آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۰۲:۱۱
دسته: استان ها-فرهنگی
کد خبر: 18296025
دبیر شعر آیینی کشور: متولیان فرهنگی موازی کاری نکنند/ قم در 20 سال، 700 مقام کشوری در شعر به دست آورده است
دبیر شعر آیینی کشور: متولیان فرهنگی موازی کاری نکنند/ قم در 20 سال، 700 مقام کشوری در شعر به دست آورده است
دبیر شعر آیینی کشور گفت: کسانی که متولیان امور فرهنگی و هنری کشور هستند، به جای موازی کاری و تکرار مکررات با توجه به منابع مالی که وجود دارد، برنامه جامعی پیرامون شعر آیینی طراحی و پیش بینی کنند.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، استاد محمدعلی مجاهدی در نشست صمیمی شاعران و مدیران فرهنگی و هنری استان قم که در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی هنری شهید سید مرتضی آوینی برگزار شد، اظهار کرد: باید در این زمینه، سهم هر نهاد فرهنگی مشخص شود و اگر این اتفاق بیفتد از هدر رفتن منابع مالی نیز جلوگیری می شود و به هدف های خود دست می یابیم.

وی در بخش دیگر سخنان خود، با اشاره به 40 سالگی انقلاب اسلامی ایران گفت: در ابعاد گوناگون این نظام دارای خروجی های بسیار خوبی بوده است، اما در زمینه فرهنگ و ادب با کاستی روبرو هستیم و نیازمند برنامه ریزی و اهتمام بیشتری هستیم.

وی افزود: در طول 20 سال استان قم در زمینه شعر 700 مقام کشوری را به دست آورده است که این نشان دهنده فعالیت و پشتوانه علمی این استان است و ادامه این روند و ارتقای شعر استان نیازمند برگزاری دوره های آموزشی و نقد شعر در سطح استان می باشد.

استاد مجاهدی خاطرنشان کرد: شعر آیینی توانسته است پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، به ویژه در 2 دهه اخیر پیشرفت کمی و کیفی بسیاری داشته باشد به گونه ای که سایر انواع شعرها را تحت تاثیر خود قرار داده است.

وی افزود: شعر درباره اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و شعر مقاومت اسلامی، قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بسیار کمرنگ بود، ولی به برکت انقلاب اسلامی در زمینه فرهنگ و ادب از جمله شعر آیینی شاهد رشد قابل ملاحظه ای از شاعران بوده ایم و نظام اسلامی شاعران متعهد با نگاه نافذ پرورش داده است.

وی اضافه کرد: این امر به عنوان یک ره آورد و ارمغان بسیار بزرگ برای نظام جمهوری اسلامی ایران تلقی می شود که شاعران متعددی را در این زمینه تربیت کرده است.  

استاد مجاهدی با قدردانی از برگزارکنندگان این جلسه گفت: حضور مسئولان در این برنامه که برای اهل هنر و قلم احترام و حرمت قائل هستند و نیز نگاه از روی محبت و صمیمیت آنها می تواند انگیزه های لازم را برای ادامه دادن این مسیر فراهم سازد.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: معاونت قرآن و عترت
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۷:۳۹
منبع: ایران‌اکونومیست
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۲:۱۲
منبع: مهر
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۲:۰۱
منبع: بولتن
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۱:۴۲
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۰:۳۱
منبع: ایکنا
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۰:۱۵
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۰:۱۲
منبع: شبکه خبر
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۰۶:۳۸
منبع: روزنامه خراسان
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۰۰:۲۹
منبع: ایران آنلاین
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۰۰:۱۶
منبع: ایرنا
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۲۳:۵۷
منبع: ایسنا
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۲۳:۳۳
منبع: تسنیم
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۲۲:۴۸
منبع: روزنامه ایران
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۲۲:۳۳
منبع: تسنیم
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۲۱:۳۶
منبع: جام‌جم
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۲۱:۲۶

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار