۱۹:۵۵
دسته: اقتصادی
کد خبر: 19161781
وزیر نفت سعودی از افزایش تولید نفت در زمان مناسب خبر داد
وزیر نفت سعودی از افزایش تولید نفت در زمان مناسب خبر داد
به اشتراک بگذارید:
به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صدا و سيما به نقل از خبرگزاري فرانسه؛ وزیر نفت سعودی اعلام کرد افزایش تولید نفت در زمان مناسب امکان پذیر است.
وزیر انرژی عربستان سعودی اعلام کرد بیست کشور تولید کننده نفت که از سال 2016 برای محدود کردن میزان تولید خود توافق کرده بودند، امکان افزایش تولید خود را در زمان مناسب بررسی خواهند کرد.
خالد الفالح که ریاست کمیته نظارت بر توافق کاهش تولید اوپک را برعهده دارد گفت اگر موازنه میان عرضه و تقاضا رضایت بخش باشد، ما به نظارت از نزدیک ادامه خواهیم داد و به شیوه ای مناسب و در زمان مناسب در صورتی که ضرورت داشته باشد پاسخگو خواهیم بود.
بیست کشور که بسیاری از آنها اعضا اوپک هستند و در پایان سال 2016 توافقی را برای محدود کردن استخراج نفت و در نتیجه افزایش بهای نفت امضا کردند، روز یکشنبه برای بررسی وضعیت بازار جهانی و تجدید نظر احتمالی در توافق در الجزایر گردهم آمدند.
اين گزارش همچنين افزود حسین کاظم پور اردبیلی نماینده ایران در اوپک که ریاست هیئت ایرانی در الجزایر را برعهده دارد اعلام کرد ایران به تولید سهم نفت خود ادامه می دهد و انتظار دارد مشتریان نفتی ایران استقلال خود را حفظ کنند.
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار