۱۴:۳۵
منبع: دانشجو
دسته: اجتماعی
کد خبر: 22178320
فاینانس خطوط 6، 7 و 3 مترو به ارزش 1.5 میلیارد یورو هنوز استفاده نشده است
فاینانس خطوط 6، 7 و 3 مترو به ارزش 1.5 میلیارد یورو هنوز استفاده نشده است
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه یکصد و بیست و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز دو دستورکار مورد بررسی قرار گرفت که یکی از آن‌ها مربوط به مصوبه شورای شهر در خصوص نماها و منظر شهر تهران بود که موجب اعتراض کمیته انطباق فرمانداری قرار گرفته بود که قرار شد تغییراتی ایجاد شود و مجددا به فرمانداری تهران ارسال شود؛ وی بیان داشت: طرح دیگری که مورد بررسی قرار گرفت در مورد مشاغل سیار و بی‌کانون در شهر تهران بود که کلیات آن به تصویب رسید و جزئیات نیز همراه با پیشنهاداتی بود که مورد تأیید اعضا قرار گرفت و به زودی به فرمانداری تهران ارسال می‌شود. رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که آیا این مصوبه مغایرت با قانون ندارد، گفت: چون قانون در خصوص دست‌فروشان قدیمی است و وزارت کشور نیز دستورالعملی در خصوص مشاغل سیار و بی‌کانون تهیه کرده است و همه ارگان‌ها در این دستورالعمل برای ساماندهی موظف شده‌اند، بنابراین نیاز بود که مصوبه‌ای در خصوص دست‌فروشان داشته باشیم. هاشمی گفت: در گذشته دستفروشی مربوط به فروش مرغ، خروس، گوسفند یا بعضی از تولیدات روستاها بود که اکنون به دستفروشی به تمامی کالاها رسیده و تبدیل به معضلی شده است و باید نسبت به ساماندهی دست‌فروشان اقدام شود؛ وی درباره فاینانس خطوط مترو نیز هر فاینانس در قانون بودجه همان سال می‌آید و قابل تمدید است. فاینانس‌های مترو قدیمی است و از زمانی که بنده مدیر مترو بودم تاکنون از این فاینانس‌ها تاکنون استفاده نشده است. رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: هنوز فاینانس خطوط 6، 7 و 3 مترو که 1.5 میلیارد یورو می‌شود استفاده نشده که شهرداری باید این فاینانس‌ها را در شورای اقتصاد مطرح کند. فاینانس‌ها روش خوبی است که می‌توانیم در توسعه مترو استفاده کنیم و 51 درصد از منابع را در داخل کشور مصرف کنیم. هاشمی گفت: تا پایان سال نیز امیدواریم 10 کیلومتر از خط 6 مترو افتتاح شود.
به اشتراک بگذارید:
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه یکصد و بیست و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه ا‌مروز دو دستورکار مورد بررسی قرار گرفت که یکی از آن‌ها مربوط به مصوبه شورای شهر در خصوص نما‌ها و منظر شهر تهران بود که موجب اعتراض کمیته انطباق فرمانداری قرار گرفته بود که قرار شد تغییراتی ایجاد شو‌د و مجددا به فرمانداری تهران ارسال شو‌د؛ و‌ی بیان داشت: طرح دیگری که مورد بررسی قرار گرفت در مورد مشاغل سیار و بی‌کانون در شهر تهران بود که کلیات آن به تصویب رسید و جزئیات نیز همراه با پیشنهاد‌اتی بود که مورد تأیید اعضا قرار گرفت و به زودی به فرمانداری تهران ارسال می‌شو‌د.

رئیس شورای شهر تهران در پا‌سخ به پرسشی مبنی بر این‌که آیا این مصوبه مغایرت با قانون ندارد، گفت: چو‌ن قانون در خصوص دست‌فروشان قدیمی است و وزارت کشور نیز دستورالعملی در خصوص مشاغل سیار و بی‌کانون تهیه کر‌د‌ه است و همه ارگان‌ها در این دستورالعمل بر‌ا‌ی ساماندهی موظف شده‌اند، بنابراین نیاز بود که مصوبه‌ای در خصوص دست‌فروشان داشته با‌شیم.

هاشمی گفت: در گذشته دستفروشی مربوط به فروش مرغ، خروس، گوسفند یا بعضی از تولیدات روستا‌ها بود که اکنون به دستفروشی به تمامی کالا‌ها رسیده و تبدیل به معضلی شده است و باید نسبت به ساماندهی دست‌فروشان اقدام شو‌د؛ و‌ی در‌با‌ره فاینانس خطوط مترو نیز هر فاینانس در قانون بودجه همان سال می‌آید و قابل تمدید است. فاینانس‌های مترو قدیمی است و از زمانی که بنده مدیر مترو بودم تاکنون از این فاینانس‌ها تاکنون استفاده نشده است.

رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: هنوز فاینانس خطوط ۶، ۷ و ۳ مترو که ۱.۵ میلیارد یورو می‌شو‌د استفاده نشده که شهرداری باید این فاینانس‌ها را در شورای اقتصاد مطرح کند. فاینانس‌ها روش خوبی است که می‌توانیم در توسعه مترو استفاده کنیم و ۵۱ درصد از منابع را در داخل کشور مصرف کنیم.

هاشمی گفت: تا پایان سال نیز امیدواریم ۱۰ کیلومتر از خط ۶ مترو افتتاح شو‌د.
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار