منبع: تسنیم
دسته: استان ها-استان ها (استانها)
کد خبر: 7732511
۱۳۹۶/۰۲/۰۱ ۱۶:۴۸

تمکین به قانون وظیفه همه کاندیداهای انتخاباتی و مردم است

ائمه جمعه شهرستان‌های استان لرستان در خطبه‌های نماز جمعه تأکید کردند: همه افراد باید به قانون و نهادهای قانونی احترام بگذارند و هرکسی بنای تخلف از قانون را داشته باشد نظام محکم و قاطع با او برخورد کند.
main-image

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان لرستان، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن ترابی امام‌جمعه بروجرد ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بروجرد با اشاره به فرارسیدن عید بزرگ مبعث اظهار داشت: عید بزرگ مبعث رسالت وجود شریفی است که واسطه فیض خداوند متعال و مظهر اسماءالحسنی است و باید این روزها به استقبال این هدیه الهی به بشریت و بعثت پیامبر عالی‌قدر اسلام برویم و با تمام وجود آئین ایشان را که به فرموده حضرتشان مبتنی بر مکارم اخلاق و احیا فضائل و حسن معاشرت است دریابیم.

وی مسئله حسن معاشرت را از ارکان مهم جوامع اسلامی برشمرد و افزود: این مسئله از اموری است که به‌شدت جامعه امروز مسلمین به آن نیازمند است و آنچه امروز می‌تواند اسلام را به دیگران معرفی کند، حسن معاشرت مسلمین در جامعه اسلامی است که متأسفانه در این زمینه مشکلات فراوانی وجود دارد.

امام‌جمعه بروجرد در ادامه به نام‌گذاری 29 فروردین‌ماه به نام روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در تقویم رسمی کشور اشاره و بیان کرد: این روز که یادگار امام راحل(ره) است در مقابل کسانی که پس از انقلاب شعار انحلال ارتش را سر داده بودند بیان شد و بر حمایت از فرزندان این ملت که درراه پاسداری از مرزوبوم این کشور در قالب نیروهای سه‌گانه ارتش جان‌فشانی می‌کنند تأکید شد.

وی عنوان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران هم‌اکنون پس از آبدیده شدن در دوران هشت‌ساله دفاع مقدس دارای ویژگی‌هایی است که کمتر از نیروی مسلحی در جهان یافت می‌شود. ایمان انگیزه الهی که  در قلوب کارکنان فداکار ارتش وجود دارد به همراه تجهیزات پیشرفته داخلی که حاصل تلاش متخصصان داخلی است از ارتش، نیرویی قدرتمند ساخته که عامل بازدارنده‌ای قوی در برابر تجاوز بیگانگان است.

ترابی به دیدار اخیر فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران با رهبر فرزانه انقلاب اشاره و خاطرنشان کرد: رهبر حکیم انقلاب اسلامی در این دیدار با اشاره به توانایی‌ها و انگیزه الهی ارتش در تأمین امنیت کشور فرمودند: نیروهای نظامی یکی از مؤلفه‌های تأمین امنیت هستند و شهدای بزرگ ارتش همچون امیر سپهبد صیاد شیرازی و بابایی امروز الگوهای عملی از اخلاق و معنویت هستند و فرمودند امروز ارتش یک نیروی فکری و معنوی باانگیزه مقدس است که این پاکی از آثار مهم نام‌گذاری 29 فروردین‌ماه توسط امام راحل(ره) به نام روز ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

وی در ادامه با اشاره به‌قرار گرفتن در آستانه دو  انتخابات نوزدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا تصریح کرد: انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی که یک نظام مردم‌سالاری دینی به پشتوانگی مردم است بسیار مهم و تأثیرگذار است.

خطیب نماز جمعه بروجرد به تأکیدات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان ارتش در رابطه با انتخابات اشاره کرد و گفت: حضرت در این دیدار انتخابات را از افتخارات ملت و مایه عزت و سربلندی کشور دانستند و بر لزوم برگزاری گسترده و همراه با شورونشاط آن و حضور حداکثری مردم تأکید کردند.

وی با اشاره به ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در هفته گذشته افزود: شورای محترم نگهبان بر اساس مهلت قانونی خود پس از بحث و بررسی 6 نفر از داوطلبان را تائید صلاحیت کرده و به وزارت کشور ابلاغ کرد اما همه افراد باید به قانون و نهادهای قانونی همچون شورای نگهبان و وزارت کشور احترام بگذارند و همه باید در برابر قانون تمکین کنند و هر کسی بنای تخلف از قانون را داشته باشد نظام محکم و قاطع با او برخورد کند.

ترابی تصریح کرد: ثبت‌نام از داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حواشی تأسف باری روبه‌رو بود و اموری در آن مشاهده شد که وهن نظام را به همراه داشت و همه مسئولان را به این نتیجه رساند که هرچه سریع‌تر باید قانون انتخابات را اصلاح‌کرده و برای این مشکل چاره‌ای اندیشیده شود چراکه قطعاً ثبت‌نام خانوادگی و ورود افراد بی‌سواد و یا کسانی که سن قانونی ندارد و افرادی که به دنبال مطرح‌شدن هستند نشان از بی‌دروپیکری و بی‌ضابطه بودن امر خطیر انتخابات ریاست جمهوری در یک نظام سیاسی است.

وی با بیان اینکه این رفتارها و گفتارهای نامتعارف سبب تمسخر نظام شد، عنوان کرد: این رفتارها همگی ناشی از غفلت قانون‌گذاران در اصلاح قانون انتخابات است و اینکه چرا شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی پس از 11 دوره به فکر اصلاح این قانون نیفتاده‌اند و باید برای این کار چاره‌اندیشی نمایند.

امام‌جمعه بروجرد در  پایان به جنایت اخیر تروریست‌ها در انفجار اتوبوس‌های حامل شیعیان منطقه فوعه و کفریا در هفته گذشته اشاره کرد و گفت: این جنایت سبب کشته شدن 120 نفر از شیعیان این منطقه که 80 نفر آن‌ها کودکان بی‌گناه بودند، شد.

وی افزود: جنایت اخیر تروریست‌ها و حامیان آن‌ها در انفجار اتوبوس‌های حامل شیعیان این مناطق در حالی اتفاق افتاد که آن‌ها تعهد کرده بودند عبور و امنیت این اتوبوس‌ها را تأمین کنند اما با این جنایت نشان دادند آن‌ها بویی از انسانیت نبرده‌اند و معیاری برای قانون ندارند.

ترابی تصریح کرد: باوجود گذشت 6 روز از وقوع این جنایت سکوت مرگباری مجامع و سازمان‌های مدعی حقوق بشر و دولت‌هایی که در موضوع حقوق بشر سینه‌چاک می‌کنند، فراگرفته و دم برنمی‌آورند که به چه جرمی این 80 کودک قتل‌عام شده‌اند و این سکوت ننگین دولت‌ها و مجامع بین‌المللی مدافع حقوق بشر از یک‌سو نشان داد آن‌ها حامیان تروریست‌ها هستند و از سویی دیگر حقانیت مبارزه با تروریست‌ها در سوریه و عراق را نشان داد.

کاندیداهای انتخاباتی اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمد سوری امام جمعه پلدختر نیز در خطبه‌های نماز جمعه پلدختر اظهار داشت: در دنیای امروز کشورهای غربی کاندیداها را بزک می‌کنند و آن را دین معرفی می‌کنند.

وی افزود: ما که مسلمانیم و در کشور اسلامی زندگی می‌کنیم باید سعی کنیم کاندیداها و طرفداران آن‌ها از اهانت به دیگران بپرهیزند و آخرت خود را از دست ندهند.

امام‌جمعه پلدختر عنوان کرد: کاندیداها وظایفی دارند ازجمله این‌که از جاده انصاف خارج نشوند و کاندیداها برای حفظ نظام همه‌چیز را بر زبان جاری نکنند و موجب نگرانی مردم نشوند.

وی بیان کرد: کاندیداها در برخورد و مناظره ادب در گفتار را رعایت و آب به آسیاب دشمن نریزند و طوری عمل نکنند که در این ایام دشمن‌شاد شود.

سوری تصریح کرد: هر کاندیدایی برنامه‌های خود را مطرح کند تا مردم بتوانند انتخاب کنند و کسی که انتخاب شد باید تلاش کند تا مشکلات مردم حل شود.

وی ایمان و اعتقاد را یکی از مؤلفه‌های مهم در انتخاب مردم دانست و گفت: کسانی که خود را به مردم عرضه می‌کنند باید با جدیت برای حل مشکلات مردم تلاش کنند.

امام‌جمعه پلدختر خاطرنشان کرد: یکی از مؤلفه‌هایی مردم این است کسانی معرفی می‌کنند که دشمن از آن‌ها می‌ترسند چنین افرادی میدان به دشمن نمی‌دهند که این برگ برنده‌ای است و مردم هم می‌دانند باید کارکن‌اند که دشمن خوشحال نشود.

انتهای پیام/

R41450/P1357/S6,72/CT11
related-image
تشکیل گروه سینمای کودک و نوجوان در اکران نزول شاخص‌ها در بورس و فرابورس موشک‌های سپاه به کنفرانس امنیتی هرتزلیا اصابت کرد +عکس ترزا می: به مقرراتی بین المللی در فضای سایبری نیاز داریم سرنگونی پهباد داعش در مرز عراق و سوریه کنترل بخشی از بنغازی توسط نیروهای شرق لیبی ایران‌پوریان: اولویت اول و آخرم تراکتور بود برگزاری تلاوت قرآن با حضور دوستداران فرهنگ کلام الهی در بیرجند سرنگونی پهباد داعش توسط الحشد الشعبی کفاره و قضای روزه در چه مواردی واجب می‌شود؟ هشدار نوری‌المالکی به توطئه‌های پس از داعش تأملی در مدلول روایات عرض کاوشی در شرح و تفسیر روایات اعراب القرآن تأثیر آموزش راهبردهای یادگیری خودتنظیمی (شناختی و فراشناختی) بر جهت‌گیری هدف در دانش‌آموزان دختر دریاچه نمک قم؛ تهدیدی جدید و خزنده عکسهای لیلا اوتادی در اکران فیلم مالیخولیا روغن زیتون تصفیه نشده بهترین محافظ در برابر ابتلا به آلزایمر برگزاری کلاس‌های آموزش بازیگری تئاتر در محمود آباد رونمایی از 4 عنوان کتاب دفاع مقدس در مازندران مراسم شکرگزاری و اختتامیه برنامه‌های رمضانی حرم مطهر برگزار شد چرا دور جدید جلسه تفسیر قرآن رهبر معظم انقلاب با سوره مجادله آغاز شد؟ تعداد ایرانی‌های شاغل در غول‌های فناوری جهان ابراز خرسندی ترکیه از خنثی سازی حمله تروریستی به مسجدالحرام دعای قنوت نماز عید فطر + صوت درمان کیست کلیه با کمک سم مار! کمبود نیرو در بیمارستان‌ها جدی است/ تشدید فشار کاری پرستاران وزیر بهداشت فرا رسیدن عید سعید فطر را تبریک گفت یک شاهزاده سعودی از کمک‌های آمریکا برای پادشاه شدن محمد بن سلمان پرده برداشت 5 درصد در موفقیت پدیده سهم دارم استراتژی فولکس واگن برای خودروهای الکتریکی لو رفت شرکت‌های داخلی هم توان فنی توسعه میدان آزادگان را دارند هم توان مالی/ اصلاً نیازی به‌حضور خارجی‌ها نیست در اطلاعیه‌ای؛ دیوان محاسبات کشور ادعای شهردار مشهد را تکذیب کرد استهلال ماه شوال: آخرین اخبار از دفاتر مراجع عراق بیشتر پیاده‌روی کنید اصابت موشک‌های‌سپاه به‌کنفرانس‌امنیتی هرتزلیا وزیر بهداشت فرا رسیدن عید سعید فطر را تبریک گفت چرا استقلال رامین رضاییان را می‌خواهد؟ نگرانی مقامات اطلاعاتی آمریکا درباره سفر دیپلماتهای روس به این کشور از سرگیری عملیات جنگنده‌های اف 35 آمریکا وزیر بهداشت فرا رسیدن عید سعید فطر را تبریک گفت ترکیه طرح حمله تروریستی در «مکه» را محکوم کرد قرضاوی؛ متجدد یا سلفی؟ / مروری بر مواضع فکری و سیاسی شیخ اخوانی چه کسی جانشین ابوبکر بغدادی می‌شود؟ خانم جوان بازیگر در سفر به روسیه/عکس اقدام موشکی ایران‌ِ صلح‌طلب علیه تروریست‌ها درست و بجا بود گلوله باران محل تجمع نظامیان سعودی یکشنبه در کدام کشورها عید است؟ گفت‌وگوی وزیرخارجه‌ترکیه‌با همتایان‌قطری‌و سعودی رنگ باختن جرائم در ماه مبارک رمضان داعش یکی از عناصر خود را زنده در آتش سوزاند
داعش درباره «ابوبکر البغدادی» بیانیه صادر می‌کند اعلام جزییات زمان توزیع سود سهام عدالت غرق شدن سه جوان در رودخانه قزل اوزن + تصاویر دادستان: حادثه توهین به رئیس‌جمهور جرم مشهود بود قسمت آخر سریال زیر پای مادر، امشب از شبکه یک جزئیات وقوع انفجار انتحاری در مکه مکرمه اتفاق عجیب در فوتبال/ جام تیم قهرمان پس گرفته شد وزارت اطلاعات: دستگیری یک گروه وابسته به داعش در روز قدس /قصد عملیات در شهرهای مذهبی را داشتند برگزاری مانور ضد تروریسم نیروهای مسلح در فرودگاه مهرآباد میزان فطریه امسال با نظر هشت مرجع ایران هفتمین قدرت نظامی جهان است درگیری‌های ترمینال 4 مهرآباد، مانور محدود امنیتی بود 13 شرط کشورهای عربی برای دوحه / لیستی که از قطر می‌خواهد دیگر قطر نباشد مبلغ زکات فطره برای سال 1396 اعلام شد ‌نزد خداوند زن و مرد برتری بر یکدیگر جز در ایمان ندارند/ امروز زنان ما در عرصه‌های مختلف سیاسی و مدیریتی حضور موثر دارند دو فیلم از تیراندازی صبح امروز در فرودگاه مهرآباد یکشنبه عید فطر است یا دوشنبه؟ اعلام مبلغ فطریه و کفاره در خراسان رضوی چه کشورهایی فردا یکشنبه را عید فطر اعلام کردند؟ فردا، در کدام کشورها عید فطر است؟ فیلمی از توهین به روحانی در راهپیمایی روز قدس فیلم/ تیراندازی صبح روز سوم تیر در فرودگاه مهرآباد مرگ اسرائیل با حکم جلودار و سپاه قدس / انتقاد حامیان و منتقدین دولت از حمله لفظی به رئیس جمهور / استدلال‌های صالحی امیری و زیباکلام برای رد تشابه روحانی و بنی‌صدر / چرا روحانی سپاه را با تعبیر «دولت با تفنگ» هدف قرار داد؟ / درخواست از دولت برای از سرگیری غنی سازی 20 درصد «کوروش اسدی» درگذشت چرا پژوی 70 میلیونی در ایران 120 میلیون تومان فروخته می‌شود؟ نخستین فیلم از تیراندازی صبح امروز در فرودگاه مهرآباد میزان فطریه و کفاره روزه در سال 96 از سوی دفتر مقام معظم رهبری زنگ خطر پدیده دختران مجرد سالخورده علت درگیری‌ها در ترمینال 4 مهرآباد چه بود؟ پیام تبریک رسمی عید فطر دوشنبه در ترکمنستان عید فطر اعلام شد اینفوگرافیک/ میزان زکات فطره رمضان 1438 طبق نظر مراجع تقلید سجده شکر فتاح در برنامه ماه عسل +عکس لحظه رعب‌آور واژگونی سفینه فضایی در ایلام + فیلم غرق شدن 3 جوان در رودخانه قزل اوزن اردبیل همه موشک‌ها به هدف خورده است/ آنچه در عراق به زمین خورد بدنه جدا شده موشک‌ها بود سه جوان در رودخانه قزل اوزن غرق شدند /هشدار مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل به شنا در رودخانه‌ها پذیرش 16 طرح دانش آموزان البرزی در نمایشگاه بین المللی اختراعات 2017 برگزاری مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس در قاهره+تصاویر ماجرای تیراندازی در فرودگاه مهرآباد چه بود؟ جزئیات تیراندازی در فرودگاه مهرآباد +فیلم از حاشیه تا متن راهپیمایی روز جهانی قدس + فیلم تقدیر پرشور از مدافعان حرم در بخش «توکهور هشتبندی» هرمزگان عارف: روز قدس، روز وحدت و همبستگی دنیای اسلام است پرداخت سپرده‌های تا سقف 50 میلیون کاسپین رسول خطیبی سرمربی ماشین سازی شد اعدام یک اسیر حزب الله لبنان توسط داعش + ویدئو صعود پرتغال و مکزیک و حذف روسیه میزبان عناصر تروریستی وابسته به داعش دستگیر شدند رونمایی از پوستر نخستین فیلم سینمایی رزمی کمدی ایرانی/ بخشی از درآمد فیلم «قهرمانان کوچک» صرف توسعه بیمارستان کودکان
message
near_me