آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۰۰:۱۸
منبع: ایرنا
دسته: استان ها-فرهنگی-اجتماعی
کد خبر: 18295063
مردم محوری ساختار اصلی طرح دیده بان حقوق همسایه است
مردم محوری ساختار اصلی طرح دیده بان حقوق همسایه است
کرمان – ایرنا- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه مردم محوری ساختار اصلی طرح دیده بان حقوق همسایه است از اجرای این طرح در محلات استان خبر داد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش ایرنا، کوروش احمد یوسفی عصر یکشنبه در نشست هم اندیشی فرمانده انتظامی استان کرمان با مسئولان رسانه های استان افزود: طرح دیده بان حقوق همسایه با هدف فعالیت های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در محلات شهر کرمان اجرایی شده است.
وی با اشاره به اینکه طرح دیده بان حقوق همسایه بر اساس یک طرح علمی و بر اساس اسناد بالادستی دینی آماده شده است، تاکید کرد: در راستای اجرای طرح یاد شده ، شورای دیده بان حقوق همسایه با حضور 11 نفر از افراد علاقه مند به فعالیت، متخصص و دلسوز تشکیل می شود تا کارگروه های مشاوره و معاضدت، فرهنگی و اجتماعی و اقتصاد خانوادگی را تشکیل دهند.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان اظهارداشت: طرح دیده بان حقوق همسایه به صورت پایلوت در محی آباد کرمان در حال اجرا است و پس از آن در سایر محلات استان نیز اجرایی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه اجتماعی کردن نظم و امنیت در حوزه روستایی نیز در دست اجرا است، گفت: در راستای اجرای این طرح نیز جلب مشارکت های مردمی برای ارتقای امنیت و توسعه اقتصاد روستایی مورد توجه قرار گرفته است.
رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان کرمان نیز در این نشست گفت: هم اکنون که با انقلاب ارتباطی مواجه هستیم و با میدان داری شبکه های اجتماعی در اتاق شیشه ای قرار داریم، روش های سنتی و مهار اخبار امکان پذیر نیست زیرا این اقدام منجر به بروز شایعات می شود.
بهنام احمدی با اشاره به اینکه یکی از کارکردهای رسانه، تامین امنیت اجتماعی است، ادامه داد: رسانه ها برای ایفای نقش خود به ملزوماتی نیاز دارند تا در تامین نظم و امنیت اجتماعی موفق شوند و در این راستا باید آزادی لازم برای ایفای نقش خود را داشته باشند و نیز به عنوان معتمد مدیران دستگاههای اجرایی دسترسی لازم به داده ها و اطلاعات لازم را داشته باشند.
وی اظهار داشت : اگر آزادی عمل و دسترسی به داده ها و اطلاعات لازم برای رسانه ها محقق شود، اهالی رسانه می توانند با آگاهی کامل در راستای پاک کردن جامعه از شایعات مضر موفق شوند.
رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز کرمان ادامه داد: رسانه ها نیز هم در جهت آرامش جامعه باید قبل از انتشار اخبار و گزارش ها، بازخورد اخبار خود را تحلیل کرده و سپس نسبت به انتشار اخبار اقدام کنند.
وی اظهارداشت: برای جلب اعتماد و مشارکت اجتماعی در بین شهروندان باید بیشتر به رسانه ها اعتماد کرده و داده های لازم را در اسرع وقت دراختیار رسانه ها قرار دهیم.
احمدی گفت: باید در عمل شاهد اعتماد به رسانه ها بوده و آنها را امین و صادق برای کارهای اجتماعی، فرهنگی، عمرانی و دیگر عرصه ها بدانیم تا زمینه لازم برای ارتقای امنیت اجتماعی فراهم شود.
نشست هم اندیشی فرمانده انتظامی استان کرمان با رسانه ها به مناسبت روز خبرنگار در سالن کوثر فرماندهی انتظامی استان کرمان برگزار شد و در این نشست برخی از نمایندگان رسانه ها از جمله سردبیر نشریه استقامت ، مدیرمسئول روزنامه واقعه و مدیرعامل سابق خانه مطبوعات استان کرمان به اظهار نظر پرداختند.
7440/3029/ 5054

مردم محوری ساختار اصلی طرح دیده بان حقوق همسایه است
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار