۱۰:۱۱
منبع: دانشجو
دسته: بین الملل
کد خبر: 23689078
انفجار کنترل‌شده در سریلانکا

انفجار کنترل‌شده در سریلانکا

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، منابع محلی سریلانکا از شنیده‌شدن صدای انفجار در یک سالن سینما در شهر «کلمبو» پایتخت تجاری این کشور خبر می‌دهند. به نوشته خبرگزاری «رویترز» وزارت دفاع سریلانکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که بمب نصب‌شده روی یک موتور در مجاورت سالن سینمای «ساووی» در کلمبو را به‌صورت کنترل‌شده منفجر کردند. خبرنگار شبکه «اسکای نیوز» نیز به نقل از معاون وزیر دفاع سریلانکا گزارش داد: «آژانس‌های امنیت بر اوضاع این کشور مسلط شده‌اند و در روزهای آینده شاهد بازداشت افراد مرتبط با این انفجارها خواهیم بود» . این در حالی است که روز یکشنبه درپی حمله مسلحانه و انفجار پیاپی هشت بمب در چند کلیسا و هتل واقع در سریلانکا، حداقل 300 نفر کشته و بیش از 500 تن مجروح شدند. کلیسای «سنت آنتونی» در منطقه کوچچیکاده، کلیسای «کاتوواپیتیا» در منطقه کاتانا، هتل‌های «شانگری-لا» و «کینگبری» در کلمبو از جمله اهداف این انفجارهای تروریستی بودند. گروه تروریستی داعش روز گذشته مسئولیت این انفجارهای را برعهده گرفت. این در حالی است که دولت سریلانکا گروه محلی «جماعت توحید» را مسئول این انفجارها معرفی کرده و گفته بود این گروه، این حملات تروریستی را با کمک یک شبکه بین‌المللی سازماندهی کرده است. «وآن ویجه واردن» وزیر دفاع سریلانکا روز گذشته اعلام کرد تحقیقات اولیه نشان می‌دهد، انفجارهای روز یکشنبه در این کشور در پاسخ به حمله تروریستی به نمازگزاران جمعه در مسجد شهر «کرایست‌چرچ» واقع در نیوزیلند بوده است.
به اشتراک بگذارید:
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، منابع محلی سریلانکا از شنیده‌شدن صدای انفجار در یک سالن سینما در شهر «کلمبو» پایتخت تجاری این کشور خبر می‌دهند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» وزارت دفاع سریلانکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که بمب نصب‌شده روی یک موتور در مجاورت سالن سینمای «ساووی» در کلمبو را به‌صورت کنترل‌شده منفجر کردند.

خبرنگار شبکه «اسکای نیوز» نیز به نقل از معاون وزیر دفاع سریلانکا گزارش داد: «آژانس‌های امنیت بر اوضاع این کشور مسلط شده‌اند و در روز‌های آینده شاهد بازداشت افراد مرتبط با این انفجار‌ها خواهیم بود».

این در حالی است که روز یکشنبه درپی حمله مسلحانه و انفجار پیاپی هشت بمب در چند کلیسا و هتل واقع در سریلانکا، حداقل ۳۰۰ نفر کشته و بیش از ۵۰۰ تن مجروح شدند. کلیسای «سنت آنتونی» در منطقه کوچچیکاده، کلیسای «کاتوواپیتیا» در منطقه کاتانا، هتل‌های «شانگری-لا» و «کینگبری» در کلمبو از جمله اهداف این انفجار‌های تروریستی بودند.

گروه تروریستی داعش روز گذشته مسئولیت این انفجار‌های را برعهده گرفت. این در حالی است که دولت سریلانکا گروه محلی «جماعت توحید» را مسئول این انفجار‌ها معرفی کرده و گفته بود این گروه، این حملات تروریستی را با کمک یک شبکه بین‌المللی سازماندهی کرده است.

«وآن ویجه واردن» وزیر دفاع سریلانکا روز گذشته اعلام کرد تحقیقات اولیه نشان می‌دهد، انفجار‌های روز یکشنبه در این کشور در پاسخ به حمله تروریستی به نمازگزاران جمعه در مسجد شهر «کرایست‌چرچ» واقع در نیوزیلند بوده است.
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار