۰۸:۳۰
منبع: فردا
دسته: استان ها
کد خبر: 19215713
بدرقه شهید 4 ساله حادثه تروریستی
بدرقه شهید 4 ساله حادثه تروریستی
پیکر محمد طاها اقدامی کودک شهید حادثه تروریستی حمله مسلحانه به رژه نیروهای مسلح اهواز در فرودگاه این شهر به مقصد اصفهان بدرقه شد.
به اشتراک بگذارید:

خبرگزاری مهر: مردم شب گذشته برای بار دوم آمدند تا در مراسم تشییع و البته بدرقه پیکر محمد طا‌ها اقدامی کودک شهید حادثه تروریستی حمله مسلحانه به رژه نیرو‌های مسلح اهواز حضور داشته باشند.

مردم از ساعت‌ها زودتر در فرودگاه اهواز حاضر شدند تا مبادا از مراسم جا بمانند؛ مسافرانی که به اهواز آمده یا قصد خروج از شهر را داشتند نیز وقتی متوجه برگزاری مراسم بدرقه شدند نیز به جمعیت پیوسته و عرض ارادت می‌کردند.

نیرو‌های ارتشی همه با درجه‌های مختلف از رده بالا تا سرباز قیام کرده و به صف ایستادند تا پیکر نحیف بزرگ مرد حادثه تروریستی را که ناجوانمردانه آماج حملات مسلحانه دشمنان قرار گرفته بود را بدرقه کنند.

حدود ۲۰ کودک از پایه‌های مختلف مقطع ابتدایی نیز با همراهی معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان به مراسم آمده بودند تا کودکانه با «محمد طا‌ها اقدامی» وداع داشته باشند؛ لحظات بسیار دیدنی بود وقتی که برایشان تعریف کردند محمد طا‌ها به تازگی یاد گرفته بود و شب قبل از شهادت «لبیک یا حسین» را زمزمه می‌کرد و آن‌ها بلند فریاد «لبیک یا حسین» سر می‌دادند.

مادرش، اما حال مساعدی ندارد، او که به خاطر اصابت گلوله به پای چپش مصدوم شده را با ویلچر به فرودگاه آورده اند؛ بی تاب گریه می‌کرد، ولی به خاطر شرایط جسمی ناگزیر گوشه‌ای از سالن انتظار پرواز نشسته و امکان حضور در بدرقه باشکوه پسرش را ندارد؛ حراست فرودگاه و خانواده اش با توصیه به مردم دورش را خلوت می‌کنند و از آن‌ها می‌خواهند تا به محل مراسم بروند.

سرانجام، اما آمبولانس حامل پیکر محمدطا‌ها وارد و گروه مارش ابتدا سرود ملی و بعد هم چند نوای حماسی ـ. ملی را نواخت؛ پیکر شهید محمد طا‌های چهار ساله با شکوه هرچه تمامتر به سمت خروجی فرودگاه بدرقه و در این میان سینه زنی، نوحه خوانی و سخنرانی درجه داران ارتش انجام شد.

کودک کشی رسم دشمنان است

امیر سرتیپ دوم محمد مختاری فر جانشین قرارگاه منطقه‌ای و ارشد ارتش در جنوب غرب کشور در این مراسم اظهار کرد: پیکر کودک چهار ساله «شهید محمدطا‌ها اقدامی» برای دومین بار تشییع شده و از طرف نزاجا، ارتش، مسئولان کشوری و لشکری از همه تشکر و عرض تسلیت به خانواده شهید داریم.

مختاری فرد با اشاره به اینکه وقوع چنین حوادثی برای اولین بار نیست، ادامه داد: آمریکایی‌ها این اقدامات را انجام می‌دهند و همه این حوادث را از چشم آمریکا و اسرائیل می‌بینیم. همچنین همه آن‌هایی که در منطقه کار می‌کنند، ایادی آمریکا و اسرائیل هستند.

وی عنوان کرد: بار اولی نیست که دولت‌های استکباری، کودکان و افراد بی گناه را به شهادت می‌رسانند؛ آن‌ها در یمن، سوریه و عراق این کار را انجام و حتی در ایران زمان صدام چه کودکان ۲، ۳ و ۶ ماهه‌ای که زیر موشک‌های صدام به شهادت رسیدند.

امیر سرتیپ دوم مختاری فر با اشاره به اینکه تاریخ اسلام با خون شهدا زنده است، گفت: برای زنده نگه داشتن اسلام هیچ چیزی مؤثرتر از خون شهدا نیست. همچنین هیچ عزتی بالاتر از شهادت نیست.

جانشین قرارگاه منطقه‌ای و ارشد ارتش در جنوب غرب کشور یادآور شد: یک سرهنگ جانبازی بعد از ۳۰ سال از اتمام جنگ با یک دست و پای قطع شده برای حضور در رژه آمد، ولی شهید شد؛ حق ایشان شهادت بود، چون شهادت برای وی افتخار و سعادتش را داشت، من هم حضور داشتم، ولی چرا من شهید نشدم، علتش قطعا نداشتن سعادت است.

وی عنوان کرد: این کودک از هم اکنون در کنار کودک ۶ ماهه امام حسین (ع) قرار گرفته که برای ایشان و خانواده‌ای با چنین داغ بزرگی سعادت خواهد بود.

امیر سرتیپ دوم مختاری فر هشدار داد: تروریست‌ها خودشان نابود شدند، ولی دنباله آن‌ها را رها نمی‌کنیم؛ تیم‌های تروریستی به تنهایی نیامده بودند و همین دوشنبه شب ۲۲ نفر آن‌ها را دستگیر و در همین خانه‌ها و آپارتمان‌هایی درست پشت سر مردم که اسلحه‌ها را جاساز کرده بودند، دستگیر شدند.

جانشین قرارگاه منطقه‌ای و ارشد ارتش در جنوب غرب کشور تأکید کرد: قطعا تمام دولت‌هایی که از این تروریست‌ها حمایت و تمام کشور‌هایی که از آن‌ها کمک مالی کردند، تمام نظامیان اسرائیلی (یک سرگرد اسرائیلی در بعضی از عملیات ها، تیم‌های تروریستی را هدایت و به کشور ایران می‌فرستاد) از ضربت نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی در امان نخواهند بود.

وی اضافه کرد: به هر طریقی که شده چه در داخل کشور یا عربستان، اسرائیل و هر نقطه جهان هرکجا که این‌ها را از راه دور یا نزدیک ببینیم، در جنگ تن به تن با آن‌ها مبارزه و مطمئنا همه آن‌ها را تک به تک نابود می‌کنیم.

امیر سرتیپ دوم مختاری فر تأکید کرد: شاید روزی امام حسین (ع) تنها بود، ولی اکنون دیگر تنها نیست؛ فقط در ایران ۸۰ میلیون مسلمان هست که تک تک شهدا این جمعیت را مدیون کردند تا ما از تروریست‌ها تقاص بگیریم.

جانشین قرارگاه منطقه‌ای و ارشد ارتش در جنوب غرب کشور با تأکید بر تقاص دادن تروریست‌ها افزود: تقاص شهدای مرز کردستان را با نابود کردن مقر گروه دموکرات‌های کوموله در کردستان عراق به وسیله موشک ایران گرفته و همچنین وقتی در سوریه چند مقر ایران را زدند، متقابلا در اسرائیل نابود شدند.

وی در خصوص حادثه تروریستی اهواز گفت: مقر طراحی شده دشمن زیر تیغ چشم ما قرار دارد و مطمئن باشید مقر این تروریست‌ها به زودی نابود خواهد شد؛ قطعا شهدای ما به سمت بهشت و تروریست‌ها به سمت جهنم می‌روند.

امیر سرتیپ دوم مختاری فر بیان کرد: همه خوشحال هستیم و هرگز از شهادت ناراحت نیستیم فقط از این ناراحت هستیم که مرد باید رو در رو بجنگد و به کودکان و زنان بی گناه یا در کوچه و خیابان شلیک نکند.

جانشین قرارگاه منطقه‌ای و ارشد ارتش در جنوب غرب کشور اضافه کرد: آن‌ها در مصاحبه تلویزیونی گفتند حمله نظامی به نظامیان داشتیم؛ اگر اینطور بوده پس این کودک چهار ساله، آن زن مجروح در بیمارستان، جانباز روی ویلچر و یا شهدای شخصی چه می‌گویند؟ آیا این حمله نظامی به پایگاه نظامی بود؟ قطعا در آینده نشان می‌دهیم حمله نظامی چگونه بوده نه آنطور که آن‌ها بیان می‌کنند.

امیر سرتیپ دوم مختاری فر با اشاره به اینکه دیگر تن به صلح حسنی نمی‌دهیم، گفت: موقعیت برای این صلح مناسب نیست؛ بنابراین عاشورایی عمل و برای قیام عاشورا آماده ایم، با این تفاوت که در آن زمان ۷۲ نفر آماده بودند، ولی اکنون کل شیعیان و مسلمانان آماده هستند.

جانشین قرارگاه منطقه‌ای و ارشد ارتش در جنوب غرب کشور با بیان اینکه همین چهار لیتر خون را برای تقدیم شدن در راه اسلام آماده کردیم، یادآور شد: در بین شهدا روحانی، کودک، سپاهی، بسیجی و ارتشی در همه نوع رده‌ها داشتیم و این نشان می‌دهد که خون ملت ایران از هر قشری به هم آغشته شده و قدرت این آغشتگی ظلم، صهیونیست و آمریکا را از بین خواهد برد.

به تروریست‌ها سیلی می‌زنیم

سرهنگ رضا جودکی هماهنگ کننده قرارگاه منطقه‌ای و ارشد ارتش در جنوب غرب کشور نیز در این مراسم عنوان کرد: این حضور پرشور به خاطر اعتقادات آنهاست که با فرهنگ عاشورایی منطبق و سازگار است؛ در لشکر امام حسین (ع) نیز از طفل ۶ ماهه تا پیرمرد ۷۰ ساله حضور داشت و جنگ ما بر علیه دشمنان نیز برگفته از جنگ امام حسین (ع) است.

سرهنگ جودی اضافه کرد: محمد طا‌ها آمده بود تا اقتدار ملی را در رژه نیرو‌های مسلح را ببیند آیا حق این است که یک بچه بی گناه، بی سلاح، بی دفاع و بی سنگر را از پشت به رگبار ببندید و بعد ادعا هم داشته باشید.

هماهنگ کننده قرارگاه منطقه‌ای و ارشد ارتش در جنوب غرب کشور با اشاره به اینکه مظلومیت همه در این حادثه کاملا مشخص و واضح است، گفت: همه گروه‌هایی که تروریست‌ها را پشتیبانی یا آن‌ها هدایت می‌کنند، خوب بدانند که جمهوری اسلامی ایران از ۴۰ سال گذشته در مقاطع مختلف به این‌ها سیلی زده و قطعا کوتاه نمی‌آید.

وی در پایان با اشاره به اینکه خون محمد طا‌ها غلیان پیدا می‌کند، چون مظلومانه به شهادت رسیده است، تأکید کرد: همانطور که مسئولان از چند روز گذشته وعده دادند به این جنایت هولناک پاسخ خواهند داد؛ ضمن اینکه دلاورمردان نیرو‌های مسلح همه تروریست‌ها را در دم نابود و به سزای عملشان رساندند.

پدر طا‌ها در آخرین دقایق خروج پیکر پسر کوچکش نیز گفت: خوزستانی‌ها کاری کردند که دیروز به پسرم غبطه خوردم و گفتم‌ای کاش من جای او بودم.

مادر طا‌ها که خیلی حال مساعدی برای مصاحبه ندارد در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: آدم دلش می‌سوزد و جگرش کباب می‌شود، ولی هرچه باشد طا‌ها در راه علی اصغر رفته و همچون او پرپر شده است.

فاطمه خدادوست زنی ۳۵ ساله که همراه با دخترش مبینای ۱۲ ساله در فرودگاه حضور دارد با دیدن کودکان و خصوصا پسر بچه‌های هم سن طا‌ها داغش تازه‌تر و با صدای بلند گریه می‌کند.

وی گفت: تروریست‌ها هیچ کاری نمی‌توانند انجام دهند. جان طا‌های این میهن در راه علی اصغر فدا شده و اگر صد کودک مثل پسرم را پرپر کنند باز هم دستشان کوتاه خواهند ماند.

مادر کودک شهید محمد طا‌ها اقدامی در پایان در واکنش به پیامش برای ابراز همدردی مقام معظم رهبری می‌گوید: از راه دور به ایشان سلام می‌رسانم و می‌گویم پسرم محمد طا‌ها شاید در دوران دفاع مقدس حضور نداشته، ولی در این زمان در سن چهار سالگی جانش را فدای خاک ایران کرده است.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار