۱۰:۲۰
دسته: استان ها
کد خبر: 19813167
تخصیص اعتبار 50 میلیون تومانی برای نرده کشی سی و سه پل
تخصیص اعتبار 50 میلیون تومانی برای نرده کشی سی و سه پل
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: طرح موقت حفاظ و ایمنی سی و سه پل به زودی به اتمام می‌رسد و اعتباری که برای آن در نظر گرفتیم بین 40 تا 50 میلیون تومان است.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،فریدون اللهیاری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان  اظهار داشت: طرح موقت حفاظ و ایمنی سی و سه پل به زودی به اتمام می رسد و اعتباری که برای آن در نظر گرفتیم بین ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه طرح موقت ایمن سازی سی و سه پل تا زمانی که طرح مناسبی برای ایمنی سازی سی و سه پل مطرح نشود،‌ وجود دارد،‌ بیان داشت: در این طرح چند سیم فلزی در دهانه های پل کارگذاشته شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به اینکه به منظور ایمن سازی سی و سه پل با پنل چوبی یک کارگاه موقت ایجاد می شود که تردد مردم نتواند آسیبی و خدشه ای وارد سازد، گفت: این پنل، حفاظتی است که بعد از اتمام کار برداشته می شود.

وی با بیان اینکه مرمت سی و سه پل بسیار وقت گیر و زمان بر است و اکنون در حال اجرا نیست، ‌ادامه داد: باید کار مرمت سی و سه پل را به صورت گام به گام انجام دهیم.

اللهیاری در خصوص روند ایمن سازی سی و سه پل اضافه کرد: یکسری از درب‌های مستعمل و ناهماهنگ از سی و سه پل جابه جا و تیغه ها باز شد و تنها مرمت تزیینات داخلی پل باقی مانده است.

وی گفت: در این مسیر ایمن سازی سی و سه پل دو اتاقک که بین ۴۰ تا ۵۰ سال مسدود بودند، را باز کردیم.

 

انتهای پیام/م

مرمت و حفاظت سی و سه پل اصفهان

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار