۱۱:۲۷
منبع: ایمنا
دسته: سیاسی
کد خبر: 20387135
موافقت مجلس با تشکیل سازمان صنایع دریایی
موافقت مجلس با تشکیل سازمان صنایع دریایی
نمایندگان مجلس با تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح موافقت کردند.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایمنا، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی با تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با ۱۶۲ رأی موافق، ۱۴ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۷ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

براساس ماده ۲ لایحه تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح این سازمان دارای شخصیت حقوقی مستقل است و به صورت شرکت دولتی وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اداره می شود.

در تبصره یک این ماده آمده است که امور استخدامی هر یک از کارکنان سازمان تا تصویب قانون اداری- استخدامی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، حسب مورد، تابع مقررات استخدامی مربوط در نیروهای مسلح خواهد بود.

در تبصره ۲ این ماده؛ صورت‌های مالی سازمان با ضوابط سازمان حسابرسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رسیدگی می شود.

در تبصره ۳ این ماده آمده است که انجام معاملات در مورد محصولات نظامی اعم از کالا یا خدمات تابع مقررات برگزاری مناقصات نیروهای مسلح است. تشخیص محصولات نظامی با پیشنهاد رییس سازمان و تائید وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است.

در تبصره ۴ این ماده؛ سازمان در مواردی که در این قانون و یا اساسنامه مقررات خاصی پیش بینی نشده است، تابع قوانین و مقررات عمومی کشور خواهد بود.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار