۱۴:۳۵
منبع: دانشجو
دسته: اجتماعی
کد خبر: 22178317
عده‌ای که وعده دادند انقلاب چهل سالگی خودش را نمی‌بیند، از غصه بمیرند
عده‌ای که وعده دادند انقلاب چهل سالگی خودش را نمی‌بیند، از غصه بمیرند
به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، همایش «تبیین نقش طلاب و دانشجویان تمدن‌ساز در چهل سالگی انقلاب» به‌مناسبت دهه مبارک فجر و چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی شامگاه یکشنبه 21 بهمن ماه توسط بسیج دانشجویی جزیره کیش برگزار شد. حجت‌الاسلام منتظری، دادستان کل کشور در این همایش گفت: چهل سال قبل ملت برای تغییر در نظام ظالم وقت خود اراده کرد و با پشتیبانی از مرجع تقلیدش امام خمینی (ره)، برگ زرینی را در تاریخ انقلاب و تاریخ ایران آفرید. وی افزود: 40 سال قبل حرکت مبارزه با ظلم و استکبار با رهبری امام راحل آغاز شد، ملت تبعیت کرد، هزینه داد و در چنین شبی نظام شاهنشاهی سقوط کرد و جمهوری اسلامی ایران به‌وجود آمد. دادستان کل کشور که در سخنرانی پیشین خود در جزیره کیش عنوان کرده بود برخی مدیران کشور بی‌عرضه هستند، گفت: به کوری چشم آن‌هایی که در محاسبات خودشان مطمئن بودند که انقلاب چهل سالگی خودش را نمی‌بیند، انقلاب اسلامی با همه دشمنی‌های داخلی و شرقی و غربی و با همه فراز و نشیب‌هایش امروز به سن چهل سالگی رسیده است، و آن‌هایی که در جمع عده‌ای از ارازل و اوباش وعده دادند انقلاب چهل سالگی خودش را نمی‌بیند، از غصه بمیرند. حجت‌الاسلام منتظری ادامه داد: جوانان امروز، 40 سال قبل نبودند که آثار آن صحنه‌های سیاه و اوراق ننگین و شرم‌آوری که رژیم پهلوی در تاریخ این کشور از خود باقی گذاشته را ببیند، سرسپردگی و نوکر معابی برابر استکبار و به یغما بردن سرمایه کشور و تسلط بیگانگان کشور به همه حوزه‌های این کشور را ندیدند. وی تصریح کرد: ما وارث یک حکومت و نظامی هستیم که هزینه‌های بسیاری برای آن داده شده است، بیش از 250 هزار نفر شهید شدند که 17 هزار نفر از آن‌ها توسط منافقان و عناصر داخلی به شهادت رسیدند، خون شهید آثار خودش را می‌گذارد. دادستان کشور اظهار داشت: امروز وارث خون عزیرانی هستیم که دست اجانب را از این کشور کوتاه کردند، به کشور استقلال آوردند و عزت بخشیدند و با خون خودشان درخت انقلاب را بارور کردند، این مسیر همچنان ادامه دارد و این درخت همچنان نیاز به تلاش و مجاهدت دارد. وی گفت: پیام شهدا این است که ما دین‌مان را ادا کردیم، جانمان را دادیم و این انقلاب را به‌ثمر رساندیم و شما باید این راه را ادامه دهید، بسیج دانشجویی و طلاب این رسالت را باید به مرحله‌ای برسانند که شایسته نظام جمهوری اسلامی است.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، همایش «تبیین نقش طلاب و دانشجویان تمدن‌ساز در چهل سالگی انقلاب» به‌مناسبت دهه مبارک فجر و چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی شامگاه یکشنبه ۲۱ بهمن ماه توسط بسیج دانشجویی جزیره کیش برگزار شد.

حجت‌الاسلام منتظری، دادستان کل کشور در این همایش گفت: چهل سال قبل ملت برای تغییر در نظام ظالم وقت خود اراده کرد و با پشتیبانی از مرجع تقلیدش امام خمینی (ره)، برگ زرینی را در تاریخ انقلاب و تاریخ ایران آفرید.

وی افزود: ۴۰ سال قبل حرکت مبارزه با ظلم و استکبار با رهبری امام راحل آغاز شد، ملت تبعیت کرد، هزینه داد و در چنین شبی نظام شاهنشاهی سقوط کرد و جمهوری اسلامی ایران به‌وجود آمد.

دادستان کل کشور که در سخنرانی پیشین خود در جزیره کیش عنوان کرده بود برخی مدیران کشور بی‌عرضه هستند، گفت: به کوری چشم آن‌هایی که در محاسبات خودشان مطمئن بودند که انقلاب چهل سالگی خودش را نمی‌بیند، انقلاب اسلامی با همه دشمنی‌های داخلی و شرقی و غربی و با همه فراز و نشیب‌هایش امروز به سن چهل سالگی رسیده است، و آن‌هایی که در جمع عده‌ای از ارازل و اوباش وعده دادند انقلاب چهل سالگی خودش را نمی‌بیند، از غصه بمیرند.

حجت‌الاسلام منتظری ادامه داد: جوانان امروز، ۴۰ سال قبل نبودند که آثار آن صحنه‌های سیاه و اوراق ننگین و شرم‌آوری که رژیم پهلوی در تاریخ این کشور از خود باقی گذاشته را ببیند، سرسپردگی و نوکر معابی برابر استکبار و به یغما بردن سرمایه کشور و تسلط بیگانگان کشور به همه حوزه‌های این کشور را ندیدند.

وی تصریح کرد: ما وارث یک حکومت و نظامی هستیم که هزینه‌های بسیاری برای آن داده شده است، بیش از ۲۵۰ هزار نفر شهید شدند که ۱۷ هزار نفر از آن‌ها توسط منافقان و عناصر داخلی به شهادت رسیدند، خون شهید آثار خودش را می‌گذارد.

دادستان کشور اظهار داشت: امروز وارث خون عزیرانی هستیم که دست اجانب را از این کشور کوتاه کردند، به کشور استقلال آوردند و عزت بخشیدند و با خون خودشان درخت انقلاب را بارور کردند، این مسیر همچنان ادامه دارد و این درخت همچنان نیاز به تلاش و مجاهدت دارد.

وی گفت: پیام شهدا این است که ما دین‌مان را ادا کردیم، جانمان را دادیم و این انقلاب را به‌ثمر رساندیم و شما باید این راه را ادامه دهید، بسیج دانشجویی و طلاب این رسالت را باید به مرحله‌ای برسانند که شایسته نظام جمهوری اسلامی است.
 
 
//
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار