۱۶:۱۶
دسته: سیاسی
کد خبر: 22181682
ایران راه عزت را برگزید و الگوی آزادگان است
ایران راه عزت را برگزید و الگوی آزادگان است
رئیس انجمن روابط مسلمین یونان: جمهوری اسلامی ایران راه عدالت، آزادی و عزت را برگزیده و الگوی آزادگان جهان است
به اشتراک بگذارید:
نعیم الغندور در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره علت فشارهای نظام سلطه به ویژه امریکا علیه ایران گفت: از جهان غرب و کشورهای مستکبر چه انتظاری می توان داشت ؟ زمانی که انقلاب اسلامی در ایران روی داد این کشور اعلام کرد ، انقلاب امروز در تهران بود و فردا در قدس خواهد بود ؛ پرچم اسرائیل را پایین آورد و پرچم فلسطین را برافراشت.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران همچنین تاکید کرد که فلسطین باید آزاد شود بنابراین طبیعی است که ظالمان و مستکبران با انقلاب اسلامی مخالف باشند و دشمنی کنند.
الغندور گفت: اما همان طور که خداوند متعال در قرآن می فرماید: « این ها کسانی بودند که بعضی از مردم به آنان گفتند : لشکر دشمن برای حمله به شما اجتماع کرده‌اند ؛ از آنها بترسید ؛ اما این سخن بر ایمانشان افزود.» ایران نیز راه عدالت ، آزادی ، عزت و کرامت را برگزید و برای آزادگان جهان به الگو تبدیل شد.
وی افزود : زمانی که انقلاب اسلامی به وقوع پیوست ، من بیست سال داشتم و از همان روزهای نخست از طرفداران انقلاب بودم . از استعمارگران و مستکبران انتظار نداریم ، ایران را دوست داشته باشند ؛ این کاملا طبیعی است.
رئیس " انجمن روابط مسلمین " یونان همچنین درباره علت هراس امریکا و هم پیمانانش از جمهوری اسلامی ایران گفت : امریکا می خواهد بر همه کشورهای جهان ، منطقه غرب آسیا ، منابع نفتی و گازی خلیج فارس و مناطق نزدیک ایران سلطه داشته باشد ؛ اما ایران با سیاست های این کشور ، یعنی سیاست به زانو در آمدن ، ذلت ، حقارت و خیانت کنار نمی آید و آن را نمی پذیرد.
الغندور تصریح کرد: این سیاستی است که کشورهای عربی مانند امارات، عربستان و کویت و تا حدی هم قطر که بزرگترین پایگاه هوایی امریکا در آن قرار دارد، در سوی دیگر خلیج فارس آن را در پیش گرفته اند.
وی گفت: بنابر این ، ایران راه عزت ، کرامت و آزادی را انتخاب کرده است و آنان راه ذلت را در پیش گرفته اند ، پس طبیعی است که امریکا با ایران سر جنگ داشته باشد . این موضوع اصلا به فکر کردن هم نیاز ندارد چه رسد به این که بخواهیم در پی چرایی آن باشیم.
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار