آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۰۰:۲۹
دسته: اجتماعی-سیاسی-اقتصادی
کد خبر: 18295296
4 هزار مسئول بازنشسته دولتی و غیردولتی باید خداحافظی کنند
4 هزار مسئول بازنشسته دولتی و غیردولتی باید خداحافظی کنند
4 هزار مسئول بازنشسته دولتی و غیردولتی باید خداحافظی کنند
به اشتراک بگذارید:
انوار- اصلاح قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان و اعمال محدودیت‌های جدید در این قانون   واکنش های متفاوتی برای نمایندگان مجلس   در پی داشت این‌که چه تعداد از مدیران دولتی و غیر دولتی شامل این قانون می شوند یا این‌که شهرداران از این قانون مستثنا هستند  از جمله این واکنش هاست درحالی که علیجانی  نماینده مجلس خبر داد که در صورت تأیید این مصوبه از سوی شورای نگهبان، حدود چهارهزار مسئول دولتی و غیردولتی باید خداحافظی کنند. وکیلی عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد که هم‌اکنون نمی توان دراین‌باره اظهار نظر کرد .
علیجانی:قانون شامل شهردار تهران می شود
در این باره عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت: طبق اظهارات مسئولان سازمان اموراداری و استخدامی این قانون شامل 110 نفر می شود؛ اما بررسی نمایندگان در مجلس نشان می دهد که این قانون شامل 400 مدیر تراز بالا و درمجموع در قوای سه گانه، شهرداری ها و نهادهای عمومی غیردولتی چهار هزار نفر مشمول این قانون می شوند.محسن علیجانی که با خانه ملت، گفت و گو می کرد در این باره که آیا برای اعمال قانون منع به کارگیری بازنشستگان درخصوص شهردار تهران نیاز به استفساریه است، تصریح کرد: این قانون شامل همه مدیران مورد تاکید درقانون از جمله شهردار تهران و تمامی نهادهای عمومی غیردولتی مانند شهرداری و جهاد دانشگاهی  نیز می‌شود، ضمن این که بحث شهرداری ها درمشروح مذاکرات مجلس نیز مطرح شده است؛ بنابراین پس از تصویب نهایی تمامی افراد مشمول این قانون باید درخصوص اجرای آن اقدام کنند.
مشاور شهردار تهران: به مجلس استفساریه می دهیم 
از سوی دیگر مشاور پارلمانی افشانی شهردار تهران درباره این مصوبه به خراسان گفت: چند ابهام درباره شهردار تهران وجود دارد یکی این که آقای افشانی  با 27 سال سابقه خدمت ، خود را بازخرید کرده است و مجدد به کار بازگشته حالا باید دید این بازخریدی مشمول بازنشستگی می شود یا خیر. داریوش قنبری افزود: از طرف دیگر باید مشخص شود که آیا شهردار تهران مشمول ماده 5 قانون خدمات کشوری می شود یاخیر. وی در ادامه اضافه کرد: با توجه به این که شهردار تهران عضو کابینه دولت است باید ببینیم نظر مجلس درباره شهردار تهران مانند دیگر اعضای کابینه است یا خیر، یعنی مثل معاونان و وزیران رئیس جمهور می توانند ادامه کار دهند، که مجلس در این باره تعیین کننده خواهد بود. قنبری تصریح کرد: ما منتظر هستیم تا این مصوبه مسیر قانونی خود را طی کند و ابهامات بیان شده برطرف شود.مشاور پارلمانی شهردار تهران گفت: در مجموع اگر شهردار تهران شامل این قانون شود به مجلس برای تعیین تکلیف نهایی   استفساریه خواهیم داد.قنبری با بیان این که شهردار تهران از سوی شورای شهر تهران انتخاب شده و باید به این انتخاب احترام گذاشت تاکید کرد: آقای افشانی تابع قانون است .
وکیلی: شورای نگهبان چهارشنبه مصوبه 
منع به کارگیری بازنشستگان را بررسی می کند
در همین حال یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی  در گفت وگو با خراسان با بیان این‌که مصوبه منع به کارگیری بازنشستگان هنوز در شورای نگهبان بررسی نشده است ،افزود: بنابرآنچه  که اعلام شده بررسی این مصوبه چهارشنبه هفته جاری در دستور کار شورای نگهبان قرار دارد. محمدعلی وکیلی درباره ارقام متناقض درخصوص تعداد مدیرانی که شامل این قانون می شوند ،گفت:هم اکنون درباره تعداد نمی شود اظهار نظر کرد منتظر نظر شورای نگهبان هستیم.
 وی افزود: پس ازآن‌که این مصوبه ازسوی شورای نگهبان تایید وقانون شد مجلس درباره جزئیات آن اظهار نظر می کند.اکنون نمی توان اظهار نظر کرد.  عضو هیئت رئیسه مجلس درپاسخ به این پرسش که آیا برای این‌که مشخص شود این قانون شامل شهردارها نیزمی شود نیازبه استفساریه است ؟گفت: خیر؛نیازی به استفساریه نیست. نماینده مردم تهران در این‌باره که آیا نام مدیرانی که شامل این قانون شوند برای اطلاع افکارعمومی منتشر خواهد شد گفت:اجازه بدهید پس از این‌که مصوبه منع به‌کارگیری بازنشستگان قانونی شد درباره جزئیات آن و مشمولان آن شفاف سازی می شود.
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: شفاف
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۲:۴۳
منبع: برترینها
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۱:۵۵
منبع: روزنامه وطن امروز
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۲۲:۴۹

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار