۰۵:۰۵
منبع: ایکنا
دسته: فرهنگی
کد خبر: 19727304
اینجا کربلا؛ ساعت به وقت عاشقی/ عاشقان حسین (ع) یک امت واحدند
اینجا کربلا؛ ساعت به وقت عاشقی/ عاشقان حسین (ع) یک امت واحدند
گروه اجتماعی اینجا کربلاست؛ مأمن و خاستگاه عاشقان و آزادگان عالم؛ زمان عاشقی فرا رسیده است؛ لحظه به لحظه به خیل عظیم عاشقان افزوده می‌شود.
به اشتراک بگذارید:

 به گزارش ایکنا از فارس، اینجا کربلاست؛ مأمن و خاستگاه عاشقان و آزادگان عالم؛ آنان که برای طی طریق عشق و بندگی پا در وادی ایثار نهادند و زیباترین حماسه های تاریخ را ترسیم کردند.
به جز از عشق از چه می توان سخن گفت و نوشت. جوشش عشق است کاندر دل فتاد و آتش عشق است کاندر جان فتاد و او را راهی دیار عاشقان کرد.
زمان عاشقی فرا رسیده است؛ لحظه به لحظه به خیل عظیم عاشقان افزوده می شود. آمده اند تا زنگار دل را بزدایند و روحی تازه در کالبد خویش بدمند و توشه ای یکساله برای خود برچیدند؛ زائران اربعین را می گویم.
از همه دنیا می آیند و تنها با یک نشان و آن نشان عاشقی سلطان عشق است؛ در ورودی های شهر و هر مسیری که به کربلا ختم می شود، غوغایی از جنس شور و عشق برپاست. تا چشم کار می کند آدم است و موکب و پرچم و علم.
این روزها علم های عاشقی در تمام جاده های عراق برپاست تا نشان دهند عاشقان حسین(ع) همچنان ایستاده اند و راه حسین(ع) پایانی ندارد.
تلألؤ انوار طلایی رنگ خورشید در پس علم های عاشقی در تمام مسیرها و جاده ها و خیابان ها و کوچه ها، روح را صیقل می دهد و دل را راهی حریم سترعفاف و ملکوت می کند تا آنجا که تنها تو می مانی و حضرت عشق و اینک زمان راز و نیاز فرا رسیده است.
پوشش های زائران متفاوت است؛ یکی لباس عربی به تن دارد، دیگری لباسی دگر اما هرچه هست همه شیفته حسینند و همه یک نوا را با هم سر می دهد. به راستی ندای «لبیک یا حسین(ع)» زائران چه ابهتی دارد آن زمان که در تمام صحن و سراهای حرم ها و بین الحرمین سر داده می شود و پیام می دهد که همه عاشقان حسین(ع) یک امت واحدند.
علاوه بر زائران، محفل خادمان هم دیدنیست؛ تمام عاشقان حسین(ع) اعم از ایرانی و عراقی گردهم آمده اند و هر کدام می خواهند به قدر سهم و وسع خویش به زائران اربعین خدمت کنند؛ هر کسی سعی می کند در خدمتگزاری کوی سبقت را از دیگری برباید و اینجاست که قدرت عشق را می توان باور کرد.
لحظه به لحظه بر تعداد موکب ها و خادمان زائران اربعین در مسیر نجف به کربلا و همچنین شهر مقدس کربلا و نجف افزوده می شود و تقریبا می توان گفت تمام موکب داران طی امروز و فردا موکب های خود را برپا می کنند و اکنون زمان میزبانی فرا می رسد.
دسته های زائران پیاده اربعین حسینی طی یکی دو روز اخیر وارد کربلا شده اند و این تازه آغاز ورود زائران پیاده است و به زودی غوغایی از جنس شور و شعور عاشقان در کربلا به پا خواهد شد.
انتهای پیام

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار