منبع: تسنیم
دسته: استان ها-استان ها (استانها)
کد خبر: 7732511
۱۳۹۶/۰۲/۰۱ ۱۶:۴۸

تمکین به قانون وظیفه همه کاندیداهای انتخاباتی و مردم است

ائمه جمعه شهرستان‌های استان لرستان در خطبه‌های نماز جمعه تأکید کردند: همه افراد باید به قانون و نهادهای قانونی احترام بگذارند و هرکسی بنای تخلف از قانون را داشته باشد نظام محکم و قاطع با او برخورد کند.
main-image

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان لرستان، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن ترابی امام‌جمعه بروجرد ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بروجرد با اشاره به فرارسیدن عید بزرگ مبعث اظهار داشت: عید بزرگ مبعث رسالت وجود شریفی است که واسطه فیض خداوند متعال و مظهر اسماءالحسنی است و باید این روزها به استقبال این هدیه الهی به بشریت و بعثت پیامبر عالی‌قدر اسلام برویم و با تمام وجود آئین ایشان را که به فرموده حضرتشان مبتنی بر مکارم اخلاق و احیا فضائل و حسن معاشرت است دریابیم.

وی مسئله حسن معاشرت را از ارکان مهم جوامع اسلامی برشمرد و افزود: این مسئله از اموری است که به‌شدت جامعه امروز مسلمین به آن نیازمند است و آنچه امروز می‌تواند اسلام را به دیگران معرفی کند، حسن معاشرت مسلمین در جامعه اسلامی است که متأسفانه در این زمینه مشکلات فراوانی وجود دارد.

امام‌جمعه بروجرد در ادامه به نام‌گذاری 29 فروردین‌ماه به نام روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در تقویم رسمی کشور اشاره و بیان کرد: این روز که یادگار امام راحل(ره) است در مقابل کسانی که پس از انقلاب شعار انحلال ارتش را سر داده بودند بیان شد و بر حمایت از فرزندان این ملت که درراه پاسداری از مرزوبوم این کشور در قالب نیروهای سه‌گانه ارتش جان‌فشانی می‌کنند تأکید شد.

وی عنوان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران هم‌اکنون پس از آبدیده شدن در دوران هشت‌ساله دفاع مقدس دارای ویژگی‌هایی است که کمتر از نیروی مسلحی در جهان یافت می‌شود. ایمان انگیزه الهی که  در قلوب کارکنان فداکار ارتش وجود دارد به همراه تجهیزات پیشرفته داخلی که حاصل تلاش متخصصان داخلی است از ارتش، نیرویی قدرتمند ساخته که عامل بازدارنده‌ای قوی در برابر تجاوز بیگانگان است.

ترابی به دیدار اخیر فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران با رهبر فرزانه انقلاب اشاره و خاطرنشان کرد: رهبر حکیم انقلاب اسلامی در این دیدار با اشاره به توانایی‌ها و انگیزه الهی ارتش در تأمین امنیت کشور فرمودند: نیروهای نظامی یکی از مؤلفه‌های تأمین امنیت هستند و شهدای بزرگ ارتش همچون امیر سپهبد صیاد شیرازی و بابایی امروز الگوهای عملی از اخلاق و معنویت هستند و فرمودند امروز ارتش یک نیروی فکری و معنوی باانگیزه مقدس است که این پاکی از آثار مهم نام‌گذاری 29 فروردین‌ماه توسط امام راحل(ره) به نام روز ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

وی در ادامه با اشاره به‌قرار گرفتن در آستانه دو  انتخابات نوزدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا تصریح کرد: انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی که یک نظام مردم‌سالاری دینی به پشتوانگی مردم است بسیار مهم و تأثیرگذار است.

خطیب نماز جمعه بروجرد به تأکیدات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان ارتش در رابطه با انتخابات اشاره کرد و گفت: حضرت در این دیدار انتخابات را از افتخارات ملت و مایه عزت و سربلندی کشور دانستند و بر لزوم برگزاری گسترده و همراه با شورونشاط آن و حضور حداکثری مردم تأکید کردند.

وی با اشاره به ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در هفته گذشته افزود: شورای محترم نگهبان بر اساس مهلت قانونی خود پس از بحث و بررسی 6 نفر از داوطلبان را تائید صلاحیت کرده و به وزارت کشور ابلاغ کرد اما همه افراد باید به قانون و نهادهای قانونی همچون شورای نگهبان و وزارت کشور احترام بگذارند و همه باید در برابر قانون تمکین کنند و هر کسی بنای تخلف از قانون را داشته باشد نظام محکم و قاطع با او برخورد کند.

ترابی تصریح کرد: ثبت‌نام از داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حواشی تأسف باری روبه‌رو بود و اموری در آن مشاهده شد که وهن نظام را به همراه داشت و همه مسئولان را به این نتیجه رساند که هرچه سریع‌تر باید قانون انتخابات را اصلاح‌کرده و برای این مشکل چاره‌ای اندیشیده شود چراکه قطعاً ثبت‌نام خانوادگی و ورود افراد بی‌سواد و یا کسانی که سن قانونی ندارد و افرادی که به دنبال مطرح‌شدن هستند نشان از بی‌دروپیکری و بی‌ضابطه بودن امر خطیر انتخابات ریاست جمهوری در یک نظام سیاسی است.

وی با بیان اینکه این رفتارها و گفتارهای نامتعارف سبب تمسخر نظام شد، عنوان کرد: این رفتارها همگی ناشی از غفلت قانون‌گذاران در اصلاح قانون انتخابات است و اینکه چرا شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی پس از 11 دوره به فکر اصلاح این قانون نیفتاده‌اند و باید برای این کار چاره‌اندیشی نمایند.

امام‌جمعه بروجرد در  پایان به جنایت اخیر تروریست‌ها در انفجار اتوبوس‌های حامل شیعیان منطقه فوعه و کفریا در هفته گذشته اشاره کرد و گفت: این جنایت سبب کشته شدن 120 نفر از شیعیان این منطقه که 80 نفر آن‌ها کودکان بی‌گناه بودند، شد.

وی افزود: جنایت اخیر تروریست‌ها و حامیان آن‌ها در انفجار اتوبوس‌های حامل شیعیان این مناطق در حالی اتفاق افتاد که آن‌ها تعهد کرده بودند عبور و امنیت این اتوبوس‌ها را تأمین کنند اما با این جنایت نشان دادند آن‌ها بویی از انسانیت نبرده‌اند و معیاری برای قانون ندارند.

ترابی تصریح کرد: باوجود گذشت 6 روز از وقوع این جنایت سکوت مرگباری مجامع و سازمان‌های مدعی حقوق بشر و دولت‌هایی که در موضوع حقوق بشر سینه‌چاک می‌کنند، فراگرفته و دم برنمی‌آورند که به چه جرمی این 80 کودک قتل‌عام شده‌اند و این سکوت ننگین دولت‌ها و مجامع بین‌المللی مدافع حقوق بشر از یک‌سو نشان داد آن‌ها حامیان تروریست‌ها هستند و از سویی دیگر حقانیت مبارزه با تروریست‌ها در سوریه و عراق را نشان داد.

کاندیداهای انتخاباتی اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمد سوری امام جمعه پلدختر نیز در خطبه‌های نماز جمعه پلدختر اظهار داشت: در دنیای امروز کشورهای غربی کاندیداها را بزک می‌کنند و آن را دین معرفی می‌کنند.

وی افزود: ما که مسلمانیم و در کشور اسلامی زندگی می‌کنیم باید سعی کنیم کاندیداها و طرفداران آن‌ها از اهانت به دیگران بپرهیزند و آخرت خود را از دست ندهند.

امام‌جمعه پلدختر عنوان کرد: کاندیداها وظایفی دارند ازجمله این‌که از جاده انصاف خارج نشوند و کاندیداها برای حفظ نظام همه‌چیز را بر زبان جاری نکنند و موجب نگرانی مردم نشوند.

وی بیان کرد: کاندیداها در برخورد و مناظره ادب در گفتار را رعایت و آب به آسیاب دشمن نریزند و طوری عمل نکنند که در این ایام دشمن‌شاد شود.

سوری تصریح کرد: هر کاندیدایی برنامه‌های خود را مطرح کند تا مردم بتوانند انتخاب کنند و کسی که انتخاب شد باید تلاش کند تا مشکلات مردم حل شود.

وی ایمان و اعتقاد را یکی از مؤلفه‌های مهم در انتخاب مردم دانست و گفت: کسانی که خود را به مردم عرضه می‌کنند باید با جدیت برای حل مشکلات مردم تلاش کنند.

امام‌جمعه پلدختر خاطرنشان کرد: یکی از مؤلفه‌هایی مردم این است کسانی معرفی می‌کنند که دشمن از آن‌ها می‌ترسند چنین افرادی میدان به دشمن نمی‌دهند که این برگ برنده‌ای است و مردم هم می‌دانند باید کارکن‌اند که دشمن خوشحال نشود.

انتهای پیام/

R41450/P1357/S6,72/CT11
related-image
پسر عاشق‌پیشه، پدربزرگ دختر مورد علاقه‌اش را آتش زد رده‌بندی جدید برترین شطرنج‌بازان جهان اعلام شد سیلوی ذخیره گندم موسیان به بهره‌برداری می‌رسد/ آماده خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان هستیم تعویق سفر میرسلیم به کهگیلویه و بویراحمد از این سه ماسک خانگی معجزه گر پوست غافل نشوید معارضان مسلح در مذاکرات سوری آستانه شرکت می‌کنند ربیعی: عمر دولت یازدهم به ترمیم خرابی‌ها گذشت احتمال حضور بلند مدت ناتو در افغانستان فعالیت 700 مرکز فله فروشی لبنیات در مازندران شناسایی سرشاخه‌های اصلی توزیع موادمخدر راهکار برون‌رفت از آسیب‌های اجتماعی راه اندازی چادرهای دستگاه رای گیری الکترونیک در سطح شهر یاسوج+تصاویر مفسر سیاسی سی ان ان، ترامپ را به دروغگویی متهم کرد اماراتی‌ها در ایران هتل می‌سازند جنگل عمودی؛ شگفتی دیگری از چین! (+عکس) حذف 900 هزارخودروی فرسوده توزیع بنزین یورو 4 در 40 شهر کشور ایجاد 2925 فرصت شغلی در چهارمحال و بختیاری مسابقات والیبال امیدهای آسیا در اردبیل آغاز شد طارمی و جعبه‌های شیرینی در تمرین پرسپولیس + عکس استاندار قزوین با صدور پیامی روز جهانی کارگر را گرامی داشت تلاش پوتین برای تأثیرگذاشتن بر انتخابات ایران نرخ مصوب گوشت بسته بندی در میادین تره‌بار+ جدول قیمت صادرکنندگان محصولات پتروشیمی هماهنگ می‌شوند حکم شاه مازندران صادر شد+عکس افزایش مستمری مشمولان تامین اجتماعی طنز/ واکنش قالیباف به استفاده از رفتار نامزدهای 88 در مناظرات! مشاور امنیت ملی آمریکا: باید با ایران مقابله کنیم تفاهم نامه همکاری علوم پزشکی مازندران و دانشگاه مونیخ آلمان ضرورت توسعه کسب و کار جمعی فروش سکه‌های آنتیک با قیمت کم در خیابان‌های دهلی احضار 11 نفر از کاندیداهای شورای شهر به دادسرا خلیج فارس نیازمند آرامش است/ لزوم گسترش برنامه‌های مشترک فرهنگی وارونه سازی واقعیت به خدا زالو صفت نیستم + عکس آیا اپلیکیشن فیس اپ امن است؟ عصبانیت دموکرات‌ها از توئیت تازه ترامپ واکنش وزارت ورزش به اظهارات رئیسی کونته: باید فصل خوبمان را به یک فصل عالی تبدیل کنیم تایید انتصاب مرعشی به عنوان رئیس ستاد جهانگیری معلق ماندن پژو 206 روی جوی آب + تصاویر پس از ورود حکمتیار به کابل روند خلع سلاح حزب اسلامی آغاز می‌شود مسئول امور روحانیون مبلغ ستاد انتخاباتی رئیسی در خوزستان منصوب شد پرواز بزرگترین هواپیمای آبی-خاکی جهان برای نخستین بار در چین وجود قابلیت‌های مین روبی برای ایران برتری محسوب می‌شود تعجب فیدل کاسترو از آزادسازی کردستان ایران از دست ضدانقلاب کلنگ زنی مدرسه 3 کلاسه خیرساز در روستای ارجستان اردبیل دعوت نامه شگفت انگیزلیونل مسی برای یک ایرانی/ بیا بارسلونا! 16 سال حبس برای شاه مازندران کشته شدن دست‌کم 352 غیرنظامی در حملات ائتلاف آمریکا نیاز واقعی کشور به مسکن مهر 700 هزار واحد بود
انفجار پمپ بنزین در خیابان شریعتی تهران + عکس و فیلم دختر کدام وزیر محموله بزرگ لباس قاچاق وارد کرده است؟ رئیسی و میرسلیم هم شکایت کردند آتش‌سوزی زنجیره‌ای در خیابان شریعتی و پلیس نحوه دریافت شماره حساب شبا برای سهام عدالت فرضیه جدید درباره قتل مدیر «جم تی‌وی» / «کریمیان» قربانی تسویه‌حساب شاهزادگان سعودی جزئیات کشف محموله قاچاق از ویلای یک وزیر کشف محموله قاچاق در منزل وزیر! نخستین واکنش gem به قتل سعید کریمیان فیلم/ صحنه قتل سعید کریمیان، مدیر و گرداننده شبکه جم تی وی خودرو آقای بازیگر هم در آتش سوخت +عکس افزایش مستمری مشمولان تامین اجتماعی گزارش بی بی سی از ترور مدیر تلویزیون جم سعید کریمیان مدیر شبکه gem کشته شد نشت بنزین و آتش‌سوزی در خیابان شریعتی آتش‌سوزی گسترده در خیابان شریعتی + فیلم حضور روحانی در بندرعباس+ تصاویر شناسایی برخی عوامل حادثه تروریستی میرجاوه آتش گرفتن اتومبیل امین زندگانی در خیابان شریعتی تهران (عکس) جزییات تازه از قتل "سعید کریمیان" انتشار عکس جنجالی از پادشاه مغرب در سواحل میامی جزئیاتی درباره سرباز ایرانیِ اسیر در پاکستان (تصاویر) مرگ مغزی دختر 5 ساله در پی آزار ناپدری محموله بزرگ لباس قاچاق متعلق به دختر کدام وزیر است؟ قربانزاده: مجری مناظره‌ها باید تغییر کند شکایت رسمی رئیسی از مناظره اول جدیدترین تصاویر از محل ترور سعید کریمیان مدیر شبکه جم آتش سوزی پمپ بنزین در خیابان شریعتی تهران (فیلم) ماتم‌سرایی مشکوک منافقین در عزای مدیر جم‌تی‌وی قتل مدیر شبکه جم تی وی همراه مدیر شبکه جم یک کویتی بود / نماینده پارلمان کویت: ترورش یک "جرم سیاسی" است چه کسی مدیر شبکه «جم» را کشت؟ 27 گلوله مافیا در سینه مالک «gem tv» ارسال شکایت رئیسی به کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات قتل پدر توسط پسر شیشه‌ای رئیس ستاد جهانگیری مشخص شد برای نجات سرباز ربوده شده تمام تلاشمان را می‌کنیم جزییات آتش سوزی خودروها در خیابان پلیس/ خودرو امین زندگانی در آتش سوخت + عکس همایش طلاب حامی حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در قم آغاز شد مقایسه استقبال مردم از رئیسی و روحانی این بار در قزوین +عکس صوت کامل سخنان قالیباف در رادیو ایران دختر خردسال بر اثر ضرب و شتم ناپدری دچار مرگ مغزی شد اجتماع حامیان ابراهیم رییسی - قم ابراهیم رئیسی تغییر می‌کند؟! سعید کریمیان؛ از سربازی برای منافقین تا سربازی در جنگ نرم علیه مردم ایران چند فرضیه برای قتل مدیر شبکه gem پیکر مطهر شهید سرباز "معین بیانی" در رامیان تشییع شد+تصاویر دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس! / جهانگیری 96/2/8: در دولت ما وام ازدواج ده میلیون شد؛ نماینده دولت 24/2/95: دولت مخالف افزایش وام ازدواج است+صوت مقایسه استقبال مردم از رئیسی و روحانی این بار در قزوین +عکس چه کسی مدیر شبکه «جم» را کشت؟
message
near_me