آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۰۷:۰۵
منبع: ایمنا
دسته: فرهنگی
کد خبر: 18297508
کتاب «ساختارشکنی در پژوهش اجتماعی؛ پارادایم جنسیتی» رونمایی می‌شود
کتاب «ساختارشکنی در پژوهش اجتماعی؛ پارادایم جنسیتی» رونمایی می‌شود
کتاب «ساختارشکنی در پژوهش اجتماعی؛ پارادایم جنسیتی» با حضور جمعی از جامعه‌شناسان و فعالان اجتماعی حوزه جنسیت رونمایی می‌شود.
به اشتراک بگذارید:

این کتاب نوشته عباس محمدی اصل، جامعه شناس و استاد دانشگاه است که بیشتر به آثار و فعالیتش پیرامون جامعه‌شناسی جنسیت و نظریه پردازی در این حوزه، شهرت دارد.

«ساختارشکنی در پژوهش اجتماعی: پارادایم جنسیتی» توسط نشر شیرازه منتشر شده است؛ ناشر کتاب به خبرنگار ایمنا گفت: روش تحقیق در علوم‌اجتماعی به صورت‌های مختلف کمی، کیفی و... است و جامعه‌شناسی در رویکردهای مختلف پژوهش اجتماعی چه از دید مردم‌شناسی، چه از دید تجربی و مکاتب مختلف بسیار مورد بحث بوده ‌است. اما نگاه جنسیتی در آن هیچ وقت لحاظ نشده و طبعا مردم‌شناسانی که در مطالعات زنان کار کرده‌اند، خواه ناخواه از این رویکرد مردانه‌ که از قبل وجود داشته استفاده کرده اند.

وی افزود: در کتاب «ساختارشکنی در پژوهش اجتماعی: پارادایم جنسیتی»، نوآوری‌هایی جدید منسجم و یا به صورت یک رویکرد مدون تبیین شده تا در این وادی موضوع در محافل آکادمیک و دانشگاهی چه در داخل و چه در خارج از ایران به بحث گذاشته شود. چرا که این کتاب تنها یک طرح اولیه بوده و نیاز است که به بحث و گفت‌وگو گذاشته شود.

به گزارش ایمنا، عصر امروز _دوشنبه ٢٢ مردادماه_ نشر و پژوهش شیرازه با همکاری اندیشگاه فرهنگی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران؛ کتاب «ساختارشکنی در پژوهش اجتماعی: پارادایم جنسیتی» نوشته‌ «عباس محمدی اصل» را رونمایی می‌کند. ناهید رودافشان جامعه‌شناس، مریم نورایی نژاد جامعهشناس و خبرنگار اجتماعی و معصومه علی مرادی روانشناس بالینی؛ از سخنرانان این برنامه خواهند بود.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار