۰۸:۵۹
دسته: فرهنگی
کد خبر: 19836396
شگرد کلاهبرداری افراد سودجو از متقاضیان زیارت اربعین حسینی
شگرد کلاهبرداری افراد سودجو از متقاضیان زیارت اربعین حسینی
محمدی با اشاره به شگرد کلاهبرداری برخی افراد سودجو از متقاضیان زیارت اربعین حسینی گفت: چیزی به عنوان ویزای سریع صحت ندارد؛ عده‌ای افراد سودجود و فرصت طلب مردم را فریب می‌دهند و به جای 235 هزار تومان مبلغ 600 هزار تومان از زائران به ناحق اخذ می‌کنند.
به اشتراک بگذارید:
به گزارش «شیعه نیوز»، حمید محمدی درباره آخرین آمار ثبت نام و صدور ویزای زایران اربعین حسینی اظهار کرد: تا عصر امروز سه شنبه (اول آبان ماه) بیش از یک میلیون و ٦٠٠ هزار نفر در سامانه سماح نام نویسی کرده اند و حدود یک میلیون و ٣٠٠ هزار ویزا نیز صادر شده است.

رییس سازمان حج و زیارت با تاکید بر اینکه نام نویسی تا چهار روز به اربعین ادامه دارد، گفت: زایرین اربعین حتما از مسیر قانونی تعیین شده برای نام نویسی و دریافت ویزای اربعین اقدام کنند.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا موضوع صدور ویزای سریع برای اربعین صحت دارد گفت: اصلا چیزی به عنوان ویزای سریع صحت ندارد و عده ای افراد سودجود و کلاهبردار و فرصت طلب مردم را فریب می دهند و به جای ۲۳۵ هزار تومان مبلغ ۶۰۰ هزار تومان از زایرین به ناحق اخذ می کنند.

وی با بیان اینکه از زمان نام نویسی در سماح و تحویل مدارک، صدور ویزای اربعین حدود ٧٢ ساعت زمان خواهد برد، تاکید کرد: متاسفانه افراد سودجود در برخی شهرها و به ویژه تهران اینگونه شایعه پراکنی و فضا سازی می کنند که اخذ ویزا از طریق سماح بیش از ٥ روز زمان می برد و با طرح این ادعا به دنبال سواستفاده و دریافت مبلغ ٦٠٠ هزار تومان در ازای ویزای اربعین هستند.

رییس سازمان حج و زیارت با تشریح شگرد افراد سودجو تصریح کرد: این افراد سودجو بعد از دریافت ٦٠٠ هزار تومان از متقاضیان، از طرف آنها در همان سامانه سماح که ادعا کرده بودند زمان بر خواهد بود ثبت نام می کنند و مبلغ تعیین شده ٢٣٤ هزار و ٨٧٥ تومان را پرداخت می کنند و مابه التفاوت را برای خود برمی دارند.

محمدی افزود: مردم حتما به دفاتر خدمات زیارتی معتبری که لیست آنها در سامانه سماح وجود دارد مراجعه کنند و به هیچ عنوان فریب افراد سودجود مبنی بر صدور ویزای سریع و .... را نخورند.

وی تاکید کرد: مبلغ تعیین شده برای صدور ویزای اربعین، بیمه، خدمات درمانی و حق کارگزاری ٢٣٤ هزار و ٨٧٥ تومان است و این مبلغ نیز باید به صورت الکترونیکی پرداخت شود و به صورت نقدی انجام نخواهد گرفت.

رییس سازمان حج و زیارت به متقاضیانی که دسترسی به رایانه و اینترنت دارند توصیه کرد که نام نویسی اولیه در سامانه سماح samah.haj.ir را خودشان انجام دهند و سپس برای ارایه مدارک به دفاتر خدمات زیارتی مراجعه نمایند تا کارها با سرعت بیشتری انجام پذیرد.

محمدی درباره این پرسش که قرار بود ما به التفاوت متقاضیانی که در روزهای ابتدایی در سامانه سماح با قیمت ٣٨٦ هزار تومان ثبت نام کرده بودند بازگردانده شود، گفت: نرخ تعیین شده برای ویزا، بیمه، خدمت درمانی و هزینه کارگزاری ٢٣٤ هزار و ٨٧٥ تومان است و کسانی که پیش تر در سامانه سماح و قبل از نرخ فعلی، مبالغ بیشتری را پرداخت کرده اند، مابه التفاوت از امروز به حساب آنها در بانک های ملی و ملت واریز می شود و کسانیکه فاقد حساب هستند با دریافت پیامک به بانک برای دریافت وجه مراجعه می کنند.

گفتنی است، نام نویسی از زایران اربعین حسینی از چهارم مهر ماه در سامانه سماح آغاز شده و همچنان ادامه دارد؛ صدور ویزای اربعین حسینی نیز از روز ١٥ مهر ماه در کشور آغاز شده است.
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار