۱۹:۲۱
منبع: پارسینه
دسته: علمی و فناوری
کد خبر: 20348632
تنبل‌ترین کشور جهان کجاست؟ +عکس
تنبل‌ترین کشور جهان کجاست؟ +عکس
اگر این سوال در ذهن شما بوده که تنبل‌ترین و فعال‌ترین کشورهای جهان را بشناسید حالا جواب سوالاتتان آماده است. می‌توانید ببینید آیا حدسیاتتان درست بوده یا خیر.
به اشتراک بگذارید:
محققان با بررسی میزان فعالیت بیش از ۷۰۰۰۰۰ نفر در ۴۶ کشور جهان توانسته اند میزان فعالیت و تعداد قدم‌هایی که به طور متوسط مردم هر کشور بر می‌دارند را بررسی کنند؛ که در این میان ساکنین کشور هنگ کنگ به نظر می‌رسد از همه فعال‌تر باشند. آن‌ها حدودا روزی ۶۸۸۰ قدم بر می‌دارند که این میزان تقریبا معادل ۶ کیلومتر است.

اما آن‌هایی که در اندونزی زندگی می‌کنند به نظر می‌رسد تنبل‌ترین‌ها باشند چرا که نسبت به سایر کشور‌ها کمترین پیاده روی را انجام می‌دهند، طبق این تحقیقات مردم کشور اندونزی روزانه ۳۵۱۳ قدم بر می‌دارند، حدودا نصف تعداد قدم‌هایی که فعال‌ترین مردمان جهان یعنی هنگ کنگی‌ها بر می‌دارند.
 
طبق این تحقیق به طور متوسط میزان قدم‌هایی که در طول روز برداشته شده است، ۴۹۶۱ قدم و حدود ۴ کیلومتر است. اما جالب است بدانید کشور‌هایی نظیر کانادا، استرالیا و آمریکا هم کمتر از میزان استاندارد فعالیت دارند. این تحقیق به روی ۴۶ کشور انجام شده است و بر اساس آن ۵ کشور فعال شامل: هنگ کنگ، چین، اوکراین، ژاپن و روسیه می‌شود که به غیر از روسیه باقی کشور‌های این لیست تعداد قدم‌هایی بیش از ۶۰۰۰ قدم دارند و روسیه با ۵۹۶۹ قدم در رده پنجم قرار دارد.

همینطور پنج کشور که کمترین فعالیت در آن‌ها دیده شده کشور‌های: آفریقای جنوبی، فیلیپین، مالزی، عربستان و اندونزی است که سه کشور آخر تعداد قدم‌هایی کمتر اس ۴۰۰۰ قدم در روز داشته اند.
 
تنبل ترین کشور جهان کجاست؟ +عکس
 
منبع:دیلی میل
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار