منبع: ایلنا
دسته: سیاسی (سیاسی)
کد خبر: 7730758
۱۳۹۶/۰۲/۰۱ ۱۵:۰۵

درخواست اعاده دادرسی بابک زنجانی به ثبت رسید/ 6 هزار میلیارد تومان از بدهی‌های موکلم باقی مانده است/ حضور وزارت اطلاعات در پرونده پررنگ‌تر شده است

وکیل بابک زنجانی از ثبت درخواست اعاده دادرسی در پرونده موکلش خبر داد و گفت: طبق حکم دادگاه بدهی موکلم به شرکت نفت حدود 8 هزار میلیارد تومان است که دو هزار میلیارد تومان آن پرداخت شده است.
main-image

رسول کوهپایه‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا از ثبت درخواست اعاده‌ دادرسی در پرونده بابک زنجانی در چهارشنبه گذشته خبر داد و گفت: در این درخواست اعاده به  بندهای ج و چ ماده ۴۷۴ قانون آیین دادرسی کیفری استناد کردیم.

وکیل زنجانی به تشریح بندهای ج و چ ماده ۴۷۴ قانون آیین دادرسی کیفری پرداخت و گفت: طبق بند ج پس از صدور حکم قطعی چناچنه واقعه جدیدی حادث شود و  یا ادله جدیدی  روی دهد می‌توان درخواست اعاده‌ دارسی کرد.

او ادامه داد: در پرونده موکلم اتفاقی که رخ داده بازداشت و استرداد فردی به نام زیبا حالت منفرد است که وقتی به کشور مسترد شد دادستان تهران به عنوان یک مقام مسئول و آگاه که دوسال پرونده را در مرحله تحقیقات را داشته و در دادگاه نیز تقاضای اشد مجازات برای موکلم کرده است، در جلسه شورای معاونان دادستان تهران اعلام کرد که این بازداشت در حکم  یافتن جعبه سیاه است. جعبه معنای خاص خود را دارد و اطلاعات ناب سرنوشت ساز که تا حالا به او دسترسی نداشتیم را اکنون در اختیار داریم.

کوهپایه‌زاده ادامه داد: با این تفاسیر به نظر می‌رسد هرگونه تصمیم گیری در پرونده موکل منوط شود به بازجویی کامل و صدور حکم قطعی در مورد شخصی که اخیرا بازداشت شده است. به خصوص اینکه زنجانی در طول ۲۶ جلسه دادگاه به طور مکرر  تقاضا می کرد آن بارنامه‌هایی که ۱۸ فروند کشتی در اخیار او قرار داده شده را بدهند. چون زنجانی به طور مستقیم و فیزیکی تحویل و تحول نفت نقش نداشت و این امر بر عهده آقای زیبا حالت منفرد است.

کوهپایه‌زاده با بیان اینکه به صورت منطقی، قانونی و انصاف حکم می کند که قبل از اینکه همه حقایق  و زوایای پرونده درخصوص بازداشت زیبا حالت منفرد روشن نشده در  تعجلیل از اجرای حکم زنجانی جلوگیری شود، گفت:  قانون در تبصره ماده ۴۷۸ آیین دادسی کیفری پیش‌بینی کرده که در مجازات‌های سالب حیات به محض وصول درخواست اعاده دادرسی در دیوان، قبل از تصمصم در باره قبول یا رد آن، باید دستور توقف اجرای حکم صورت گیرد.

او ادامه داد: مجازات‌های زنجانی در دو بخش رد مال و اعدام است. در خصوص رد مال زنجانی منکر نیست که بدهکار است و در این زمینه مناقشه‌ای وجود ندارد و تا ریال آخر هم بدهی‌های خود را پرداخت خواهد کرد.

وکیل زنجانی به آغاز تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری اشاره کردو  گفت: بازار انتخابات از امروز کلید خورد و در این کارزا ممکن است برخی بداخلاقی ها را ببینیم که در جهت تخریب رقبب خدای نکرده نامزدها به مسائلی متمسک شوند.

او تاکید کرد: فارغ از بحث‌ها سیاسی و به عنوان وکیل پرونده اعلام می کنم کسانی صلاحیت اظهار نظر دارند که ۲۵۰ جلد پرونده و بیش از ۵۰ هزار برگ را خوانده باشند و آن وقت شاید بتوانند استنباط خودهای که ممکن است درست نباشد را مطرح کنند.

کوهپایه‌زاده با بیان اینکه در مورد میزان بدهی‌های زنجانی به شرکت نفت روایت‌های مختلفی مطرح است، ادامه داد: چه طلبکار که نفت است و چه موکلم که اطراف پرونده محسوب می‌شوند، می‌توانند هر ادعایی داشته باشند همانگونه که اخیرا یکی از مدیران شرکت نفت ادعا کرده که میزان بدهی‌ها حدود ۱۳ هزار میلیارد است.

او با بیان اینکه نمی‌توان خارج از حکم دادگاه بدوی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و تایید آن از سوی دیوان عالی درباره میزان بدهی اظهارنظر کرد، گفت: طبق حکم صادره رقم بدهی زنجانی یک مییاردو ۹۶۷ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو یعنی کمتر از دو میلیارد یورو است که معادل ریالی آن حدود ۸ هزار میلیارد تومان است. دادستان تهران به صراحت اعلام کرده که اموال داخل کشور زنجانی که به شرکت نفت تحویل و تملیک شده ۲ هزار میلیارد تو مان برآورد شده و مانده بدهی حدود ۶ هزار میلیارد تومان است.

وکیل زنجانی درباره پرداخت الباقی بدهی اظهار کرد: چند ماهی است که حضور وزارت اطلاعات در این پرونده پررنگ تر شده و اشراف و تخصص وزارت اطلاعات در پرونده موجب شده از حیث بازگشت بدهی نظم دهی و انسجام بهتری را شاهد باشیم. وزارت اطلاعات با نظارت قوه‌قضاییه و همکاری موکل در تلاش برای استرداد وجوه به کشور هستند تا این بدهی‌ها تسویه شود.

 او درباره بنده چ مانده ۴۷۴ قانون آیین دادرسی کیفری نیز گفت:‌ طبق این بند عمل ارتکابی جرم نباشد و یا مجازات مورد حکم بیش از مجازات مقرر قانونی باشد. از این رو ما در درخواست اعاده دادرسی که به دیوان عالی کشور دادیم خواستار بررسی مجدد در مورد جرم افساد فی‌الارض و مجازات اعدام شدیم.

کوهپایه‌زاده گفت: دادگاه معتقد بود که زنجانی با علم ‌و آگاهی قصد ضربه زدن به نظام داشته و به دلیل اینکه قصد تقابل داشته مفسد فی الارض است از این رو باید به اعدام محکوم شود.

او ادامه داد: ما در جلسات دادگاه و لوایح دفاعی اعلام کردیم اگر آقای زنجانی هر قصدی اعم از ثروت اندوزی و منافع شخصی داشته و این انگیزه‌ها هم اتهام مالی باشد، اما اتهام مقابله با نظام و قصد ضربه زدن نمی توانسته و نه داشته است و این تناقض آشکاری است که از یک طرف بگوییم علم داشته و از طرف دیگر دشمنان نظام،  آمریکا و اتحادیه اروپا شرکت، موسسات، بانک و اموال او را مورد تحریم قرار دهند.

#بابک زنجانی #رسول کوهپایه‌زاده اصفهانی
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image
برد پرگل رئال مادرید در زمین لاکرونیا/ درخشش فوق العاده ذخیره‌ها رئال مادرید هم مانند بارسلونا قاطعانه پیروز شد جوانان رئال مادرید عصای دست زیدان/پیروزی قاطع مقابل لاکرونیا سرقت اطلاعات ایمیلی از اعضای ستاد انتخاباتی ماکرون 8 تیم صعود کردند/ استقلالی‌ها در آستانه صعود، کارسخت پرسپولیس، ذوب‌آهن باید ببرد +جدول هشدار معاون وزیر نیرو در باره بحران زیست محیطی در قم برد پرگل رئال؛ ذخیره‌ها زیدان را سربلند کردند پیام تسلیت «رئیسی» در پی شهادت جمعی از مرزبانان ناجا تیم دوم رئال لاکرونیا را 6 تایی کرد/غیبت رونالدو و بزرگان احساس نشد هشدار به سرمایه‌گذاران خانه‌های خالی شورای پنجم و چالش‌های تهران آپارتمان‌های کمتر از 300 میلیون تومان در پایتخت بازار مسکن در پساانتخابات انریکه: یک دقیقه از بازی‌های رئال را هم نمی‌بینم 42 درصد؛ رشد تجارت ایران و انگلیس کودتا همچنان قربانی می‌گیرد اوقات شرعی 7 اردیبهشت به افق بوشهر جدول برنامه‌های سیمای مرکز بوشهر در روز پنجشنبه 7 اردیبهشت جدول برنامه‌های رادیویی بوشهر در روز پنجشنبه 7 اردیبهشت صفحه نخست روزنامه‌های استان پنجشنبه 7 اردیبهشت کشته شدن 12 نفر در شورش زندانیان در ونزوئلا دومین روز تبلیغات صداوسیما به کدام نامزدها تعلق دارد؟ سیاسیون چه واژه‌های را نباید بگویند محکومیت رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی از جانب روسیه آلکاسر: افراد کمی افتخار بازی کنار مسی را داشته‌اند چین و اروپا انسان به ماه اعزام می‌کنند صعود پاریس سن ژرمن به فینال با تحمیل شکست سنگین به موناکو وقتی گرازهای وحشی هم به جنگ داعش می‌روند! پنتاگون: کره شمالی قادر به هدف قرار دادن ناوهای ما نیست شهادت 8 تن از نیروهای مرزبانی میرجاوه اولین همایش مردمی تهران با سخنرانی رئیسی بازار کساد هیوندای در سال 2017 برجام اروپا را مشتاق همکاری با ایران کرد رشد 42 درصدی مراودات تجاری ایران - انگلیس رئیسی شهادت جمعی ازمرزبانان را تسلیت‌گفت هاشمی‌طبا: مدیران‌دولت نبایدبا عددهابازی‌کنند الیاس و شهرام «کله‌پاچه» چه کسی را بار می‌گذارند؟! +عکس عناوین روزنامه‌های اقتصادی 7 اردیبهشت 96/ پشت‌پرده کسب و کار در ایران +تصاویر پنج حقیقت در مورد بدن که احتمالا 90 درصد شما نمیدونستید مرزها برداشته شد تا قفل‌ها فقط با نگاه شما باز بشن رابطه کارآفرینی با خانواده‌اش چگونه است؟ چرا گاهی دهانمان تلخ می‌شود؟ احتمال خروج آمریکا از نفتا قوت گرفت وزارت خارجه آمریکا: واشنگتن به دنبال فشار بر پیونگ یانگ از طریق تشدید تحریم‌هاست پاری سن ژرمن 5 - موناکو 0/صعود شاگردان امری به فینال با تحقیر شگفتی ساز اروپا آنتی‌ویروسی که کاربران را به دردسر انداخت چین به پیشگام صنعت خودروی جهان تبدیل می‌شود جوانی در کلام امام علی (ع) دیدار فرستاده ویژه پوتین با شمخانی دوئل استقلال و تراکتور برای گرفتن سهمیه ادامه دارد
مرگ قاری قرآن حین قرائت آیه‌ای درباره مرگ تعداد شهدای درگیری با اشرار در هنگ مرزی میرجاوه به 9 نفر رسید+اسامی شهادت 9 مرزبان هنگ مرزی میرجاوه در درگیری با اشرار+اسامی شهدا شهادت 9 مرزبان هنگ مرزی میرجاوه در درگیری با اشرار/ فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان عازم محل حادثه شد/ تیراندازی به مرزبانان ایرانی از خاک پاکستان+اسامی شهدا ماجرای حضور مرتضوی در سخنرانی دکتر رئیسی در یزد چه بود؟ معافیت 30 میلیون تومانی ترخیص خودرو برای جانبازان و معلولین شهادت ماموران هنگ مرزی میرجاوه در درگیری با اشرار + اسامی شهدا ویدیو/ قاری قرآنی که در هنگام تلاوت آیه‌ای درباره مرگ درگذشت! بازیگر پایتخت عزادار شد فیلم/ مرگ قاری بزرگ قرآن هنگام پخش زنده تلویزیونی درگذشت قاری اندونزیایی هنگام تلاوت قرآن+فیلم خارج کردن روده بزرگ 5 کیلویی از شکم خانم 52 ساله بابلسری + تصویر فوت قاری اندونزیایی هنگام تلاوت آیه‌ای درباره مرگ درگیری ماموران هنگ مرزی میرجاوه با اشرار مسلح/ شهادت 10 تن از نیروهای مرزبانی فیلم/ درگذشت قاری اندونزیایی هنگام قرائت آیه‌ای درباره مرگ شهادت 3 مامور هنگ مرزی میرجاوه در درگیری با اشرار شهادت 8 نفر از مرزبانان کشور ماجرای حضور مرتضوی در سخنرانی دکتر رئیسی در یزد چه بود؟ علت فوت عارف لرستانی به مرجع قضایی اعلام شد کشف راز جنایت جسد سوخته خیابان مولوی +عکس اسامی شهدای کادر و وظیفه حادثه تروریستی مرز میرجاوه همایش مردمی حمایت از نامزد اصلح «سید ابراهیم رئیسی» در حوزه هنری تهران برگزار شد سخنرانی حجت الاسلام رئیسی در یزد به روایت تصویر مرگ قاری مالزیایی در حال تلاوت زنده +ویدیو مقایسه استقبال مردم یزد از رئیسی و روحانی به روایت تصویر جیش الظلم مسئولیت درگیری را عهده دار شد+ اسامی شهدا شهادت 9 تن از مأموران ناجا در درگیری با اشرار فیلم: درگذشت قاری اندونزیایی هنگام قرائت آیه‌ای درباره مرگ جمع‌آوری زنان خیابانی صرفا با سیاست مقابله‌ای ممکن نیست شهادت 10 مرزبان هنگ مرزی میرجاوه در درگیری با اشرار/ فرمانده مرزبانی کشور عازم محل حادثه شد/ تیراندازی به مرزبانان ایرانی از خاک پاکستان+اسامی شهدا شهادت 8 نیروی مرزبانی در سیستان و بلوچستان شهادت 9 نیروی مرزبانی ایران در سیستان وبلوچستان شهادت 9 نیروی کادر و سرباز وظیفه در مرز تصاویر/ استقبال مردم فهرجِ یزد از حجت الاسلام رئیسی نشانه‌های بیماری مالاریا تعطیلی کارخانه‌ها در این دولت اتفاق افتاد؟ معافیت 30 میلیون تومانی واردات خودرو برای جانبازان و معلولان از برگزاری تجمع مردمی حامیان حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در حوزه هنری تا حضور وی در گفت‌وگوی ویژه خبری امشب فوت قاری اندونزیایی هنگام تلاوت آیه‌ای درباره مرگ شهادت 8 نیروی مرزبانی در سیستان و بلوچستان گردهمایی حامیان حجت‌الاسلام رئیسی آغاز شد + تصاویر چه کسانی از پرداخت عوارض خودرو معاف‌اند؟ وعده 5 میلیونی قالیباف به بیکاران شهادت 10 مرزبان کشورمان در حمله تروریستی در میرجاوه تعداد شهدای حمله تروریستی در صفر مرزی میرجاوه به 10 نفر رسید + اسامی درخواست کاخ‌سفید برای تشدید لحن وزارت خارجه علیه ایران شهدای مرزبان به 10 نفر رسیدند / حال مجروحان وخیم است یاوه‌گویی الجبیر علیه ایران و حزب‌الله همایش ملی عفاف و حجاب در دانشگاه الزهرا (س) برگزار می‌شود بررسی تمامی احتمالات صعود پرسپولیس از گروه d
message
near_me