۱۶:۲۵
دسته: بین الملل
کد خبر: 22181917
شکست امریکا در مقابله با انقلاب اسلامی ایران
شکست امریکا در مقابله با انقلاب اسلامی ایران
رییس موسسه توسعه بنیان یمن: امریکا نه فقط از دشمنی با انقلاب اسلامی ایران هیچ بهره‌ای نبرده بلکه با شکست بسیار، مواجه شده است.
به اشتراک بگذارید:
شکست امریکا در مقابله با انقلاب اسلامی ایرانعبدالکریم المطری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با طرح این پرسش که در منطقه غرب آسیا ، چه اهرمی برای امریکا باقی مانده است گفت : فقط عربستان سعودی برای امریکا باقی مانده ؛ واشنگتن ، سعودی را به جنگ های مختلف کشانده از جنگ با یمن تا دشمنی با قطر و نیز قتل جمال خاشقجی.
وی تصریح کرد: اکنون نظام سعودی در حال فروپاشی است که اگر سقوط کند ، طرح امریکا در منطقه هم از بین خواهد رفت . به همین علت بر این باورم که هر گاه امریکا قصد کاری کرده ، اراده خداوند محقق شده است.
­المطری همچنین درباره علت دشمنی مستمر امریکا با ملت ایران از ابتدای انقلاب اسلامی گفت:کسانی که به طور عام از توطئه چینی امریکا و رژیم صهیونیستی علیه امت اسلام آگاهند ، می دانند که امام خمینی (ره) قصد داشت با انقلاب اسلامی ، جنبش و نهضت اسلام را بازگرداند.
وی افزود: همانطور که امام خمینی (ره) فرمود " امریکا شیطان بزرگ است " این کشور میان اعراب و مسلمانان تفرقه افکنی می کند.
رییس موسسه بین المللی " توسعه بنیان " یمن با طرح این پرسش که کدام کشور عناصر تکفیری را به وجود آورد تصریح کرد : امریکا این کار را انجام داد اما چرا ؟ برای این که میان مسلمانان اختلاف ایجاد کند.
المطری گفت : از زمانی که امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی را بنیان نهاد در برابر این طرح امریکا و رژیم صهیونیستی ایستاد به همین علت، تصور نکنید که کاخ سفید وقتی می بیند کشوری قدرتمند و بانفوذ در مقابلش می ایستد، سکوت خواهد کرد.
وی افزود: همان طور که سید حسین بدرالدین حوثی گفت ، امریکا تمایل دارد که ملت ها هیچ خشمی علیه آن نداشته باشند ؛ واشنگتن از تسلیحات هراسی ندارد بلکه از این می ترسد که در قلوب مومنان و مسلمانان علیه اش ، خشم وجود داشته باشد.
المطری گفت : به این علت، شعارهایی مانند «الله اکبر» ، «مرگ بر امریکا» ، «مرگ بر اسرائیل» و «اسلام پیروز باد» مطرح شد تا همگان بدانند امریکا همان طرفی است که عملا ما را می کشد.
رییس موسسه بین المللی " توسعه بنیان " یمن ، امریکا را مسئول قتل عام صدها هزار انسان بی گناه در کشورهای اسلامی دانست و تصریح کرد : کدام کشور مقابل این طرح استکباری می ایستد ؟ بی تردید ، جمهوری اسلامی این کار را انجام می دهد . به این علت ، امریکا تلاش می کند جمهوری اسلامی در برخی کشورها نفوذ نداشته باشد.
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار