۰۷:۱۶
دسته: سیاسی
کد خبر: 23600631
تعلل دولت در اجرای قانون اقدام متقابل در اجرای برجام جایز نیست/ برجام بزرگترین اشتباه دیپلماسی کشور بود

تعلل دولت در اجرای قانون اقدام متقابل در اجرای برجام جایز نیست/ برجام بزرگترین اشتباه دیپلماسی کشور بود

محمدابراهیم رضایی با اشاره به خروج آمریکا از توافق برجام گفت: کشورهای باقی مانده در این توافق بی اساس، عملا سیاست‌های ضدایرانی رئیس جمهور آمریکا را دنبال می‌کنند؛ لذا دولت باید در اجرای قانون متقابل با اجرای برجام تعجیل کند.
به اشتراک بگذارید:

محمدابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی دفاع‌پرس با تاکید بر اجرای قانون اقدام متقابل با اجرای برجام از سوی دولت اظهار داشت: با توجه به اینکه آمریکا مدت هاست که به صورت غیرقانونی و یک طرفه برجام را نقض کرده و حتی پس از این اقدام آنها، اروپایی ها هم تمایل به انجام تعهداتشان در جهت تحقق سیاست ها و اهداف برجام ندارند، ماندن ما در این توافق علاوه بر اینکه سودی جز ضرر و اتلاف زمان ندارد، این خیال که ما محتاج اجرای تعهدات آنها در برجام هستیم را در اروپایی ها می پروراند.

وی با بیان اینکه اروپایی ها تعهد کرده بودند که خسارات ناشی از خروج آمریکا از توافق برجام را جبران می‌کنند، افزود: با توجه به وقت کشی اروپایی ها در پیشبرد اهداف و اجرای سیاست های برجامی، باید به این نتیجه رسیده باشیم که سیاستهای اروپا جدای از آمریکا نیست و دقیقا آنچه که آمریکا خواستار باشند را انجام میدهند.

وی گفت: با تمام این اوصاف تعلل در اجرای قانون اقدام متقابل با اقدامات ضدبرجامی آمریکا از سوی دولت جایز نیست. چشم امید داشتن به اروپایی ها برای بهبود وضعیت ممکن در قالب اجرای تعهدات برجام رویای باطلی است که عده ای از مسوولان داخلی کشور در سر دارند.

رضایی ضعف مجلس در نظارت بر اجرای قوانین مصوب را علت مهم و اساسی در تعلل دولت‌ها در اجرای قوانین دانست و تصریح کرد: مجلس نباید در تصویب و اجرای قوانین با کسی تعارف و رودربایستی داشته باشد؛ چراکه حفظ و ارتقای منافع ملی کشور قابل معامله و شوخی بردار نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس همچنین با اشاره به طرح تقویت جایگاه و حمایت سپاه در مقابل آمریکایی ها گفت: مجلس به شدت پیگیر اجرایی شدن این طرح از سوی دولت پس از تصویب خواهد بود؛ چراکه عدم و یا ضعف در اجرای قوانین مسبب اکثر گرفتاری ها و مشکلات ماست.

انتهای پیام/ 151

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار