آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۰۶:۵۱
منبع: پارسینه
دسته: بین الملل
کد خبر: 18454309
پمپئو: «زمان صلح» در افغانستان فرارسیده
پمپئو: «زمان صلح» در افغانستان فرارسیده
وزیر امور خارجه آمریکا با استقبال از آتش بس اعلام شده از سوی رئیس جمهور افغانستان اظهار داشت که آمریکا برای حمایت و تسهیل روند مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و طالبان آمادگی دارد.
به اشتراک بگذارید:
«مایک پمپئو» روز یکشنبه با استقبال از برقراری آتش بس مشروط میان دولت افغانستان و طالبان به مناسبت عید سعید قربان اظهار داشت که آمریکا برای حمایت و تسهیل روند مذاکرات صلح میان مقامات کابل و طالبان آمادگی دارد.

پمپئو با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «آمریکا از اعلامیه دولت افغانستان مبنی بر موافقت با برقراری یک آتش بس مشروط با طالبان استقبال می‌کند. این طرح پاسخی به درخواست صریح و همیشگی مردم افغان برای بهره مندی از صلح است».

وزیر امور خارجه آمریکا با اعلام آمادگی واشنگتن برای حمایت از مذاکرات مستقیم میان دولت افغانستان و طالبان اظهار داشت: «هیچگونه مانعی برای گفتگو‌ها وجود ندارد. اکنون زمان صلح است».

شایان ذکر است که «محمد اشرف غنی» رئیس جمهوری افغانستان روز یکشنبه یک آتش‌بس سه ماهه مشروط را با گروه طالبان اعلام کرد. به گفته اشرف غنی، این آتش‌بس از فردا دوشنبه ۲۹ مرداد شروع و تا ۴ آذر ادامه خواهد یافت.

رئیس جمهور افغانستان در مراسمی در قصر دارالامان در کابل اعلام کرد که این آتش‌بس مشروط به اعلام مشابه از سوی طالبان است و ممکن است تا زمانی‌که این گروه بخواهد، ادامه بیابد.
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار