۰۸:۱۶
منبع: جماران
دسته: استان ها
کد خبر: 19697920
نیمی از پزشکان در طرح نسخه الکترونیک ثبت نام کردند
نیمی از پزشکان در طرح نسخه الکترونیک ثبت نام کردند
به اشتراک بگذارید:
سیدمجتبی اکرم روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با اجرای طرح نسخه الکترونیک و حذف دفترچه درمانی در مراجعه به مراکز طرف قرارداد، بستری مناسب برای ایجاد پرونده الکترونیکی درمان برای بیمه شدگان سازمان به وجود خواهد آمد.
وی، حذف دفترچه های کاغذی و مدیریت بهینه مصارف بخش درمان را از مزایای سامانه نسخه الکترونیک سازمان تامین اجتماعی مطرح و اضافه کرد: این سامانه از تیر 97 در مراکز درمانی تامین اجتماعی در استان سمنان راه اندازی شد.
وی ادامه داد: مرحله اول این برنامه که مربوط به واحدهای درمانی ملکی سازمان تامین اجتماعی بود، به خوبی و با موفقیت کامل اجرا شد و در مراکز طرف قرارداد نیز با توجه به وجود فضای همدلی ایجاد شده، برنامه ها درحال اجرا است.
اکرم تصریح کرد: در زمان حاضر 345 مرکز شامل پاراکیلینیک ها، 9 بیمارستان و 15 درمانگاه، پزشکان متخصص و عمومی ، مراکز رادیولوژی و سونوگرافی با تامین اجتماعی به منظور اجرای این طرح قرارداد امضا کرده اند.
وی خاطر نشان کرد: سامانه نسخه الکترونیک زمینه ساز اصلاحات و مدیریت هزینه در حوزه درمان است و لازمه اجرای طرح هایی همچون پرونده الکترونیک، نظام ارجاع و پزشک خانواده است.
وی یادآور شد: در زمان حاضر ارایه دفترچه بیمه در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی استان سمنان به طور کامل حذف شده و بیماران با ارائه کارت ملی و بدون دفترچه بیمه خدمات دریافت می کنند.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان سمنان، از این طرح به عنوان یک تحول بنیادین در سازمان تامین اجتماعی یاد کرد و افزود: با توجه به مدت کوتاه آغاز طرح ممکن است نقص هایی وجود داشته باشد و رفع نقص ها در دستور کار قرار دارد.
به گزارش ایرنا، طرح نسخه الکترونیک و حذف دفترچه بیمه در 18 استان اجرایی شده و سمنان یکی از استان های پیشرو در اجرای این طرح و راه اندازی سامانه بوده است.
این سامانه در مراکز درمانی طرف قرارداد تامین اجتماعی در استان های گیلان، قزوین، همدان، سمنان، اردبیل، خراسان جنوبی، یزد، اصفهان، مازندران و استان های خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، تهران، ایلام، لرستان، زنجان، کرمانشاه و کردستان اجرا شده است.
به گزارش ایرنا، حدود 70 درصد از جمعیت بیش از 702 هزار نفری سمنان، معادل 478 هزار نفر، تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.
7342/6103
انتهای پیام
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار