۱۱:۰۶
دسته: فرهنگی-بین الملل-سیاسی
کد خبر: 17684220
وقتی اصلاح‌طلبان «دلواپس» اعتماد به روسیه می‌شوند: آیا روس‌ها به ما وفا می‌کنند! / آیا گره‌زدن آینده کشور به امضای جان‌کری عاقلانه بود؟
وقتی اصلاح‌طلبان «دلواپس» اعتماد به روسیه می‌شوند: آیا روس‌ها به ما وفا می‌کنند! / آیا گره‌زدن آینده کشور به امضای جان‌کری عاقلانه بود؟
اساسا در سیاست هیچ تضمینی وجود ندارد تا دولت‌های متحد تا ابد به یکدیگر وفادار و متعهد بمانند. این طبع و ماهیت سیال دنیای سیاست در نظام بین المللی است که مطابق میل آیت الله هاشمی و حامیان ایشان قبل از اصول محوری، «منافع محور» است.
به اشتراک بگذارید:
به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، طی چند روز گذشته برخی چهره‌های اصلاح طلب و رسانه‌های زنجیره‌ای متعلق به این جناح سیاسی سعی کردند با استناد به برخی گذاره‌های تاریخی، توسعه روابط تجاری ایران با روسیه را غیرعاقلانه ترسیم کنند. این در حالی است که تا پیش از این، جناح مذکور تمام توان خود را برای توجیه رابطه با آمریکا به کار بسته بود، تا جایی که ادعا می‌شد "امضای جان‌کری" تضمینی بر قراردادهای بین‌المللی خواهد بود. در ادامه یادداشت داریوش سجادی فعال سیاسی و رسانه‌ای مقیم آمریکا را در نقد مقاله دبیر پایگاه اطلاع‌رسانی حجت الاسلام هاشمی که در روزنامه آرمان روز شنبه چاپ شده است را میخوانیم؛ روزنامه آرمان که از بدو تاسیس خود را در قامت روابط عمومی آقای هاشمی رفسنجانی تعریف کرده و تا زمانی که ایشان در قید حیات بود بتناوب در مدح و ستایش متوفی دست به انتشار رپرتاژ آگهی‌های پر مداهنه در مدح مشارالیه می‌زد اکنون نیز بر همان روال بمنظور قدیس سازی از مقتدایشان از هر فرصتی بهره می‌برد. از جمله این روزنامه با اشاره به تعامل و همکاری فعلی ایران و روسیه در شماره شنبه 23 تیر ماه به سنت مالوف طی نوشتاری به امضای «دبیر پایگاه اطلاع رسانی آیت ا …هاشمی» با استناد به خاطره‌ای از متوفی که ناظر بر بدبینی آقای هاشمی نسبت به روس‌ها در انجام تعهدات شان به ایران بوده، ضمن اسطوره سازی از مقتدایشان در انتها به زبان طعنه این جمله معترضه را در قالب پرسش مطرح کرده که: آیا روس‌ها به ما وفا می‌کنند؟ در پاسخ به چنین دواعی و مدعیانی می‌بایست گفت: خیر هیچ تضمینی در سیاست وجود ندارد که روس‌ها تا انتها به ایران وفادار بمانند. اساسا در سیاست هیچ تضمینی وجود ندارد تا دولت‌های متحد تا ابد به یکدیگر وفادار و متعهد بمانند. این طبع و ماهیت سیال دنیای سیاست در نظام بین المللی است که مطابق میل آیت الله هاشمی و حامیان ایشان قبل از اصول محوری، «منافع محور» است. مگر رسول الله علی رغم اشتهار یهود به پیمان شکنی با «بنی نضیر» پیمان اتحاد نبست و آن قوم ناکثانه در اولین فرصت بر میثاق خود بی وفائی کرد!؟ مگر در همین برجام حسن روحانی خوش بینانه سخن از تعهد طرفین به تعهدات برجام نداد و اکنون کاسه چه کنم در دست گرفته و از پیمان شکنی آمریکائی‌ها لابه می‌کنند. مگر همان آقای هاشمی نبودند که ساده اندیشانه برجام را «ولکامینگ» می‌کردند آن هم تنها به اعتبار قابل وثوق بودن امضای «جان کری» پای برجام!؟ در سیاست که نمی‌توان و نمی‌بایست خود را معطل بدبینی‌ها یا خوش بینی‌ها کرد. دنیای سیاست دنیای واقع بینی است و صفحه سیاست بمثابه صفحه «نرد» است. نراد خوب آن است که «تاس بد» را «خوب بازی» کند! هیچ عقل سلیمی در وحشت از مرگ دست به خودکشی نمی‌زند و پایوران نظام موظف اند تا هر کجای مقدور از اعمال سیاست در همین دنیای منافع محور اعمال سیاست «اصول محور» کنند و در فردای بر فرض بی وفائی روس‌ها نیز دنیا برای سیاستمدار به آخر نمی‌رسد تا از اکنون زانوی غم بغل بگیرند. فردای بدون روس پایان تاریخ نیست و سیاست همچنان ادامه خواهد داشت. همچنین در ادامه توییت کنایه‌آمیز یکی از نمایندگان اصلاح‌طلب می‌آید: واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی و فعالین سیاسی نسبت به این اظهارنظرها جالب توجه است؛
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار