۱۳:۴۸
دسته: سیاسی
کد خبر: 23060131
اعزام هواپیمای سپاه به پاکستان/ مرزبانان آزاد شده به احتمال زیاد امروز به کشور باز می‌گردند
اعزام هواپیمای سپاه به پاکستان/ مرزبانان آزاد شده به احتمال زیاد امروز به کشور باز می‌گردند
سخنگوی سپاه پاسداران گفت: نیروی زمینی سپاه هماهنگی‌های لازم را برای بازگرداندن 4 مرزبان آزادشده به کشور انجام داده است به احتمال بسیار زیاد این مرزبانان امروز به کشور باز می‌گردند.
به اشتراک بگذارید:

مرزبانان آزاد شده به‌احتمال زیاد امروز به کشور باز می‌گردندبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار «رمضان شریف» سخنگوی سپاه پاسداران در گفت‌وگوی تلفنی با بخش خبر بامدادی شبکه یک سیما اظهار داشت: گروهک‌های تروریستی پس از اقدامات متعددی که در سال گذشته برای ایجاد ناامنی در مرز‌های ما داشت در ترفندی موفق شدند ۱۲ نفر از مرزبانان عزیزمان را بربایند. نیروی زمینی سپاه و ستاد کل نیرو‌های مسلح از طریق ارتش پاکستان تلاش‌های ویژه‌ای را برای آزادی این مرزبانان انجام دادند. سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی کشورمان نیز از طریق سازمان اطلاعاتی پاکستان و نیز مسئولان سیاسی کشورمان از طریق وزارت خارجه این کشور برای آزادی مرزبانان تلاش کردند.

سخنگوی سپاه پاسداران گفت: هرچند که گروهک‌های تروریستی در ابتدا درخواست‌های بسیار غیرمنطقی و نامعقولی مطرح کردند، اما به علت نزدیک شدن ما به مقر اصلی آنان و هماهنگی‌هایی که برای اقداماتمان به منظور آزادی مرزبانان صورت گرفت و نیز رایزنی‌های پاکستانی‌ها، آنان در یک مرحله پنج نفر از مرزبانان و در این مرحله چهار نفر را آزاد کردند و تلاش‌ها برای آزادی دو مرزبان دیگر ادامه دارد که حتماً آنان نیز به آغوش خانواده‌هایشان بازخواهند گشت.

سردار شریف گفت: نیروی زمینی سپاه و دیگر دستگاه‌های اطلاعاتی کشور در این مدت هیچ لحظه‌ای از تلاش برای آزادی آنان فروگذار نکردند.

سخنگوی سپاه پاسداران افزود: در این مقطع لازم است از پاکستانی‌ها نیز بابت همکاری خوبشان تشکر کنیم هرچند که آزادی مرزبانان بدون عملیات نظامی و با گفتگو‌ها و تعاملات فی مابین صورت گرفت. در عین حال واقعیت این است که نیرو‌های مسلح ما به ویژه نیروی زمینی سپاه آمادگی اقدامات لازم را داشتند که فعلاً با توجه به تعاملات و گفتگو‌هایی که در سطوح مختلف صورت گرفت چهار مرزبان دیگر آزاد شدند.

سردار شریف بار دیگر ابراز امیدواری کرد که دو مرزبان باقیمانده نیز صحیح و سالم آزاد شوند و به آغوش خانواده‌هایشان بازگردند.

وی گفت: امروز نیروی زمینی سپاه هماهنگی‌های لازم را برای بازگرداندن چهار مرزبان آزادشده به کشور انجام داده است که با اعزام یک فروند هواپیما از جانب این نیرو به پاکستان انجام می‌شود. اگر مشکل خاصی در خصوص فرود این هواپیما پیش نیاید به احتمال زیاد امروز یا صبح فردا مرزبانان کشور بازمی گردند، اما احتمال اینکه امروز بازگردند بسیار زیاد است.

انتهای پیام/ 241

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار