی اصلاح شود. بالاخره در این دنیا می‌خواهیم زندگی کنیم، پس باید روابط‌مان با حوزه بین‌المللی، واقعی و منطقی شود.
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار