۱۰:۰۱
دسته: اقتصادی
کد خبر: 19170269
دستی کشیدن شریعتمداری در پیچ مجلس
دستی کشیدن شریعتمداری در پیچ مجلس
نماینده مجلس: وزیر صنعت برای فرار از پاسخگویی در مجلس از وزارت استعفا داد
به اشتراک بگذارید:
جوان آنلاین: اگرچه دیروز تایید و تکذیب استعفای آقای محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت از سمت خود آن هم ساعتی پس از سفر رییس‌جمهوری به نیویورک، خبری شد، اما طراح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت گفته «وزیر صنعت برای فرار از پاسخگویی در مجلس از وزارت استعفا داد و رییس‌جمهوری نیز پذیرفت» حالا در شرایطی که اوضاع اقتصادی وضعیت مناسبی ندارد، استعفای وزیر صنعت و پذیرفته شدن آن از طرف رییس‌جمهوری ممکن است اوضاع را بدتر کند.

آقای احمد علیرضا‌بیگی، نماینده مردم تبریز در مجلس دیروز از استعفای وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد و گفت: رییس‌جمهوری پیش از سفر به نیویورک این استعفا را پذیرفته است. مخاطب اصلی فرمایشات رهبر انقلاب درمورد تخلفات در ثبت سفارش‌ها و عدم رعایت اولویت‌ها در وزارت صنعت، معدن و تجارت بود. عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: رییس‌جمهوری برای اینکه از طرح این موضوعات از سوی نمایندگان در پیشگاه ملت جلوگیری کند، ترجیح داد با استعفای وزیر صنعت، معدن و تجارت موافقت کند. در واقع رییس‌جمهوری نمی‌خواست ضعف‌های این وزارتخانه و دولت در مدیریت تخصیص ارز و مشکلات تولید به آگاهی ملت برسد و وزیر با حضور در صحن علنی مجلس در جلسه استیضاح پاسخگوی نمایندگان باشد، به همین دلیل با استعفای آقای شریعتمداری موافقت کرد. یک نماینده مجلس پشت‌پرده استعفای وزیر صنعت را معرفی وی به‌عنوان وزیر کار دانسته بود، آقای غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده مردم رشت گفت: ظاهراً به آقای شریعتمداری پیشنهاد حضور در یک وزارتخانه دیگر را داده‌اند، اما قبول نکرده و خواسته تا در وزارت صمت باقی بماند.


وی ادامه داد:، اما به شریعتمداری اعلام شده که دیگر نمی‌خواهند از حضور وی در این وزارتخانه استفاده کنند، لذا وی استعفا داد. وی تأکید کرد: روحانی با حضور شریعتمداری در وزارت صنعت و معدن موافق نبوده، زیرا در زمان وزارت وی در ثبت خودرو‌ها تخلفی ناشی از سهل‌انگاری انجام شده است و این موضوع به‌دلیل قصور وزیر بوده است.
عذرخواهی شریعتمداری از مردم
وزیر صنعت، معدن و تجارت چندی قبل با بیان اینکه تا زمانی که نرخ ارز متفاوت است، زمینه فساد وجود دارد، گفت: باید تعداد کالا‌هایی که ارز می‌گیرند محدود شود. ۱۴۰۰‌کالا ممنوع شده است و یک عده به گروه سوم کالایی تبدیل شده‌اند. به‌طور کلی از ۶۴۸۱ رکوردی که در ثبت سفارش خودرو تخلف شده بود، ۴۵۴۷ دستگاه وارد نشده است و ۱۹۳۴ دستگاه پلاک شده‌اند. به‌طور کلی این حق مردم است از هر اتفاقی که در هر دولتی رخ داده، باخبر شوند و من به‌عنوان وزیر از مردم عذرخواهی می‌کنم.


سیاست چماق و هویج همیشه جواب می‌دهد، شریعتمداری با همه ناکارآمدی و ده‌ها سؤال بی‌جواب برای عملکردش از وزارتخانه صمت رفت. فارغ از اینکه چه پست دیگری به وی پیشنهاد شود. در هیچ کشوری این گونه نیست که افراد را برای پاسخگویی در مقابل اعمالشان مجبور نکنند و هرکه بیاید و هرکاری کند قبل از پاسخگویی بتواند با یک استعفای به‌موقع دست ناظران و مردم را در پوست گردو بگذارد. نمونه بارز این اتفاق آقای سیف، رییس سابق بانک مرکزی است که به جای محاکمه و بازخواست به مشاورت پولی و بانکی رییس‌جمهوری منصوب شد. اوضاع عجیب کشور و روابط و ارتباطاتی که دولت را ساخته، خود دلیلی بر این است که مسوولان دولتی در برابر هر اقدامی که می‌کنند؛ مصون‌اند.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار