۱۷:۰۶
دسته: بین الملل
کد خبر: 23627858
افشای ایمیل محرمانه نظرات کوشنر در مورد صلح خاورمیانه

افشای ایمیل محرمانه نظرات کوشنر در مورد صلح خاورمیانه

به اشتراک بگذارید:

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاری صداوسیما، پایگاه اینترنتی نشریه فارن پالسی در گزارشی به سندی از جارد کوشنر مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ارتباط با مسئله صلح خاورمیانه پرداخت که به شرح زیر است:

نشریه فارن پالسی هر هفته یک سند (ایمیل های کاخ سفید، مراسلات دیپلماتیک یا حتی تحلیل های ریشه دار و قوی اندیشکده های مختلف) را منتشر می کند که می توانند روندهای کلیدی سیاست خارجی را توضیح دهند. اولویت کار ما با انتشار اسناد لو رفته محرمانه است اما اسناد مورد غفلت قرار گرفته، گزارش های تحقیقاتی و اسناد از طبقه بندی خارج شده هم مورد نظر ما هستند.
فارن پالسی این هفته در ادامه پیش بینی ارائه نهایی طرح صلح خاورمیانه از سوی جارد کوشنر که انتظار می رود اندکی پس از تشکیل دولت به وسیله بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل منتشر شود، نگاهی به یک ایمیل محرمانه خواهد داشت که داماد ترامپ یک سال و نیم پیش ارسال کرده است. کوشنر در این ایمیل نقطه نظرات خود را در مورد طرح صلح احتمالی تشریح کرده است.
کوشنر در این ایمیل به تاریخ یازدهم ژانویه 2018 (بیست و یکم دی 1396) می نویسد: «هدف ما نمی تواند حفظ ثبات و وضعیت به شکل کنونی آن باشد؛ بلکه هدف ما باید آن باشد که وضع به شکل بسیار قابل ملاحظه ای بهتر شود! گاهی لازم است برای آنکه به نقطه مطلوب برسیم، باید ریسک راهبردی برخی ناکامی ها را بپذیریم.»
کوشنر اوایل سال 2018 تلاش کرد حمایت درونی چهره های شاخص دولت ترامپ را برای قطع کمک قابل ملاحظه یک میلیارد و دویست و پنجاه میلیون دلاری در حوزه های آموزش و بهداشت به حدود پنج میلیون آواره فلسطینی به دست بیاورد. سرنوشت میلیون ها فلسطینی منطقه از اصلی ترین نقاط تنش زا در چندین دهه تلاش های صلح بوده است و کوشنر تلاش کرد این مسئله را با حذف جایگاه فلسطینیان به عنوان آواره، حل و فصل کند.
کوشنر برای تقویت استدلال خود این ایمیل را ضمن الصاق کردن لینک یک گزارش وال استریت ژورنال در خصوص لزوم حذف جایگاه آوارگی فلسطینیان برای مقامات ارشد دولت ترامپ ارسال کرد. کوشنر در این ایمیل تاکید کرده بود حذف وضع آوارگی بین المللی فلسطینیان باید از طریق برچیده شدن آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی (آنروا) که به فلسطینیان کمک می کند و همچنین راضی کردن تشکیلات خودگران برای به دست گرفتن مسئولیت جمعیت خود و همچنین راضی کردن کشورهای همسایه برای جذب جمعیت های فلسطینی در خاک و جامعه خود صورت بگیرد.
این ایمیل که تا به امروز هیچگاه به طور کامل منتشر نشده است را می توان صریح ترین روایت عمومی از دیدگاه های مطرح شده در طرح مخفیانه صلح خاورمیانه دانست. از طرفی این ایمیل نشان می دهد کوشنر به شکلی کاملا یکجانبه از اسرائیل طرفداری کرده است.
کوشنر که به شدت از انتقاد شدید و مخالفت مجمع عمومی و شورای امنیت سازمان ملل از جمله کشورهای متحد آمریکا با به رسمیت شناخته شدن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل احساس نارضایتی دارد، در این نامه پیشنهاد می کند این کشورها مجبور به پرداخت صدها میلیون دلار هزینه تامین برنامه های امدادرسانی سازمان ملل شوند.
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار