۱۷:۵۵
منبع: دانشجو
دسته: بین الملل
کد خبر: 19080735
حمایت دمشق از توافق روسیه و ترکیه در خصوص ادلب
حمایت دمشق از توافق روسیه و ترکیه در خصوص ادلب
وزارت امور خارجه سوریه طی بیانیه‌ای حمایت خود را از توافق به دست آمده بین روسیه و ترکیه درخصوص ادلب اعلام کرد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، وزارت امور خارجه سوریه اعلام کرد که سوریه از توافق بین روسیه و ترکیه در مورد وضعیت در استان ادلب سوریه که نتیجه مذاکرات فشرده بین مسکو و دمشق است، استقبال می کند.

وزارت امور خارجه سوریه در بیانیه ای گفت: سوریه از هر گونه ابتکار عمل در جهت پایان دادن به خونریزی درسوریه و همچنین هر اقدامی که قادر به بازگرداندن صلح و امنیت در هر منطقه از این کشور باشد، حمایت می کند.  سوریه مبارزه علیه تروریسم را تا زمانی که آخرین مناطق سوریه آزاد شود، ادامه می دهد و مهم نیست که این موضوع با عملیات نظامی و یا مصالحه محلی صورت گیرد.

این بیانیه می افزاید که توافق انجام شده دارای ضرب الاجل محکمی است. و همچنین ادامه توافقنامه های قبلی در مورد مناطق کاهش تنش است که در طی مذاکرات آستانه در سال ۲۰۱۷ به دست آمده است.

گفتنی است که روسای جمهور روسیه و ترکیه روز دوشنبه در سوچی توافق کردند که تا ۱۵ اکتبر منطقه عاری از تسلیحات را در خطوط درگیری مخالفین مسلح و ارتش دولتی در استان ادلب ایجاد کنند و وزارت خانه های دفاع دو کشور یادداشت تفاهم مربوط به ثبات اوضاع در منطقه ادلب را امضاء کردند.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار