۱۰:۰۱
منبع: نامه
دسته: استان ها
کد خبر: 19105321
محمدتقی رهبر: جاهل و نادان هستند که برای کمرنگ کردن نهضت عاشورا تلاش می‌کنند/ راست می‌گویند از محل هزینه ولخرجی‌ها، زیاده‌خرجی‌ها، سفرها و تفریح‌های آنچنانی‌شان کم بگذارند و کارهای خیر انجام دهند
محمدتقی رهبر: جاهل و نادان هستند که برای کمرنگ کردن نهضت عاشورا تلاش می‌کنند/ راست می‌گویند از محل هزینه ولخرجی‌ها، زیاده‌خرجی‌ها، سفرها و تفریح‌های آنچنانی‌شان کم بگذارند و کارهای خیر انجام دهند
عضو جامعه روحانیت مبارز تهران گفت: مردم مسلمان متعهد و متدین و باورمندان به حرکت امام حسین و نهضت عاشورا به حرف‌های انحرافی سلبریتی‌ها گوش نمی‌دهند چون بالاخره عزاداری امام حسین با جان مردم پیوند خورده است.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش گروه سیاست نامه نیوز، امسال برخی چهره های سلبریتی‌ در آستانه برگزاری مراسم‌های عزاداری محرم پیام‌ها و مطالبی در فضای مجازی منتشر کردند. محتوا و مضمون پیام ها این بود که با توجه به فشارهای اقتصادی و معیشتی، منابع مالی مربوط به برگزاری هیئات مذهبی در امور خیریه و دستگیری از مستمندان هزینه شوند اما این پیام ها با واکنش قشر های مختلف جامعه مواجه شد.

حجت الاسلام محمدتقی رهبر این دیدگاه سلبریتی‌ها را انحرافی خواند و به نامه نیوز گفت: امروز کربلا مورد توجه جهانیان است، پشت چنین صحبت هایی یا جهالت و نادانی یا هدایت شده و طراحی شده است برای آنکه حرکت انقلابی عاشورا کمرنگ شود.

وی افزود: سال گذشته آقای الکساندر دوگین از روسیه به ایران آمد و با وجودی که مسیحی است گفت «این حرکت 20 میلیونی عزاداری حسینی روزگار آخرالزمانی را نوید می دهد» بنابراین عاشورا چهره جهانی پیدا کرده است اما کسانی که از عاشورا و نهضت امام حسین درک ندارند و جایگاه این حرکت را نمی فهمند، در مقام زیر سئوال بردن اصل موضوع در می آیند.

عضو جامعه روحانیت مبارز تهران تأکید کرد: اسلام به عزاداری امام حسین و اربعین زنده است. مردم براساس علاقه ای که به امام حسین (ع) دارند، نذر می کنند و اطعام انجام می دهند. 1400سال سنت عزاداری، منبر، روضه، سوگواری و تعزیه برقرار بوده و در کنارش به مساکین و همسایگان اطعام شدند، چرا برخی نمی خواهند این حرکت ادامه پیدا کند؟ چون امام خمینی (ره) فرمودند «محرم و صفر بود که انقلاب ما را پیروز کرد» یا «ما به محرم و صفر زنده ایم».

وی ادامه داد: چرا کسانی که معتقدند هزینه برپایی هیأت و عزاداری صرف امور خیریه شود، از اموال خود در این راه خرج نمی کنند؟ اگر این خانم ها و آقایان راست می گویند و دل شان برای فقرا سوخته است، از اموال خودشان بگذرند و از محل هزینه ولخرجی ها، زیاده خرجی ها، سفرها و تفریح های آنچنانی‌شان کم بگذارند و کارهای خیر انجام دهند.

امام جمعه اصفهان یادآور شد: البته مردم مسلمان متعهد و متدین و باورمندان به حرکت امام حسین و نهضت عاشورا به حرف های انحرافی سلبریتی ها گوش نمی دهند چون بالاخره عزاداری امام حسین با جان مردم پیوند خورده است.

محمدتقی رهبر در پایان گفت: بدخواهان در طول تاریخ حرکت های زیادی برای کمرنگ کردن سوگواری و عزاداری حسینی انجام دادند اما موفق نشدند و نخواهند شد. اسلام به نهضت عاشورا ماندگار شد، در مجموع برپایی هیئات مذهبی باید بماند و در کنارش خیرات و نیکوکاری نیز انجام شود.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار