۱۰:۴۶
منبع: پارسینه
دسته: علمی و فناوری
کد خبر: 21480096
اطلاعات خصوصی کارمندان ناسا لو رفت
اطلاعات خصوصی کارمندان ناسا لو رفت
یک برنامه تحت وب داخلی ناسا، اطلاعات کارکنان این سازمان فضایی را افشا کرده است. از جمله این اطلاعات می‌توان به اسامی کاربری، اسامی، آدرس‌های ایمیل و نام پروژه‌های مربوط به آنها اشاره کرد.
به اشتراک بگذارید:

زددی نت گزارش داد، برنامه تحت وبی که موجب وقوع این مشکل شده جیرا نام دارد که اکثر شرکت های تجاری از آن برای ردگیری و بررسی نحوه پیشبرد طرح های مختلف یا شناسایی مشکلات پروژه های در حال اجرا و غیره استفاده می کنند.

علت افشای این اطلاعات بی دقتی در نحوه اعمال تنظیمات مربوط به کنترل برنامه یادشده توسط مدیر یا ادمین برنامه مذکور است. وی در زمان انتخاب حق دسترسی ها در این برنامه گزینه همگان یا Everyone را انتخاب کرده و بدین شکل موجب افشای اطلاعات خصوصی کارمندان ناسا شده است. این در حالی است که باید گزینه تمامی کاربران یا All users انتخاب می شد تا تنها کارمندان ناسا بتوانند به اطلاعات مذکور دسترسی یابند.

یک کارشناس امنیتی به نام آویناش جین در تاریخ ۳ سپتامبر این موضوع را به اطلاع ناسا رسانده است، اما مشکل یادشده سه هفته بعد یعنی در تاریخ ۲۵سپتامبر برطرف شده است. ناسا هنوز در مورد این خبر واکنشی از خود نشان نداده است.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه
منبع: روزنامه جمهوری اسلامی
۱۳۹۷/۱۰/۲۳ ۰۱:۳۲
منبع: روزنامه خراسان
۱۳۹۷/۱۰/۲۳ ۰۰:۰۵
منبع: روزنامه وطن امروز
۱۳۹۷/۱۰/۲۲ ۲۱:۵۶
منبع: عصر ایران
۱۳۹۷/۱۰/۲۲ ۱۹:۵۷
منبع: عصر ایران
۱۳۹۷/۱۰/۲۲ ۱۹:۵۷
منبع: ایران آنلاین
۱۳۹۷/۱۰/۲۲ ۱۵:۱۲
منبع: انتخاب
۱۳۹۷/۱۰/۲۲ ۱۴:۴۷

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار