۲۰:۴۷
منبع: ایرنا
دسته: فرهنگی
کد خبر: 19082711
نشست حافظ پژوهی با موضوع قیام عاشورا در قزوین برگزار شد
نشست حافظ پژوهی با موضوع قیام عاشورا در قزوین برگزار شد
قزوین - ایرنا - نشست حافظ پژوهی با موضوع بررسی اشعار شعرا در خصوص قیام عاشورای حسینی (ع) با حضور جمعی از اساتید دانشگاهی و دوستداران شعر و ادبیات شامگاه سه شنبه در قزوین برگزار شد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش ایرنا، دکتر سید اسماعیل قافله باشی عضو هیات علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در این محفل ادبی گفت: در حوزه شعر و ادبیات عاشورایی آثار ارزشمندی از گذشته تاکنون توسط شعرای فارسی زبان خلق شده اند که می توانند توسط اساتید این حوزه مورد تعمیق و بررسی بیشتر قرار بگیرند.
وی اظهار داشت: شعر و ادبیات عاشورایی با زبان هنر به شکلی هنرمندانه و ظریف به تبیین زوایای مختلف قیام حضرت اباعبدالله الحسین می پردازند و این واقعه را به ما هرچه بهتر معرفی می کنند.
دکتر حمید عابدی ها عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور قزوین نیز در این محفل ادبی به آسیب شناسی اشعار مذهبی پرداخت و گفت: رواج خرافات و انحرافات باعث پوشیده شدن اهداف قیام عاشورا می شود و اذهان را از فلسفه اصلی این حرکت بزرگ و تاریخی دور می کند.
این استاد دانشگاه اظهار داشت: برخی اشعار و آثار ادبی و هنری لطمه زیادی به فرهنگ عاشورایی در آینده می زند چون شعرها و سبک های موسیقی انتخاب شده برای آنها در شان نهضت و قیام امام حسین (ع) نیست.
وی اظهار داشت: وظیفه ما به عنوان پیرو امام حسین (ع) زنده نگه داشتن افکار و حماسه حسینی است و نباید در این خصوص تنها به شکل احساسی و هیجانی برخورد کنیم بلکه باید آثار ما به گونه ای باشد که منجر به ایجاد حس بیداری در افراد شود.
در این نشست برخی اشعار و آثار ادبی با موضوع قیام عاشورا مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
9905*3013

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه
خبرنما

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار