۱۶:۳۶
منبع: فردا
دسته: بین الملل
کد خبر: 22182156
این مرد ریش قرمز تاجر کنیزهای داعش بود! /او بالاخره دستگیر شد+تصاویر
این مرد ریش قرمز تاجر کنیزهای داعش بود! /او بالاخره دستگیر شد+تصاویر
نیروهای دموکرات سوریه یکی از تروریست‌های گروه داعش را دستگیر کردند.
به اشتراک بگذارید:

رکنا: رسانه‌های محلی شبکه العربیه گزارش دادند که عصر دوشنبه نیرو‌های دموکرات سوریه موفق به دستگیری یک داعشی معروف به نام «ابوصهیب فرانسوی» شدند که یکی از چهره‌های سرشناش تبلیغاتی سازمان بود. برخلاف اعتقاد فعالان سوری، او فرانسوی نیست بلکه اهل المیادین سوریه است و به «الأبرص» شهرت دارد که علاوه بر فعالیت در داعش به «کنیز فروشی» نیز مشغول است.


داعشی فرانسوی اولین بار در مارس ۲۰۱۵ در یک ویدئوی کوتاه ظاهر شد که چگونگی پیوستن به داعش، تغییر مسیر از مدرسه کاتولیک‌ها به اسلام تروریست‌ها را روایت کرد. این ویدئوی مشهور قسمتی از مجموعه کلیپ‌هایی تحت عنوان «قصه‌هایی از سرزمین زندگی» بود که سازمان داعش پخش می‌کرد.

صاحب ریش‌های قرمز روایت کرد که زمانی مسئول یک شرکت فرانسوی بود، در مدرسه کاتولیک‌ها به کاهن تبدیل شد، اما آنجا پاسخ سوال‌هایش را نیافت. او همچنین گفت که از ۳۸ کشور بازدید کرده تا اینکه روزی مردی او را به دیدار با مسلمانان حقیقی جهادگر هدایت کرده است. ریش قرمزی در ویدئویی به اعلام برپایی خلافت اسلامی در مناطق تحت تصرف داعش در عراق و سوریه توسط ابوبکر البغدادی رهبر این گروه در ژوئن سال ۲۰۱۴ اشاره کرد و گفت: آن لحظه به خودم گفتم باید از این مرد تبعیت کنم

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار