۲۳:۰۹
منبع: شبکه خبر
دسته: فرهنگی
کد خبر: 20141308
فراز و نشیب فیلم کوتاه
فراز و نشیب فیلم کوتاه
مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران گفت: به دلیل سیل تقاضا برای ساخت فیلم کوتاه با امکانات ما سازگار نیست و طبیعتا ما از همه نمی‌توانیم حمایت کنیم.
به اشتراک بگذارید:
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
صادق موسوی در برنامه شهر فرنگ افزود: از ابتدای دهه 60 تا به امروز حدود 100 هزار فارغ التحصیل داشته ایم و با این سیل مشتاقان و فیلمسازان با توجه به امکانات ما از 10 تقاضا به یکی می توانیم پاسخ دهیم.
 
مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران گفت: یکی از پارامترهایی که برای حمایت در نظر می گیرم قطعا سابقه هنری متقاضی است.
 
موسوی با اشاره به رشد و توسعه فیلم کوتاه در سال های اخیر افزود:  در سال 96 ما 1819 حضور بین المللی فیلم کوتاه ایرانی داشته ایم که 375 جایزه کسب کرده اند و 327 بار هم نامزد جایزه شده اند یعنی میانگین از 5 فیلم یکی جایزه گرفته است.
 
مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران گفت: امسال 250 فیلم کوتاه به دبیرخانه جشنواره معرفی شده که از این تعداد فقط 10 فیلم راه پیدا نکردند.
 
مهدی بوستانی رئیس هیئت مدیره انجمن فیلم کوتاه ایران نیز گفت: 400 تا 500 فیلم کوتاه سالانه ساخته می شود که ادعای حرفه ای بودن دارند اما از این تعداد هم معمولا زیر 100 فیلم حرفه ای و استاندارد است. 
 
این فیلمسازِ فیلم کوتاه با اشاره به اهمیت جشنواره فیلم کوتاه ایران گفت: اگر این جشنواره که بزرگترین و مهم ترین است و یکی دو جشنواره دیگر نباشد عملا فیلم های کوتاه دیده نخواهند شد و فقط از همین طریق است که می توانند سه چهار بار فرصت دیده شده و اکران پیدا کنند و اگر اینها هم نباشد اصلا فلسفه ساختن فیلم کوتاه بی معنی می شود.
 
بوستانی همچنین گفت: برای حمایت از فیلمسازان باید بین تازه واردها و دارندگان سابقه ساخت فیلم تعادل ایجاد کرد.
 
 
 
 
 
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار