آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۰۸:۳۰
منبع: مهر
دسته: فرهنگی
کد خبر: 18298351
وضعیت اقتصادی تولید سینما را کاهش می‌دهد/ ماجرای انتقال «دینامیت»
وضعیت اقتصادی تولید سینما را کاهش می‌دهد/ ماجرای انتقال «دینامیت»
سیاوش حقیقی تهیه کننده معتقدست مشکلات اقتصادی بر روند تولید در سینما تاثیر منفی می‌گذارد ولی ممکن است باعث شود سال آینده فیلم‌ها فرصت بهتری برای اکران داشته باشند.
به اشتراک بگذارید:

سیاوش حقیقی تهیه کننده سینما در گفتگو با خبرنگار مهر درباره جدیدترین فعالیت های خود گفت: پیش از این قرار بود فیلم سینمایی «همکف» به کارگردانی مسعود اطیابی را بسازیم و حتی تا مرحله درخواست پروانه ساخت هم پیش رفتیم اما به دلیل مسایل مالی و انصراف سرمایه گذار، این اثر را به ابراهیم عامریان واگذار کردم و در حال حاضر این اثر با تغییر نام به «دینامیت» در حال ساخت است.

وی افزود: هرچند، چند فیلمنامه خوب در دست دارم اما با توجه به وضعیت اقتصادی و نبود ثبات در اقتصاد این روزها بیکار هستم البته بسیاری از اهالی سینما همین شرایط را دارند. ما تهیه کنندگان تمام هزینه ساخت یک فیلم را از خودمان نمی گذاریم بلکه میزانی از آن را از طریق پیدا کردن سرمایه گذار تامین می کنیم اما این روزها سرمایه گذاران می ترسند پول خود را در چنین حوزه هایی صرف کنند چراکه از بازگشت آن اطمینانی ندارند. از همین رو ما منتظریم تا اقتصاد ایران به یک ثبات نسبی برسد و سپس تولید را شروع کنیم.

حقیقی عنوان کرد: با توجه به وضعیت موجود، یک تحلیلی که وجود دارد این است که امسال تولیدات سینمای ایران کاهش پیدا می کند و در مقابل سال آینده این فیلم ها راحت تر اکران می شوند البته باز هم همه این مسایل منوط به ثبات اقتصادی است.

این تهیه کننده در پایان گفت: همانطور که گفتم چند فیلمنامه خوب در دست دارم که یکی از آنها برای یک کارگردان فیلم اولی است که امیدوارم با بهبود شرایط بتوانیم آن را کلید بزنیم.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه
رو به رو
رو به رو
منبع خبر: روزنامه آرمان
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۶:۴۰
منبع: برترینها
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۶:۰۴

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار