۲۳:۴۳
دسته: استان ها
کد خبر: 19139574
هزار پایه اولی وارد مدارس جویبار شدند
هزار پایه اولی وارد مدارس جویبار شدند
مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان جویبار گفت: بیش از یک هزار و 100 نفر دانش‌آموز پایه اول در سال تحصیلی 97-98 وارد مدارس ابتدایی شهرستان جویبار شدند.
به اشتراک بگذارید:
به گزارش بلاغ، علی‌اصغر ایزدپناه در مراسم زنگ نمادین جشن شکوفه‌ها در مدرسه شهید علی‌اصغر فقیه بابیان اینکه 12 هزار و 780 دانش‌آموز در کل شهرستان جویبار مشغول تحصیل هستند،گفت: بیش از یک هزار و 100 نفر دانش‌آموز پایه اول در سال تحصیلی 97-98 وارد مدارس ابتدایی شهرستان جویبار شدند.

وی با اشاره اینکه 302 معلم در مقطع ابتدایی مشغول به کار هستند افزود: 6 هزار و 77 دانش‌آموز در مقطع ابتدایی مشغول به تحصیل هستند.

مدیر آموزش‌وپرورش جویبار بیان کرد: 961 نفر نیز در سطح پیش‌دبستانی در شهرستان حضور دارند که از این تعداد 681 نفر توسط آموزش‌وپرورش و 280 نفر دیگر نیز توسط مؤسسات دیگر جذب شدند.

ایزدپناه همچنین به مدارس شهرستان جویبار اشاره و عنوان کرد: 139 مدرسه دولتی و غیردولتی در شهرستان جویبار فعال هستند که از این تعداد 64 مدرسه ابتدایی است.

وی بابیان اینکه برنامه متعدد و متنوع تربیتی و فرهنگی در سال تحصیلی جدید در مدارس جویبار اجرا خواهد شد و گفت: توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز، قران و عترت، توسعه مهارت‌های دانش آموزان، توسعه فعالیت‌های اخلاق محور، ایجاد روحیه امید و نشاط و استعدادیابی و حمایت از دانش آموزان در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی و ورزشی ازجمله این برنامه‌ها است.

مدیر آموزش‌وپرورش جویبار از بازگشایی مدرسه حضرت معصومه(س) تا پایان مهرماه امسال خبر داد و افزود: محوطه‌سازی، نصب پکیج‌های گرمایشی، سرمایشی و روشنایی مدرسه حضرت معصومه(س) باقی‌مانده که امیدواریم تا پایان مهرماه یا اوایل آبان شاهد حضور دانش آموزان در این مدرسه باشیم.

ایزدپناه همچنین به برخی از مدارس فرسوده شهرستان اشاره و عنوان کرد: 30 درصد مدارس شهرستان فرسوده و نیاز به بازسازی دارد که امسال برای مدرسه شهید رضاییان باغبان محله پیش‌بینی اعتبارشده است.

انتهای پیام/
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار