advs
منبع: انصاف
دسته: سیاسی (انتخابات)
کد خبر: 8106753
۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۱۵:۴۳

رهبری: ایران تسلیم سند 2030 یونسکو نخواهد شد [+فایل صوتی]

آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در دیدار هزاران نفر از معلمان سراسر کشور، آموزش و پرورش را زیرساخت اصلی علم و تحقیق در کشور دانستند و با تأکید بر لزوم اهتمام جدی مسئولان برای اجرایی کردن سند تحول آموزش و پرورش، گفتند: وظیفه‌ی آموزش و پرورش تربیت نسلی «با ایمان، با وفا، … نوشته رهبری: ایران تسلیم سند 2030 یونسکو نخواهد شد [+فایل صوتی] اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
main-image

آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در دیدار هزاران نفر از معلمان سراسر کشور، آموزش و پرورش را زیرساخت اصلی علم و تحقیق در کشور دانستند و با تأکید بر لزوم اهتمام جدی مسئولان برای اجرایی کردن سند تحول آموزش و پرورش، گفتند: وظیفه‌ی آموزش و پرورش تربیت نسلی «با ایمان، با وفا، مسئولیت‌پذیر، دارای اعتماد به نفس، مبتکر، راستگو، شجاع، با حیا، اهل تفکر و اندیشه، عاشق کشور و نظام و مردم، و دوستدار مصالح کشور» است.

به گزارش «خامنه ای دات آی آر»، رهبر انقلاب اسلامی همچنین انتخابات را موضوعی حیاتی و برآمده از اندیشه‌ی مردم‌سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی دانستند و تأکید کردند: حضور همه‌ی مردم، با سلایق مختلف سیاسی، در انتخابات ۲۹ اردیبهشت، ضامن حفظ اقتدار، اُبّهت و مصونیت کشور است و با چنین حضوری، دشمن هرگز نخواهد توانست هیچ غلطی در مقابل ملت ایران انجام دهد.

آیت‌الله خامنه‌ای با گرامیداشت یاد شهید آیت‌الله مطهری، آن معلم شهید را آموزگاری واقعی در گفتار، رفتار و سبک زندگی خواندند و افزودند: دشمنان بشر و کشور و اسلام، او را از ما گرفتند اما کتاب‌های آن بزرگوار پرورش‌دهنده‌ی ذهن و هدایت‌کننده به‌سوی معارف اسلامی است و باید از این آثار ارزشمند حداکثر استفاده را کرد.

رهبر انقلاب اسلامی سپس با اشاره به اهمیت و جایگاه معلم، گفتند: قدرت، اعتبار و آبروی کشور بیش از هر چیز وابسته به نیروی انسانی است و معلمان هستند که سازنده‌ی نسل آینده و نیروی انسانی آن هستند.

ایشان با تأکید بر لزوم قدر دانستن شأن و منزلت معلم و تکریم آن در جامعه گفتند: هزینه کردن برای معلم از وظایف مسئولان و دولت است زیرا همان‌طور که بارها گفته‌ام هزینه کردن برای معلم در واقع سرمایه‌گذاری است.

رهبر انقلاب اسلامی، انجام مسئولیت بزرگ تربیت نسل آینده را نیازمند افزایش آمادگی‌های معلمان دانستند و گفتند: بر همین اساس به مسئولان تأکید می‌کنیم دانشگاه فرهنگیان را که تولیدکننده‌ی معلم است و اهمیت فراوانی دارد، جدی بگیرند و هر چه می‌توانند برای آن سرمایه‌گذاری کنند.

ایشان با اشاره به نقش برجسته‌ی معلم در ترویج اخلاق و خصلت‌های خوب در دانش‌آموزان، خاطرنشان کردند: معلمِ منیع‌الطبع، صبور، متدین و متین، این خصوصیات را با رفتار خود به دانش‌آموزان منتقل می‌کند.

آیت‌الله خامنه‌ای استفاده‌ی سیاسی از معلمان را در تعارض با شأن معلم دانستند و گفتند: از سال‌های دهه‌ی ۶۰ همواره به کسانی که قصد داشتند از معلمان مانند ابزار سیاسی استفاده کنند، اعتراض داشتم چراکه معلم همچون الماسی قیمتی است که نباید آن را بازیچه قرار داد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به قریب‌الوقوع بودن بازنشستگی جمع زیادی از معلمان، گفتند: برای جبران کمبود معلم باید ظرفیت دانشگاه‌های معلم‌پرور افزایش یابد و مراکز مسئول، ضوابطی برای جذب معلمان قرار دهند تا افراد بدون حساب وارد آموزش و پرورش نشوند.

رهبر انقلاب اسلامی، آموزش و پرورش را زیرساخت اصلی علم و تحقیق در کشور دانستند و گفتند: اگر آموزش و پرورش براساس برنامه‌ها و سیاست‌های صحیح حرکت کند، کشور از لحاظ علم و تحقیق غنی خواهد شد اما اگر چنانچه آموزش و پرورش به حال خود رها شود، این زیرساخت لطمه خواهد خورد و ضررهای ناشی از آن غیر قابل محاسبه خواهد بود.

آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه وظیفه‌ی آموزش و پرورش تربیت یک نسل است، خاطرنشان کردند: آموزش و پرورش باید تربیت نسلی با ایمان، وفادار، مسئولیت‌پذیر، دارای اعتماد به نفس، دارای ابتکار، راستگو، شجاع، با حیا، اهل فکر و اندیشه، عاشق کشور و نظام و مردم، و دوستدار مصالح کشور را هدف اصلی خود قرار دهد.

ایشان افزودند: لازمه‌ی اینکه نسلی محکم، قوی، با اراده، مبتکر، پیشرو و فعال تربیت شود، آن است که آموزش و پرورش زمینه‌ی مناسب را برای معلم، دانش‌آموز، اولیا، و طراحان و نویسندگان کتاب‌های درسی فراهم آورد.

رهبر انقلاب اسلامی با هشدار درخصوص جریانی که به‌دنبال از بین بردن جایگاه و ارزش آموزش و پرورش و سلب اعتماد از این دستگاه بسیار مهم است، خاطرنشان کردند: این جریان از خارج کشور هدایت می‌شود و تنها راه مقابله با آن، برطرف کردن نقاط ضعف آموزش و پرورش و زمینه‌های نفوذ است.

آیت‌الله خامنه‌ای یکی از اشکالات آموزش و پرورش را، بیماری «دانشگاه‌گرایی» خواندند و گفتند: دانشگاه‌گرایی یک تفکر غلط و خطایی است که متأسفانه سایه‌ی آن از ابتدای ورود به محیط مدرسه تا پایان تحصیلات در آموزش و پرورش، بر سر دانش‌آموزان سنگینی می‌کند.

ایشان خاطرنشان کردند: در کشور نیازهای فوری و ضروری غیرمرتبط با تحصیلات دانشگاهی بسیار زیاد است و بر همین اساس، بنده سال‌ها است که بر موضوع اهتمام به هنرستان‌ها و مراکز فنی و حرفه‌ای و تقویت آن‌ها تأکید دارم.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به افراد زیادی که با تحصیل در هنرستان‌ها و مراکز فنی و حرفه‌ای و فراگیری مهارت‌های مختلف، اکنون صاحب شغل و زندگی هستند، این افراد را ثروت‌های ملی کشور دانستند و افزودند: ما نیازمند علم و تحقیق و پیشرفت علمی هستیم اما این موضوع بدین معنا نیست که همه‌ی دانش‌آموزان باید هدف خود را دانشگاه قرار دهند.

آیت‌الله خامنه‌ای به موضوع سند تحول آموزش و پرورش نیز اشاره کردند و با انتقاد از اجرایی نشدن این سند با وجود گذشت چندین سال از ابلاغ آن، گفتند: چرا سند تحول آموزش و پرورش تا به حال عملیاتی نشده است؟ تا چه زمانی باید منتظر آماده شدن نظام‌نامه‌های سند تحول بود؟

ایشان افزودند: من به‌طور جدی از وزیر محترم و مسئولان می‌خواهم که موضوع اجرایی شدن سند تحول را پیگیری کنند زیرا آموزش و پرورش نیازمند تحول عمقی و به‌دور از تغییرات ظاهری است.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین به موضوع پذیرش سند ۲۰۳۰ سازمان ملل و یونسکو از جانب دولت اشاره کردند و با انتقاد شدید از این موضوع گفتند: این سند و امثال آن، مواردی نیستند که جمهوری اسلامی ایران تسلیم آن‌ها شود، و امضای این سند و اجرای بی‌سروصدای آن قطعاً مجاز نیست و به دستگاه‌های مسئول نیز اعلام شده است.

آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: به چه مناسبت یک مجموعه‌ی به‌اصطلاح بین‌المللی که تحت نفوذ قدرت‌های بزرگ نیز قرار دارد، به خود حق می‌دهد که برای ملت‌هایی با تاریخ و فرهنگ و تمدن گوناگون، تکلیف معین کند.

ایشان با تأکید بر اینکه اصل این کار غلط است، خاطرنشان کردند: اگرچنانچه با اصل کار نمی‌توانید مخالفت کنید، صراحتاً اعلام کنید که جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌ی آموزش و پرورش، دارای اسناد بالادستی است و احتیاجی به این سند ندارد.

رهبر انقلاب اسلامی با گلایه از شورای عالی انقلاب فرهنگی گفتند: این شورا باید مراقبت می‌کرد و نباید اجازه می‌داد که کار تا جایی پیش برود که اکنون ما مجبور به جلوگیری از آن شویم.

آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: اینجا جمهوری اسلامی ایران است و در این کشور مبنا اسلام و قرآن است. اینجا جایی نیست که سبک زندگی معیوب و ویرانگر و فاسد غربی بتواند اعمال نفوذ کند. در نظام جمهوری اسلامی پذیرش چنین سندی، معنا ندارد.

رهبر انقلاب اسلامی سپس با اشاره به انتخابات ۲۹ اردیبهشت‌ماه، انتخابات در نظام جمهوری اسلامی را یک موضوع حیاتی و بسیار با ارزش دانستند و خاطرنشان کردند: انتخابات در نظام جمهوری اسلامی، برآمده از اسلام است و این‌گونه نیست که «جمهوری» به «اسلام» الصاق شده باشد و اگر انتخابات نبود، امروز اثری از جمهوری اسلامی ایران باقی نمی‌ماند.

آیت‌الله خامنه‌ای، حضور عظیم مردم در عرصه‌های مختلف به‌ویژه انتخابات را مصونیت‌بخش کشور و حافظ منافع ملت و موجب ابهت نظام در چشم دشمنان دانستند.

ایشان با یادآوری نمونه‌ای تاریخی از اقدام یکی از دولت‌های اروپایی در متهم کردن رئیس‌جمهور ایران و احضار وی به دادگاه، در اوایل دهه‌ی هفتاد، افزودند: با آنکه رئیس‌جمهور وقت روابط نزدیکی با آن دولت داشت اما همان دولت اروپایی او را متهم و احضار کرد و تنها عاملی که باعث عقب‌نشینی آن دولت اروپایی شد، تودهنی بود که دریافت کرد، بنابراین دشمن، دشمن است و این دولت و آن دولت ندارد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه دشمن در هر موقعیتی که بتواند، زهر خود را خواهد ریخت و ملاحظه‌ی لفاظی‌ها را هم نخواهد کرد، افزودند: تنها مانع در مقابل اظهار دشمنیِ دشمن، حضور مردم در صحنه است زیرا اُبّهت یک کشور ۸۰ میلیونی با نیروی انسانی قوی و باهوش و دارای میلیون‌ها جوان، در دل دشمن ترس ایجاد می‌کند.

آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: اگر می‌خواهیم اُبهت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی حفظ شود و مصونیت آن باقی بماند، باید همه در انتخابات شرکت کنند.

ایشان افزودند: اگر چنانچه در انتخابات کوتاهی شود و عواملی زمینه‌ساز یأس مردم شوند، قطعاً کشور لطمه خواهد خورد و هر فردی هم که در این لطمه سهیم باشد، در پیشگاه پروردگار مسئول خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سلایق و دیدگاه‌های مختلف سیاسی و گرایش‌های متفاوت در انتخاب کاندیداها، خاطرنشان کردند: در انتخابات هرکس به هر نامزدی که بپسندد رأی می‌دهد اما موضوع اصلی و مهم، حضور همه‌ی مردم در پای صندوق‌های رأی است تا نشان دهند که آماده‌ی دفاع از اسلام و نظام هستند و مصونیت کشور را حفظ خواهند کرد.

آیت‌الله خامنه‌ای در پایان تأکید کردند: اگر به لطف خداوند، این همت و اراده در مردم، با همین شدت و ابهت ادامه پیدا کند، دشمن هرگز نخواهد توانست در مقابل ملت ایران، هیچ غلطی انجام دهد.

آیت‌الله خامنه‌ای همچنین با اشاره به ماه شعبان و لزوم استفاده از فرصت نیمه‌ی شعبان برای مناجات و تقرب به خداوند، گفتند: ماه شعبان، ماه دعا و توسل و مقدمه‌ی ماه مبارک رمضان است و در ادعیه‌ی وارده‌ی آن، راه‌های سعادت و هدایت روشن شده است.

پیش از بیانات رهبر انقلاب اسلامی، وزیر آموزش و پرورش در سخنانی روز معلم را نمادی برای حرمت نهادن به مقام تعلیم و تعلّم دانست و افزود: یک بار دیگر باید اندیشه، روش و منش شهید مطهری را در زمینه‌ی تعلیم و تربیت بازخوانی کرده و چراغ راه قرار دهیم.

آقای دانش آشتیانی با بیان اینکه معلمان دارای بالاترین منزلت اجتماعی در جامعه هستند، گفت: نگاه به آموزش و پرورش باید هم در سطوح فرهنگی و سیاسی و هم در سطوح اجرایی متحول و نقش‌های جدید مدرسه و معلم به‌خوبی تدوین شود.

این خبر در حال به روز رسانی است …

#کلمات کلیدی: #رهبر معظم انقلاب #سند ۲۰۳۰ یونسکو #وزیر آموزش و پرورش #رهبر انقلاب #رهبری #آیت الله العظمی خامنه ای #حضرت آیت الله سید علی خامنه ای #فرهنگیان #هفته معلم #سند2030 #معلمان #دیدار
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image
هنرپیشگانی که باید جریمه شوند ارتش برای سرکوب معترضان برزیلی وارد عمل شد جام های بایرن مونیخ در زمان حضور فلیپ لام بهترین ۳۰ گل آکروباتیک در سال ۲۰۱۷ برداشت گیاه دارویی گل گاوزبان در روستاهای کوهستانی شهرستان آستارا اقدام دولت بحرین در رابطه با شیخ عیسی قاسم نقض حقوق بشر است برنامه‌ریزی برای اجرای ۸۰۰ کیلومتر طرح توسعه‌ای راه آهن سیروس پورموسوی سرمربی تیم فولاد خوزستان شد تغییر در نتیجه انتخابات اهواز دور از ذهن نیست باید از نمایشگاه‌های تجسمی تمرکززدایی کرد/ به دنبال مخاطب عام‌تر ساخت سالن جدید تالار محراب متوقف شد/ اجرایی نشدن طرحی مثبت عکاسی که سوژه‌هایش را شهید می‌کرد/ بانویی که نمک‌گیر خاک جبهه شد حاشیه‌هایی از شب خاطره دفاع مقدس در حضور رهبر انقلاب مجموعه‌های فرهنگی هنری تهران؛ میزبان فعالیت‌های هنری باموضوع قرآن اضافه شدن انیمیشن به نمایشگاه قرآن از برنامه‌های با اهمیت است انفجارهای هسته ای جنگ سرد روی آب و هوای فضایی تا? - یر گذ احتمال روی آوردن به مواد مخدر با مصرف زیاد فضای مجازی ماست مالی اظهارات منصوریان توسط عبداللهی سؤالاتی درباره «شاه‌کشی» گذری در حیات انقلابی آیت‎الله مجتهد شبستری اعلام تاریخ فیلمبرداری «جنگ ستارگان 9» با حضور کری فیشر جک کیسی در نقش شرور مرموز Deadpool 2 سیاست خارجی آمریکا تغییر کرده است/سرمایه گذاران طلای بیشتری بخرند ادامه روند تثبیت قیمت طلا در بازارهای بین المللی پس از انتشار مذاکرات فدرال رزرو سوپر گل نیمار به پارس سن ژرمن (گل چهارم بارسلونا) خداحافظی باشکوه آبی ها با جان تری تصاویر هوایی از مکزیک اقدام دولت بحرین علیه شیخ عیسی قاسم نقض حقوق بشر است رموز موفقیت توسعه سواحل جنوبی کشور سایه رکود صنعت ساختمان بر بیکاری کارگران کارگران ایرانی رشنونژاد به نشان نقره دست پیدا کرد زخمی شدن نخست وزیر سابق یونان در انفجار بمب کشته شدن 35 غیر نظامی در حملات ائتلاف ضد داعش در شرق سوریه دادگاه فدرال آمریکا به معلق ماندن فرمان مهاجرتی ترامپ رای داد پیشروی چشمگیر ارتش سوریه در مناطق تحت کنترل داعش در شرق کشور + عکس داعش مسئولیت انفجارهای جاکارتا را بر عهده گرفت حمید آخوندی تهیه‌کننده سینما و تلویزیون درگذشت فرستاده ترامپ به خاورمیانه پرونده صلح فلسطین-اسرائیل را پیگیری می‌کند زهار: باید روابطمان با حامیان مقاومت به ویژه ایران را سامان ببخشیم صلیب سرخ: شرایط اسیران فلسطینی اعتصاب کننده وخیم است پای داماد ترامپ هم به تحقیقات مربوط به ارتباط با روسیه باز شد ترامپ به آل خلیفه برای سرکوبگری‌های اخیر چراغ سبز داد روسیه: تصمیم ناتو برای پیوستن به ائتلاف اهمیت چندانی ندارد صدور حکم اعدام برای 14 تن در عربستان به اتهام شرکت در تظاهرات هدف از تشکیل «جبهه مردمی» ایجاد هم‌افزایی در جریان انقلاب است مجلس خبرگان در بیانیه‌ای بازداشت رهبر شیعیان بحرین را محکوم کرد رئیس جدید مجلس هفته آینده مشخص می‌شود تمام نیازهای موشکی را خودمان تولید می‌کنیم/سعودی‌ها سرنوشت صدام را به یاد آورند شورای نگهبان تخلفات انتخابات را بررسی و به مردم اعلام کند شکایت 52 نماینده مجلس از هیئت نظارت بر انتخابات شوراها
عدم ورشکستگی موسسه اعتباری آرمان (توسعه) در استان خوزستان تجمع سپرده گذاران موسسه مالی آرمان در اراک زندگی نامه مجید نائینی سرمربی پرسپولیسی که امروز درگذشت بیوگرافی جلال معیریان +عکس سپرده گذاران موسسه توسعه (آرمان) نگران پول خود نباشند اطلاعیه ناجا برای ماه رمضان رئیسی 16 میلیون رأی حلال دارد/ شورای نگهبان با رسیدگی به تخلفات به مردم گزارش بدهد حجت الاسلام رئیسی: روحانی از امام رضا (ع) سیلی خواهد خورد / روحانی صرفا ریاست پاستور را بدست آورد تریلر حامل علوفه آتش گرفت جشن عروسی دختر عقاب آسیا عابدزاده در مراسم عروسی دخترش (عکس) سند 2030 مغایر با حکومت دینی و اسلامی است /2030 ترفند جدید سیاست انگلیس و آمریکااست /2030 سندی نامشروع که مسلمانان را از اسلام منحرف می‌کند پیدا شدن نوزادی در سطل زباله در میاندوآب نجات معجزه‌آسای 450 نفر از آتش‌سوزی در تالار زارچ/ 2 آتش‌نشان مصدوم شدند مجید نائینی مرگ مغزی شد/موافقت خانواده با اهدای اعضای بدن پیشکسوت پرسپولیس تاسیس سومین کارخانه زیرزمینی تولید موشک در سپاه افزایش قیمت طلا در بازار جهانی اوقات شرعی شهر گرگان در ماه مبارک رمضان 96 اوقات شرعی عسلویه در ماه مبارک رمضان 96 تریلر حامل علوفه در اندیمشک آتش گرفت سپرده گزاران موسسه آرمان تجمع کردند جشن عروسی دختر عقاب آسیا گلریزان تحسین برانگیز 150 میلیونی برای آزادی دانشجوی دانشگاه تهران جزییات آماری انتخابات در 16 شهرستان تهران + جدول ابتکار رئیس‌جمهور کره جنوبی برای حل مشکل بیکاری جوانان بهره برداری ازفاز اول نیروگاه سد رودبار لرستان اوقات شرعی شهرستان دزفول در ماه رمضان 96 اخبار خودرو - ارزان‌ترین خودرو‌های هیبریدی نتایج رسمی و نهایی شورای شهر اهواز اعلام شد بانک توسعه تعاون خوزستان ارتباطی با موسسه اعتباری توسعه ندارد اوقات شرعی لاهیجان در ماه مبارک رمضان 96 موسسه مالی و اعتباری توسعه در گچساران تعطیل شد جزئیات مراسم تودیع آیت الله شبستری از امامت جمعه تبریز و معارفه حجت الاسلام آل هاشم عکس/ عابدزاده در مراسم عروسی دخترش ساختمان دادگاه عمومی بخش خمام به بهره برداری رسید اوقات شرعی خرداد ماه به افق اصفهان 96 اجرای نمایش خیابانی صندوق خاطرات در کرمان جزئیات مراسم تودیع آیت الله شبستری از امامت جمعه تبریز و معارفه حجت الاسلام آل هاشم مقایسه پوشش پنج بانوی اول آمریکا در دیدار با پاپ/تصویر اوقات شرعی شهرستان اندیمشک ماه رمضان 96 شنبه، آغاز ماه مبارک رمضان در همه کشورهای اسلامی وداع آیت‌الله مجتهد شبستری با مردم آذربایجان شرقی/ فردا آخرین نمازجمعه آیت‌الله شبستری در تبریز فوت 2 نفر از کارگران حادثه فولاد بویراحمد در بیمارستان شیراز تریلر حامل علوفه در اندیمشک آتش گرفت جشن عروسی دختر عقاب آسیا وزیر ترامپ: آمریکا تحریم‌های ایران را تشدید می‌کند جشن پیروزی روحانی در مشهد (عکس) ورود پیکر 135 شهید دفاع مقدس به کشور (عکس) عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی: سند 2030 به دنبال ایجاد انقلاب جنسی در جوامع است/ یکی از این موارد ترویج روسپی‌گری و تعبیر کارگر جنسی از آن است اطلاعیه ناجا برای ماه مبارک رمضان
message
near_me