آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۰۸:۳۹
منبع: ابنا
دسته: سیاسی
کد خبر: 18298534
تحریم‌های آمریکا علیه ایران نمونه روشنی از تروریسم دولتی است
تحریم‌های آمریکا علیه ایران نمونه روشنی از تروریسم دولتی است
جنبش الوفاق اسلامی عراق تحریم‌های آمریکا علیه ایران را نمونه روشنی از تروریسم دولتی توصیف کرد و از دولت عراق خواست به این تحریم‌ها بی توجه باشد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ دفتر سیاسی جنبش الوفاق اسلامی عراق با صدور پیامی، تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران را به شدت محکوم کرد.

این پیام به شرح ذیل است؛

سیاست محاصره و تهدید دولت دونالد ترامپ در آمریکا علیه دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران، نمونه روشنی از تروریسم دولتی و وقاحت در قبال دولتی دارای حاکمیت و جایگاهی معتبر برگرفته از پایه ها و قواعد و قوانین روابط بین المللی و معاهده های سازمان ملل به شمار می آید.

تصمیم انفرادی ترامپ مبنی بر اجرای تحریم های سهمگین و بی سابقه علیه دولت و ملت ایران به دو صورت انجام می گیرد؛ تحریم هایی که اجرایی شده است و منع صادرات و واردات غذا و دارو و تولیدهای صنعتی و مشابه آن، توقف تعامل با دلار آمریکایی توسط همه بخش های اقتصادی ایران و همچنین استفاده از زبان تهدید برگرفته از بازار آمریکا علیه دولت هایی که به تحریم های ترامپ بی توجه باشند را دربرمی گیرند.

بخش دوم تحریم های ظالمانه آمریکا بخش نیروی ایران را هدف قرار می دهد که شامل تحریم تعاملات تجاری نفتی و همچنین تعاملات میان موسسات مالی خارجی با بانک مرکزی ایران است.

این مساله با هدف محاصره و گرسنگی کامل ملت صورت می گیرد و باید توسط جامعه جهانی محکوم و مورد مقابله قرار گیرد تا به جهانیان نشان دهد اسیر سیاست های آمریکا و تصمیم های شتابزده رئیس جمهوری نظیر ترامپ نیست.

بر این اساس به سازمان ملل یادآور می شویم که سیاست هراس و گرسنگی در پرونده های مدیترانه به سود امنیت و ثبات این منطقه حساس نیست و باید آمریکا را به پایبندی به زبان گفت وگو و تفاهم به جای زبان تروریسم و فشار غیرقابل توجیه منطقی و قانونی سوق دهد.

همچنین از دولت عراق می خواهیم این کشور را وارد این تحریم آمریکایی نکند بلکه همانند سایر دولت ها نظیر چین و روسیه و ترکیه و برخی دیگر از کشورهای جهان به مقابله و عدم پایبندی با آن بپردازد.

..........

پایان پیام / 326


مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: ایرنا
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۲:۵۵
منبع: شهدای ایران
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۰:۳۷

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار